Od pół wieku razem!

Nieważny wiek, nieważne zdrowie, nieważny też stan konta. Ważne dla nich jest to, że mają siebie. I to w dodatku od 50 lat! 57 par z Gminy Olkusz świętuje w tym roku pół wieku pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Nullo jubilaci otrzymali okolicznościowe medale.

Burmistrz zaprasza na Wigilię

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas serdecznych życzeń oraz rodzinnych spotkań. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania oraz dzielenia się opłatkiem.

„Strójcie mi, strójcie, narodową scenę!”

23 listopada 2015 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Strójcie mi, strójcie, narodową scenę!”  (S. Wyspiański) – w 250. rocznicę istnienia Teatru Narodowego, zorganizowany w ramach obchodów Roku Polskiego Teatru Publicznego i skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu olkuskiego.

Trzeci radny w Sejmiku

Powiat olkuski ma już oficjalnie trzeciego radnego wojewódzkiego. Wczoraj odbyła się sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego, na której ślubowanie złożył Marcin Cockiewicz.

„Pod niemieckimi łóżkami” w olkuskim MOK

Pełna sala, ponad półtorej godziny co rusz przerywanej salwami śmiechu zabawy ze znanymi i lubianymi aktorami, a na koniec owacje na stojąco i wspólne selfie występujących z olkuską publicznością. Tak było podczas spektaklu „Pod niemieckimi łóżkami”, wystawionego na scenie sali widowiskowej olkuskiego MOK w piątek 20 listopada br.