Ćwiczenia na Zalewie Wolbromskim

W dniach 20, 21 i 28 czerwca 2016 r Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu zorganizowała ćwiczenia na Zalewie Wolbromskim. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności używania pontonu do celów ratowniczych oraz podejmowania z wody tonącej osoby przez ratowników.

Kronika policyjna 30 czerwca

Olkusz. Kradzież roweru
Olkuska policja ustala sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło 25 czerwca br. około godziny 15.30 w Olkuszu na ulicy Baczyńskiego. Nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradł rower o wartości około 3000 złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Rycerze znowu opanują zamek!

W najbliższą sobotę zamkowe wzgórze w Rabsztynie opanują średniowieczni wojowie. Tegoroczny Turniej Rycerski na Kruczej Skale zostanie zdominowany przez zmagania mężnych bohaterów, a także przez pokazy taneczne. Nie zabraknie również tradycyjnej bitwy u bram historycznej warowni.

Pijane matki staną przed sądem

Nie pomagają kampanie społeczne i podobne historie z przeszłości, które niejednokrotnie kończyły się ludzkimi dramatami. Alkohol niestety ciągle jest złym doradcą i powoduje, że dorośli zapominają o obowiązkach względem własnych dzieci. W ostatnich dniach w gminie Klucze dwie pijane matki „opiekowały” się swoimi pociechami. Teraz obie kobiety mogą trafić za kratki.

Mali wędkarze powitali wakacje

Już ponad 40 młodych miłośników łowienia ryb zdobywa wędkarskie doświadczenie w szkółce prowadzonej przez Stowarzyszenie Turystyczno-Wędkarskie „Biała Przemsza”. Dzieci nabywają wiedzę w praktyce i teorii na stawach w Kluczach – Osadzie. Ostatnio 17. młodych zawodników sprawdzało swoje umiejętności w zawodach, które zorganizowano na powitanie wakacji.