Wolbromski komisariat już po liftingu

Trzy miesiące trwał remont wolbromskiego komisariatu. Kilka dni temu widocznie odświeżony budynek uroczyście oddano do użytku tamtejszym funkcjonariuszom. Obiekt zyskał nie tylko na estetyce, ale ma też być energooszczędny.

V liga: Weekend pod dyktando Przemszy

Trwa marazm piłkarzy olkuskiego IKS-u, którzy w Prądniku Czerwonym przegrali po raz szósty tej jesieni. Ogólnie rzecz biorąc, ostatni weekend nie był łaskawy dla naszych drużyn występujących pod szyldem krakowskiej Klasy Okręgowej. Pewnie wygrała tylko Przemsza Klucze, a z dużym szczęściem - bo grając w podwójnym osłabieniu - trzy punkty zgarnęła Piliczanka.

Prawda. Jaka jest jej cena?

„Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie, jak wielkiego zadania się podejmuje, bo będzie musiał wymyślić jeszcze dwadzieścia innych kłamstw, żeby podtrzymać to jedno." – Alexander Pope.

Wpadli pod koła samochodu w pobliżu dyskoteki

Tragiczne konsekwencje będzie miało weekendowe imprezowanie dla dwóch młodych mieszkańców Wielmoży. W niedzielę nad ranem, w Trzyciążu, 20 i 22-latek wpadli pod koła renault megane jadącego drogą wojewódzką nr 794. Badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało, że tej nocy spożywali alkohol.

Zamęt na Gliniankach. Mieszkańcy mówią: dosyć!

Od pewnego czasu cierpliwość mieszkańców olkuskiego osiedla Glinianki wystawiana jest na ciężką próbę. W związku z prowadzonymi tam pracami kanalizacyjno – drogowymi na osiedlu panuje nieustający bałagan. Niektóre ulice od dawna są rozkopane, zdarzają się również wyłączenia traktów z ruchu. Próżno jednak szukać odpowiednich znaków informujących o utrudnieniach. Inwestor najwyraźniej nie uczy się na własnych błędach, bo rok temu na Gliniankach był ten sam problem.