Gołaczewy – dzieje, wydarzenia i ludzie

Pod różnymi nazwami występuje ta miejscowość w dokumentach: Gołaczów, Galaczow, Glowozow, Golancz, Gołaczowy itd. Obecna nazwa to Gołaczewy. Wieś, wydawać by się mogło typowa ulicówka, a posiada bardzo długą i bogatą historię. Znaleziono tu odłupek łuskany i wiór z epoki kamienia oraz 1 rdzeń wiórkowy z okresu mezolitu (środkowa epoka kamienia).

Podsumowanie ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach

Bardzo ciekawie przebiegały ferie w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury. Zajęcia były dostępne dla dzieci z wszystkich miejscowości, każde dziecko mogło znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, by spędzić czas pożytecznie, bezpiecznie i twórczo.

Walentynkowe Lowe

W grudniu tuż przed Mikołajkami w lokalu Park Cafe przy ul. Parkowej odbył się pierwszy w historii Olkusza speed dating, a więc szybkie randki z nieznajomymi dotychczas osobami. Pomysł przypadł do gustu uczestnikom, więc teraz przy okazji walentynkowego święta szykuje się jego powtórka.

Wolbromianie wybiorą nowych radnych

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom ogłosił terminy zebrań wyborczych w siedmiu okręgach, gdzie będą wybierani radni do nowej jednostki pomocniczej gminy pod nazwą "Miasto Wolbrom". Rada miasta, podobnie jak rady sołeckie na wsiach, będzie miała głos doradczy w sprawach ważnych dla Wolbromia. Jej zadaniem będzie m. in. uchwalanie programów działania "Miasta" i planu finansowego w ramach środków przyznanych w budżecie Gminy.

Finisaż wystawy dwóch rocznic

14 grudnia ubiegłego roku uroczyście zainaugurowane zostały obchody 45-lecia Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu oraz 30. rocznicy śmierci dr. Bogdana Szczygła, lekarza, pisarza i pasjonata kultury ludów Czarnego Lądu. Jego kolekcja dała początek zaliczanym do najcenniejszych w kraju zbiorom olkuskiego muzeum.