Kabaret Skeczów Męczących w Olkuszu


Sobotnie popołudnie obfitowało w dużą dawkę dobrej zabawy. Wszystko to za sprawą Kabaretu Skeczów Męczących, który wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Artyści zaprezentowali swój najnowszy program „Pod prądem”, zawierający zarówno dobrze znane skecze jak i premierowy materiał.

40-lecie klubu przewodników PTTK „Ilkussia”

wyda
22 października 2016 w centrum Kultury w Olkuszu przy ul. Szpitalnej odbyły się obchody 40-lecia klubu przewodników PTTK „Ilkussia”. W ramach jubileuszowych uroczystości członkowie klubu wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w wykładach popularnonaukowych oraz terenowej sesji krajoznawczej.

Przerwa w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Olkuszu ul. Kluczewska 4 informuje, że z powodu awaryjnych prac na sieci wodociągowej w Zalesiu Golczowskim, wystąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców miejscowości Zalesie Golczowskie w dniu 24.10.2016 r. od godz. 7:00 do godz. 12:00.

Z pędzlem i obiektywem w plenerze

Studenci Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na początku jesieni 2016 r. uczestniczyli w czterech zajęciach plenerowych. Grupa malarek uwieczniała na płótnach urokliwe krajobrazy w Rudnie i Ojcowie, zaś pasjonaci fotografii kierowali obiektywy swych aparatów na zabytki olkuskiej starówki, Czernej i Wygiełzowa.

Poeta Sławomir Elsner przerywa milczenie

To jedna z bardziej wyczekiwanych w Polsce książek poetyckich! I napisał ją poeta, który przez wiele lat mieszkał w Olkuszu, a nawet otrzymał Olkuską Nagrodę Artystyczną dla młodego twórcy. I choć teraz taki młody – 40-tka na karku - już nie jest i przebywa wraz z rodziną w Irlandii, gdzie zarabia na chleb pracując fizycznie w supermarkecie, to jednak od Olkusza się nie odżegnuje, a nawet czasem do niego wpada.