Turniej Dobrych Manier w olkuskiej Bibliotece

29 kwietnia 2016 r. w olkuskiej Bibliotece odbył się już po raz siódmy Turniej Dobrych Manier, będący podsumowaniem warsztatów organizowanych w ramach projektu Olkuska Akademia Dobrych Manier. Olkuską Akademię Dobrych Manier patronatem honorowym objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz i Starosta Powiatu Olkuskiego.

Gmina Olkusz z kompletem insygniów

OGŁOSZENIE UMiG OLKUSZ
Znamy już projekt łańcucha, który zgodnie z wolą radnych, będzie niebawem stanowił insygnium władzy burmistrza Olkusza. Wprowadzenie symbolicznego łańcucha zostało zaproponowane i jednogłośnie uchwalone przez Radę Miejską w ubiegłym roku przy okazji zmiany statutu Miasta i Gminy Olkusz.

Zarys dziejów Chechła do 1945 r.

Chechło to wieś nad dawnym odgałęzieniem drogi z Krakowa do Wrocławia (odgałęzienie zaczynało się w Olkusz, a przez m.in. Chechło wiodło do Częstochowy). W samym Chechle było kolejne odgałęzienie, w kierunku na Lelów i Ogrodzieniec. Pierwotnie Hehel (1306-9), Chechli, Checheł, Chechły, Chychło itp. Nazwa typu topograficznego, wywodzi się od dawnej nazwy mokrych łąk, które zwano „chechły” (chechłać znaczy - moczyć, prać bieliznę). Biorąc pod uwagę źródłosłów nazwy wsi na paradoks zakrawa fakt, że na południe od Chechla rozciąga się Pustynia Błędowska.

Polak, Niemiec - dwa bratanki

Przez ostatni tydzień w Olkuszu gościła grupa młodzieży z Albert Einstein Schule w Schwalbach. Tradycyjna wymiana międzynarodowa była okazją nie tylko do integracji uczniów, ale także stanowiła istotny element jubileuszu 25-lecia PNWM, czyli Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, jaka przypada na rok 2016.

Kulturysta z Olkusza drugi w kraju!

Najpierw został Mistrzem Śląska, a w minioną niedzielę Wicemistrzem Polski. Teraz przed Maciejem Kiełtyką, kulturystą wywodzącym się z Olkusza najważniejsze zawody w życiu – Mistrzostwa Europy w Barcelonie, które mają być dla niego nie tylko spełnieniem marzeń, ale także szansą na zauważenie w świecie kulturystyki.