Policyjne komunikaty

Policja szuka sprawcy uszkodzenia znaku pionowego oddzielającego jezdnię w skrzyżowaniu ulic Szpitalna – Kościuszki w Olkuszu. Uszkodzenie miało najprawdopodobniej miejsce 12 grudnia 2014 roku.

"Święta jak w Domu. Małopolska"

Świąteczna akcja "Święta jak w Domu. Małopolska" ma na celu promowanie lokalnych tradycji i zwyczajów z Małopolski oraz zachęcenie do spędzenia świąt w regionie w tradycyjny sposób,pamiętając o tym co jest w nich naprawdę ważne.

Więcej kierowców wie czym grozi jazda OC

Aż o połowę wzrosła liczba polskich kierowców, którzy mają świadomość tego kto ponosi odpowiedzialność za wypadek spowodowany pojazdem bez OC - to efekt kampanii informacyjnej uświadamiającej Polakom konsekwencje jazdy bez tej obowiązkowej polisy.

12 za, 9 przeciw

Rada Powiatu nie przestaje zaskakiwać mieszkańców. Na pierwszy wyznaczony termin sesji dotarło tylko dziewięciu radnych. Wprawdzie na kontynuacji sesji 17 grudnia, zameldowali się wszyscy w komplecie i po jedenastogodzinnych obradach wybrano prezydium Rady i starostę, jednak kolejne głosowania pokazały, że w radzie jest klasyczny pat. Nadal nie znamy nazwiska wicestarosty ani członków zarządu. Natomiast sposób głosowania i jego wyniki stały się powodem do burzliwej dyskusji.

Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

Aż 370 uczniów z dziewięciu różnych szkół podstawowych z Gminy Olkusz, wzięło udział w XXVI Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych. Kolejną, świąteczną edycję imprezy przygotowaną z myślą o propagowaniu zajęć ruchowych wśród najmłodszych uczniów zdominowała reprezentacja współorganizatora zmagań, Szkoła Podstawowa nr 9, która w łącznej punktacji wyprzedziła rówieśników z klas II-V z SP 2 i SP 5.