Kronika policyjna 22 czerwca

Seria kradzieży portfeli. Uwaga na kieszonkowców!
W tym tygodniu policjanci odnotowali kilka kradzieży portfeli z dokumentami i pieniędzmi. 13 czerwca 2017 roku w autobusie, nieustalony na chwilę obecną sprawca, ukradł mieszkańcowi Olkusza portfel wraz z dowodem osobistym i pieniędzmi.

Do zobaczenia po wakacjach!

Choć wiele tego dnia wypowiedziano podziękowań, a nie brakowało też podsumowań i wspomnień, to równie silnie wybrzmiewało zapewnienie, że spotkają się znowu, w nowym roku zajęć artystycznych w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Tak było we wtorek, 20 czerwca 2017 r., podczas uroczystego zakończenia kolejnego dziesięciomiesięcznego cyklu działalności pracowni MOK, gdzie talenty swe rozwijają mali i duzi mieszkańcy naszego miasta.

„Pustynna Burza” dla Arturka

Dziewięcioletni Artur Frączek z Klucz choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Małemu pacjentowi Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w walce z chorobą gorąco kibicuje wiele osób. Ostatnio specjalnie dla Arturka zorganizowano charytatywny koncert pod patronatem "Przeglądu Olkuskiego".

W Zadrożu zginęła piesza

We wtorek 20 czerwca ok. godz. 18:50 w Zadrożu pod kołami osobowej skody zginęła 88-letnia kobieta. Pieszej nie udało się uratować pomimo sprawnej akcji ratowniczej.