Olkusz na starej pocztówce

Po raz pierwszy w naszym mieście prezentowane są tak bogate zbiory pocztówek ukazujących Olkusz i jego okolice. Ponad 150 kart, które od 28 lutego oglądać można w Centrum Kultury MOK, pochodzi z kolekcji Marka Piotrowskiego. Dodatkową atrakcją czekającą na gości wystawy są stare aparaty fotograficzne i kamery należące do Zdzisława Majcherkiewicza.

Areszt dla sprawców napadu na sklep

Trzej 17 – latkowie, którzy w minioną niedzielę (25 stycznia 2015 roku) dopuścili się rozboju na ekspedientce sklepu w Jeżówce, decyzją sądu w Olkuszu zostali tymczasowo aresztowani.

Zespoły Szkół w Bukownie i Kluczach do likwidacji!

Z dniem 31 sierpnia 2015r. rozwiązane zostaną Zespoły Szkół w Bukownie i w Kluczach, a co za tym idzie, nastąpi likwidacja wchodzących w ich skład szkół – popularnej „Skałki” czy kluczewskiego Liceum Ogólnokształcącego. Uchwały w tej sprawie na środowej sesji przyjęli powiatowi radni. Główną przyczyną tak radykalnych decyzji jest drastyczny spadek liczby uczniów, co sprawia, że każdego roku Powiat łoży na te placówki zbyt duże kwoty pieniężne.

Ogólnopolski Turniej Szachowy

Dnia 24 stycznia 2015r. odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Zawody te rozegrano na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Barwy Olkusza reprezentował młody, a zarazem doświadczony już wychowanek "Czarnego Konia" Olkusz, Dominik Kurek.