Wizytówki
informator-edukacyjny-97x150
 

Przegląd Olkuski Live! - Olkusz, aktualności, telewizja

Wydanie drukowane Forum Kalendarium Interwencje

Cz24042014

Nr wydania: 24

Back Aktualności

Aktualności

Kto do europarlamentu?

wyboryTrzech przedstawicieli powiatu olkuskiego powalczy o mandat posła Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się 25 maja. W trzynastu okręgach wybranych zostanie 51 europarlamentarzystów. Kandydaci z naszego powiatu startować będą w okręgu małopolsko – świętokrzyskim.

Kronika policyjna 24 kwietnia

kronika policyjnaNietrzeźwa matka „opiekowała się” trzylatkiem

18 kwietnia br. policjanci interweniowali wobec 39-letniej kobiety, która w stanie nietrzeźwości (prawie 3 promile alkoholu w organizmie) sprawowała opiekę nad swoim trzyletnim synem. W tym dniu około godziny 11:30 do dyżurnego w Olkuszu zadzwoniła pracownica pomocy społecznej z prośbą o interwencję. Kobieta oświadczyła, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwa matka opiekuje się swoim trzyletnim synem. W mieszkaniu, oprócz matki z dzieckiem, był dziadek chłopca, który również był pijany. Zgodnie z poleceniem sądu rodzinnego chłopczykiem zajęło się rodzinne pogotowie opiekuńcze. Nie jest to pierwszy przypadek opiekowania się tym chłopcem przez nietrzeźwą matkę. W tym roku policjanci interweniowali w sprawie dziecka dwukrotnie, 6 i 24 marca br. W obu przypadkach powodem była nietrzeźwość opiekunki. Policja prowadzi postępowanie w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Nowa mapa nieubezpieczonych

ufgNajwiększe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC jest w województwach lubuskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Ryzyko to jest tam około 1,5 razy większe niż przeciętnie w innych regionach Polski. Piątkę województw o najwyższym wskaźniku nieubezpieczonych zamykają: opolskie i łódzkie – wynika z najnowszego opracowania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.  Nowymi województwami, które trafiły do czołówki rankingu (ranking nieubezpieczonych UFG opracowywany jest już po raz trzeci; tym razem na podstawie liczby ukaranych w 2013 roku posiadaczy pojazdów z danego województwa w relacji liczby zarejestrowanych tam pojazdów) województw pod kątem nieubezpieczonych są: zachodniopomorskie i łódzkie. Z niechlubnej piątki wypadły natomiast: małopolskie i świętokrzyskie.

Dla kogo bezpłatne przejazdy?

przystanekPrawie trzy lata temu Zgromadzenie Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, czyli przedstawiciele władz Olkusza, Klucz, Bolesławia i Bukowna, podjęło uchwałę o likwidacji bezpłatnych przejazdów dla osób po 70 roku życia. Decyzja ta spotkała się ze sporym oburzeniem seniorów, którzy podnosili, że w innych miastach darmowe przejazdy są normą. Teraz pojawił się pomysł przywrócenia tego przywileju. Burmistrz Olkusza i jednocześnie przewodniczący Zgromadzenia ZKG odpowiada: jeśli sytuacja finansowa pozwoli, zastanowimy się, która grupę mieszkańców objąć tym prawem.

Chodnik torem wyścigowym dla rowerzystów?

rowerzystaWraz z wiosną rozpoczął się sezon rowerowy. Niestety, niektórzy cykliści wolą jeździć po chodniku niż po jezdni, chociaż poza trzema wyjątkami jest to zabronione. Jeden z naszych Czytelników podzielił się z redakcją swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Wesołego Alleluja życzy redakcja „Przeglądu Olkuskiego”


jajo okZ okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia dużo szczęścia, zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a przy tym wszystkim stołu bogatego. Niech te święta będą jak bajka!


Super szybki Internet wkracza do powiatu olkuskiego!


interkonekt okARTYKUŁ SPONSOROWANY

W powiecie olkuskim trwa właśnie budowa szerokopasmowej sieci światłowodowej, która swoim zasięgiem obejmie wiele okolicznych miejscowości. Inwestycja realizowana jest przez firmę Interkonekt S.C. z Wolbromia, lokalnego dostawcę internetu, który zdobył już zaufanie tysięcy użytkowników.

Policja poszukuje świadków

paragraf-blachaPolicja poszukuje świadków uszkodzenia pojazdu w dniu 13. 04.2014r. Do zdarzenia doszło  na parkingu przed ogródkami działkowymi „Jutrzenka” przy ul. Żuradzkiej. Uszkodzony został pojazd marki Hyundai IX 35. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie, tel.32 6478235 lub 997.

Dwa napady na sklepy w Olkuszu

policjaW dwóch sklepach w Olkuszu doszło do usiłowania rozboju. Pierwszy z nich miał miejsce 11 kwietnia br. około godziny 19.30. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego na osiedlu Młodych i grożąc ekspedientce nożem zażądał wydania gotówki.