Śmiertelny wypadek na torach kolejowych

Dzisiaj (tj. w sobotę 28 lutego) ok. godz. 12:20 w Olkuszu, nieopodal wiaduktu łączącego centrum miasta z os. Młodych doszło do tragicznego wypadku. Pociąg relacji Katowice - Kielce śmiertelnie potrącił pieszego znajdującego się na torach. Policja bada okoliczności zdarzenia. Szczegóły wkrótce.

Jak pracuje olkuska Straż Miejska?

Olkuska Straż Miejska żywo interesuje naszych czytelników, którzy wielokrotnie zgłaszali nam różnego interwencje związane z tą formacją. Ostatnio do redakcji „Przeglądu Olkuskiego” trafiły trzy pytania, dotyczące pracy strażników.

Plakatowe zamieszanie

Od wizyty kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Olkuszu minął już ponad tydzień. Samo spotkanie wyborcze nie trwało długo, ale pozostawiło po sobie wiele komentarzy. Do naszej Redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na porozwieszane na przystankach plakaty z wizerunkiem europosła. Nie jest tajemnicą, że bez oficjalnej zgody zarządcy na wiatach przystankowych obowiązuje zakaz umieszczania materiałów reklamowych.

Idą lepsze czasy dla linii Olkusz - Kraków?

To, co jeszcze do niedawna można było traktować w formie abstrakcji, w czwartek 26 lutego stało się faktem. W sali konferencyjnej olkuskiego magistratu doszło do długo wyczekiwanego - w szczególności przez pasażerów - spotkania gospodarza miasta z właścicielami firm transportowych świadczących usługi na linii Olkusz – Kraków. Podczas debaty nad najważniejszymi problemami dotyczącymi obsługi tej trasy, obecni byli również radni miejscy Michał Mrówka i Wojciech Ozdoba, którzy w styczniu, w formie interpelacji poprosili burmistrza Romana Piaśnika o interwencję w sprawie nurtującej znaczną część olkuskiej społeczności.

Duże zmiany w budżecie Wolbromia

Podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu jednomyślnie przyjęta została uchwała zmieniająca  Wieloletnią Prognozę Finansową. Zasugerowana przez burmistrza Adama Zielnika potrzeba zmian w projekcie modernizacji oczyszczalni ścieków skutkuje przesunięciem kwoty 3 mln zł na inne cele. Burmistrz zastrzega, że modernizacja oczyszczalni ścieków nadal pozostaje priorytetem w zakresie działań inwestycyjnych i zadanie to pozostaje w WPF, tylko jego rozpoczęcie nastąpi w przyszłym roku. W związku z tym dokonano też znacznych zmian w budżecie Wolbromia na rok 2015.