Kronika policyjna 25 maja

Wolbromscy policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję
Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu zabezpieczyli 28 szt. nielegalnie posiadanej amunicji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło 17 maja br. około godziny 10.00.

XXI Rajd Wiosenny

W piątek 20 maja 2016 roku już po raz 21. odbył się rajd wiosenny organizowany przez Koło Opiekunów SKKT przy ogromnej pomocy dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. W tej corocznej turystycznej imprezie wzięło udział 720 uczniów i 74 nauczycieli z 33 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących powiatu olkuskiego.

Olkusz coraz bliżej opuszczenia ZKG?

Czy gmina Olkusz wystąpi ze Związku Komunalnego Gmin ”Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu? Decyzja ta należy do Rady Miejskiej. Co istotne, zdania radnych w tej kwestii są mocno podzielone. Ostatnio na posiedzeniu trzech komisji pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały w tej sprawie.

XV Finał Święta Polskiej Niezapominajki

Podczas XV Finału Święta Polskiej Niezapominajki, który odbył się 20 maja w Szkole Podstawowej w Kluczach, podsumowano konkursy międzyszkolne i dyktanda gminne. Na wydarzenie zapraszali: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.