Spotkanie Osobowości Roku

- Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju – mówił o plebiscycie Osobowość Roku redaktor naczelny Gazety Krakowskiej Wojciech Harpula. W powiecie olkuskim tytuł ten otrzymali burmistrz Olkusza Roman Piaśnik, dyrektor GSW BWA w Olkuszu Stanisław Stach, filantrop Andrzej Maksymowicz oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu Krzysztof Grzesik. W ubiegłym tygodniu Osobowości Roku spotkały się, by podyskutować o wyzwaniach stojących przed powiatem.

Caritas na 30 lat

Caritas diecezji sosnowieckiej zwrócił się do gminy o przekazanie nieruchomości przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu w wieczyste użytkowanie z bonifikatą w wysokości 99 proc. lub o przedłużenie umowy użyczenia na 30 lat. Władze miasta przystały na tę drugą propozycję.

Bezpłatne zwiedzanie podziemi już w ten weekend

Podczas tegorocznego Święta Srebra-Dni Olkusza 2017 będzie okazja do zwiedzenia podziemi olkuskiego ratusza. W sobotę i niedzielę 27 oraz 28 maja od 10:00 do 17:00 przewodnicy oprowadzą po obiekcie i podzielą się z uczestnikami zwiedzania interesującą historią tego obiektu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Nasze Talenty Małopolski 2017

Utalentowana młodzież z miasta i gminy Olkusz przyzwyczaiła nas do licznych sukcesów zdobywanych na ponadlokalnych konkursach. Tym razem mamy przyjemność poinformować, że Nagrodę Główną XXX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski" zdobyła Karolina Paś, podopieczna Wiesława Barana z Pracowni Muzycznej MOK w Olkuszu, znana z programu „IDOL".