Kurtyna wodna sposobem na upał w mieście

Zapowiada się gorący weekend. Synoptycy przewidują afrykańskie upały, więc chyba każdy w najbliższe dni będzie szukał ochłodzenia. Nie wszyscy jednak są fanami basenów, rzek i dzikich plaż. Co w sytuacji, gdy weekend trzeba spędzić w mieście? Z pomocą, podobnie jak przed dwoma laty przychodzą strażacy ochotnicy i ich kurtyna wodna.

Niechlubny rekord drogowy

32 wykroczenia drogowe, 157 punktów karnych oraz łączna suma grzywien  9 tysięcy złotyc- to wszystko w zaledwie 10 minut. Możliwe? Okazuje się, że tak. Tym niechlubnym rekordzistą w obecnym roku jest 36-letni mieszkaniec Czajowic, który pod koniec maja, kierując swoim suzuki, po pościgu zgubił policyjny radiowóz. 2 lipca niepokornego kierowcę dosięgła jednak sprawiedliwość.

Kto sprząta gminę Olkusz?

W olkuskim magistracie rozstrzygnięto przetargi na sprzątanie gminnych terenów oraz bieżące remonty dróg. Przypominamy również naszym Czytelnikom, kto odpowiada za czystość na olkuskich ulicach, przystankach i placach oraz ile to kosztuje.

Udany debiut

Około 300 osób skorzystało z oferty wolbromskiego Domu Kultury i przybyło na pierwszy letni seans filmowy „pod chmurką”. Dobrej zabawie sprzyjała pogoda. Przed wystawionym w parku obok DK ekranem wystawiono część niedawno zdemontowanych starych foteli kinowych, ale byli też kinomani, którzy film oglądali leżąc na kocach i własnych leżakach.

RKM już w tę niedzielę zagra na scenie w Rynku

Zespół oksymoron, grający nowoczesny oldschool - tak sami określają się muzycy RKM, czyli: Roman Kańtoch (śpiew), Marcin Kostrzeba (gitara), Marcin Skipiała (gitara), Kuba Kubański (gitara basowa) i Maciej Grzanka (perkusja).