Jak się ma olkuski sport? - debata LIVE TV

W najbliższy wtorek 31 marca o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy Państwa przed monitory komputerów na kolejną audycję z cyklu LIVE TV transmitowaną z naszego studia. Naszymi gośćmi będą prezesi i działacze sportowi, którzy co roku po podziale środków z budżetu miasta bardziej niż o sukcesach myślą o tym, jak przeżyć do końca sezonu.Bo chyba nie ma takich, którzy z przyznanych dotacji byliby usatysfakcjonowani.

Kronika policyjna 26 marca

Uszkodzone samochody

Policjanci z Klucz ustalają sprawcę uszkodzenia kilku samochodów zaparkowanych na osiedlu XXX-Lecia PRL. Zdarzenie miało miejsce 21 marca 2015 roku. Nieustalony do chwili obecnej sprawca uszkodził powłokę lakierniczą oraz lusterka w toyocie, oplu, fiacie i bmw. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

VI Olkuska Noc Teatru – już w nadchodzącą sobotę!

To wydarzenie, do którego miłośników sztuki dramatycznej w naszym mieście zachęcać nie trzeba. To wydarzenie, które od pięciu lat przyciąga setki widzów. Kolejna jego edycja - VI Olkuska Noc Teatru - odbędzie się 28 marca, jak zawsze w Miejskim Domu Kultury, a rozpocznie się o godz. 19.00 . - Jako pierwszy wystąpi zespół ze Staromiejskiego Centrum Kultury w Krakowie "Zatrzymać obrotówkę" ze spektaklem pt. "Jutro" (uwaga – premiera!).

Rodzicielska nieodpowiedzialność

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi trzem nieodpowiedzialnym matkom z Gminy Klucze, które pod wpływem alkoholu opiekowały się swoimi dziećmi. Maluchom na szczęście nic się nie stało. Kobiety natomiast już niebawem staną przed sądem rodzinnym.

Olkuskie zbiory w Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej

 

Rozwój technologii i systemów informacyjnych rozpoczął okres wielkich wyzwań dla wszystkich bibliotek, w tym także i tej olkuskiej. Biblioteki przestały być tylko instytucjami, które udostępniają zbiory czytelnikom. Dziś pełnią one również funkcję ośrodków tworzących i udostępniających online różne typy dokumentów.