Kalendarium

Dni Olkusza 2015 - co? gdzie? kiedy?

W przyszły weekend Olkusz będzie świętował. Przez dwa dni w centrum miasta zaprezentują się nie tylko lokalni artyści, ale także ogólnopolskie sławy. W sobotni wieczór, 30 maja, na scenie pojawią się bracia Łukasz i Paweł Golcowie ze swoim zespołem, a dzień później publiczność będzie bawiła się przy repertuarze Roberta Gawlińskiego i Wilków.

Kamil Wichary najlepszy w kraju

W dniu 17 maja 2015r. na stadionie AZS AWF w Krakowie, odbyłsię Międzynarodowy Miting „Kraka”, w którym 15-letni zawodnik IKS Olkusz Kamil Wichary w biegu na 600 metrów młodzików okazał się najlepszy, uzyskując bardzo dobry czas 1,29.90 min. Ten wynik obecnie stawia Kamila na pierwszym miejscu krajowych list.

Kronika policyjna 21 maja

Złodziej wód toaletowych zatrzymany
9 maja 2015 roku do jednego z dyskontów w Olkuszu wszedł mężczyzna, który podszedł do stoiska kosmetycznego i ukradł 55 sztuk wody toaletowej. Pracownikom sklepu, którzy chcieli go zatrzymać, groził nożem.

Jedno zamiast dwóch

W związku z zaplanowaną na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Wolbromiu informacją o funkcjonowaniu MZGKiM oraz WZWiK burmistrz Adam Zielnik przedstawił swoje plany całkowitej restrukturyzacji tych dwóch jednostek organizacyjnych Gminy.

„Remondis” po raz drugi

W gminie Klucze rozstrzygnięto przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Przez dwa lata, od 1 lipca 2015 roku do 30 czerwca 2017 roku, zajmie się tym częstochowska firma „Remondis” Sp. z o. o.