Lesers Bend - "Ludzie Wędrowni"

O płycie „Ludzie wędrowni” grupy Lesers Bend pisze Mateusz Pałka, olkuski meloman, znawca muzyki niezależnej i alternatywnej, wokalista i autor tekstów Chaotic Splutter, jednej z pierwszych olkuskich kapel grind-core`owych.

Policjanci z Klucz zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

20 kwietnia br. w Kluczach, miejscowy patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej samochód, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Rutynowa kontrola przyniosła nieoczewikane rezultaty. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków.

Kronika policyjna 23 kwietnia

Wypadek drogowy w Gołaczewach
Policjanci ustalają przyczynę i okoliczności wypadku drogowego zaistniałego w miniony poniedziałek (20.04.2015r) około godziny 10.30. Kierujący peugeotem partnerem najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia czołowego z volkswagenem, którym kierował mieszkaniec Ściborzyc.

Kto powinien zapłacić za tablicę upamiętniającą los olkuskich Żydów?

Czy na budynku starostwa, gdzie w czerwcu 1942 roku olkuscy Żydzi spędzili ostatnią noc przez wywózką do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, powinna być wmurowana tablica upamiętniająca tamte wydarzenia i ich ofiary? Zdania władz miasta i powiatu w tej kwestii się różnią. Sprawa "rozbija" się o pieniądze, a konkretnie o 3 tys. złotych.