Policja zaprasza na debatę!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu organizują debatę społeczną na temat bezpieczeństwa seniora, która odbędzie się 3 grudnia 2014 roku o godz. 16.00 w auli komendy przy ulicy Jana Pawła II 32. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w 180 państwach na świecie. 25 listopada celebrowaliśmy to święto również w naszej szkole. Od rana uczniowie z SU w przebraniach „życzliwych skrzatów” wręczali życzliwe serduszka nauczycielom i innym pracownikom szkoły.

Rada Miejska w Olkuszu: prezydium wybrane

Nowi miejscy radni nie wzięli przykładu z niektórych kolegów z powiatu i na pierwszej sesji stawili się w komplecie. Zdecydowali też, kto zasiądzie w prezydium. Na razie – przynajmniej oficjalnie - nie wiadomo, jaka zawiąże się koalicja ponieważ głosowanie było tajne. Chociaż było to pierwsze posiedzenie, radni już zaliczyli pierwszą sprzeczkę. Poszło o liczbę wiceprzewodniczących.

Echa wczorajszej sesji

Po naszej wczorajszej publikacji na temat pierwszej sesji Rady Powiatu do tematu odniósł się wicestarosta Paweł Piasny. Jego zdaniem zawiadomienia do wszystkich radnych zostały doręczone prawidłowo.

Namieszali wśród elity

Z sześcioma medalami wrócili z zawodów Pucharu Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate wychowankowie Jurajskiego Klubu Oyama, ćwiczący na co dzień pod okiem Kazimierza Skalniaka. Jak przyznaje sam sensei, wynik ten należy traktować w kategoriach sporego sukcesu, mając na uwadze bardzo mocną obsadę turnieju.