Kronika policyjna 25 sierpnia

Olkusz. Kolejne zatrzymania narkotykowe
Wnikliwa praca funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu doprowadziła do zatrzymania 32-letniego mieszkańca gminy Olkusz, który w domu jednorodzinnym uprawiał konopie indyjskie. Zatrzymany usłyszał już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Nowe boisko przy Ekonomiku

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, którzy lada dzień rozpoczną nowy rok szkolny, będą mogli wrócić do swoich obowiązków z uśmiechem na ustach. Właśnie przy ich szkole dobiega końca budowa nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Seniorzy mają potencjał

Trwa nabór kandydatów do tytułu Seniora Roku w ramach X Małopolskiego Plebiscytu „Poza Stereotypem – Senior Roku 2015”, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. W poprzedniej edycji konkursu triumfował 74-letni olkuszanin Andrzej Sulich.

Autobusem po Ziemi Olkuskiej

W najbliższą sobotę, 27 sierpnia mieszkańcy Bukowna, Bolesławia, Olkusza i Klucz będą mogli wziąć udział w niezwykłej podróży organizowanej przez Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna". Zarząd ZKG KM zaprasza na wycieczkę po najciekawszych zakątkach Ziemi Olkuskiej.

Pomoc w zakupie podręczników

Rządowy program „Wyprawka Szkolna” obejmujący w najbliższym roku nauki uczniów z niepełnosprawnościami, funkcjonuje również w Olkuszu. Składając odpowiedni wniosek do dyrektora szkoły, w której wiedzę zdobywa niepełnosprawne dziecko, można liczyć na dofinansowanie zakupu podręczników. Termin składania odpowiednich wniosków mija 8 września.