Atrakcje na zakończenie wakacji

Ostatni weekend wakacji zapowiada się niezwykle interesująco ze względu na wielość imprez plenerowych organizowanych w różnych zakątkach powiatu. Te najważniejsze to XI Turniej Rycerski na Zamku w Rabsztynie i Czar Pustyni na Wzgórzu Czubatka. Oba wydarzenia Przegląd Olkuski objął swoim patronatem.

Mecz o play-offy i spełnienie marzeń

W najbliższy weekend w całej Polsce rozegranych zostanie sześć spotkań w ramach II ligi futbolu amerykańskiego. Najciekawsze z nich odbędzie się w Olkuszu, gdzie po czterech latach ciężkich treningów i wyrzeczeń „Srebrni” powalczą o otrzymanie pozycji lidera grupy południowo-wschodniej z Tigers Kraków i jednoczesny awans do play-offów.

Proboszcz udaremnił kradzież

Jak poinformował nas zastępca komendanta Komisariatu Policji w Wolbromiu asp. Marcin Górnik 25 sierpnia 2015 r. proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny ks. kanonik Zbigniew Luty dokonał zgłoszenia kradzieży jednego z elementów niedawno zamontowanej na budynku kościoła rynny miedzianej. Dzięki szybkiej reakcji i czujności księdza sprawca został już zidentyfikowany, a skradziona część rynny odzyskana.

Redukcja szkolnych etatów nieunikniona

Redukcja szkolnych etatów w dziale administracyjnym jest nieunikniona. Z początkiem nowego roku kalendarzowego pracę w sekretariatach szkół finansowanych przez Starostwo Powiatowe straci przynajmniej 13 osób. Może być ich więcej, wszystko zależy od tego, jaki wariant oszczędnościowy wybierze Zarząd Powiatu.

Kronika policyjna 27 sierpnia

Włamanie w Żuradzie
21 sierpnia 2015 roku w Żuradzie nieustalony do chwilo obecnej sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego i ukradł m.in. sekator i alkohol. Straty o wartości 570 złotych poniosła mieszkanka Olkusza. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.