ODWOŁANE POSZUKIWANIA KACPRA GAJDY

W sobotę, około godziny 11:30 w lesie koło wapiennika przy drodze krajowej nr 94 odnaleziono ciało młodego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to poszukiwany od kilku dni 21-letni Kacper Gajda. Wszystkie okoliczności śmierci olkuszanina będą wyjaśniane przez prokuraturę i policję. Na ten moment nic nie wskazuje na udział osób trzecich.

Kanalizacyjny pat na ul. Długiej

Od kilku miesięcy trwają kanalizacyjne prace na ul. Długiej w Olkuszu. Mieszkańcy tej części miasta skarżą się na spore utrudnienia w ruchu, z którymi muszą zmagać się na co dzień. Kilkoro olkuszan interweniowało w tej sprawie w naszej redakcji. Wykonawca prac szczegółowo tłumaczy, że nie można prowadzić robót w inny sposób.

 

Młodzi olkuszanie okradali sklepy

W ostatnich miesiącach kronika policyjna pełna była informacji dotyczących włamań do olkuskich sklepów. Wygląda na to, że sklepikarze mogą odetchnąć z ulgą – przynajmniej jak chodzi o tę konkretną szajkę. Policjanci namierzyli grupę trzech młodych chłopaków w wieku 18 i 19 lat. Od wiosny tego roku regularnie włamywali się do sklepów i kradli wszystko to, co da się sprzedać. Usłyszeli już zarzuty.

Zaginął 21 – letni Kacper Gajda

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu proszą o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu jego miejsca pobytu. Zaginiony 26 sierpnia 2014 roku wyszedł z domu w Olkuszu i do obecnej chwili nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Wystartował serwis „Wybory Samorządowe 2014”!

Zgodnie z rozporządzeniem premiera, 16. listopada tego roku spotkamy się przy urnach wyborczych, aby wybrać osoby, które przez następne 4 lata będą w naszym imieniu podejmować decyzje mające wpływ na nasze życie codzienne i przyszłość naszych gmin, powiatu olkuskiego i województwa małopolskiego. 27. sierpnia oficjalnie wystartowała kampania wyborcza, a „Przegląd Olkuski” startuje z nowym serwisem „Wybory Samorządowe 2014”, dostępnym na stronie www.przeglad.olkuski.pl! Jako jedyna gazeta w powiecie olkuskim oficjalnie wspieramy akcję Masz Głos, Masz Wybór, organizowaną przez Fundację im. Stefana Batorego.