Dobry start Stowarzyszenia PROMEDIS

Nowopowstałe Stowarzyszenie PROMEDIS w drodze konkursu uzyskało dofinansowanie na realizację projektu „Dobry start – rozwój Stowarzyszenia poprzez media społecznościowe”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie 2016 Operator II.

Dofinansowanie dla OSP

Prawie 350 tys. złotych dofinansowania w ramach konkursów: „Małopolskie Remizy 2016” i „Bezpieczna Małopolska 2016” trafiło do 17 gmin z powiatów olkuskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i chrzanowskiego. Uroczyste wręczenie stosownych umów odbyło się w olkuskim magistracie.

Gmina Klucze w rytmie ŚDM [ZDJĘCIA]

Młodzież z całego świata, która przyjechała w ubiegłym tygodniu do Polski, aby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, w poniedziałek ruszyła w stronę Krakowa, gdzie odbędą się główne uroczystości związane ze spotkaniem z papieżem Franciszkiem. Przez ostatnie dni pielgrzymi czuli się jak u siebie w domu. Spora w tym zasługa samych mieszkańców, jak i władz samorządowych, które dołożyły wielu starań, aby jak najlepiej przyjąć swoich gości.

Wolbrom pożegnał pielgrzymów ŚDM [ZDJĘCIA]

W poniedziałkowy poranek 25 lipca uroczystą mszą św. odprawioną w trzech językach w kościele pw. św. Katarzyny w Wolbromiu zakończył się pobyt zagranicznych pielgrzymów na gościnnej Ziemi Wolbromskiej. Ilość łez wylanych podczas pożegnania świadczy o tym, że goście z 6 krajów, którzy spędzili u nas ostatni tydzień bardzo zaprzyjaźnili się ze swoimi gospodarzami, a ich pobyt pozostanie na długo w pamięci wszystkich zaangażowanych.

Dzielna Dunka z Jaroszowca

Gdyby żyła, miałaby 95 lat. Była Dunką, ale urodziła się w Polsce i Polskę miała w sercu. Znalazło się tam miejsce także dla mężczyzny jej życia – również Polaka. Wspólnie walczyli w ruchu oporu w Kopenhadze i razem – połączeni węzłem małżeńskim – zginęli.