Wizytówki
informator-edukacyjny-97x150
 

Przegląd Olkuski Live! - Olkusz, aktualności, telewizja

Wydanie drukowane Forum Kalendarium Interwencje

Śr16042014

Nr wydania: 16

Back Aktualności

Aktualności

Ile wydali na biura?

pieniadze 200145 tys. 800 złotych – taką kwotą rocznie dysponują posłowie na prowadzenie swoich biur. Rozliczenia z wydanych środków w ubiegłym roku zostały opublikowane na internetowej stronie sejmowej. Na co wydali te pieniądze nasi parlamentarzyści? 

Przemarsz z palmami

przemarsz z palma2W styczniu mieszkańcy Bukowna pokazali, że wspólne świętowanie na ulicach miasta to trafiony pomysł. Frekwencja na I Marszu Trzech Króli była imponująca. W minioną niedzielę bukowianie uczestniczyli w podobnym przedsięwzięciu. Tym razem był to I Przemarsz z Palmą.

Sceny jak z filmu akcji na "krajówce"

Przez godzinę policjanci z dwóch województw próbowali złapać 40-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie skradzionym vw phaetonem na niemieckich rejestracjach zaczął ucieczkę w Gliwicach. Udało się to dopiero w Bolesławiu. Jak poinformowała małopolska policja, mężczyzna potrącił dwóch policjantów usiłujących go zatrzymać.

Piesi i kierowcy na cenzurowanym. 89 mandatów w dwa dni!

piesiPrzez dwa dni policjanci przyglądali się intensywnie temu, jak kierowcy, piesi i rowerzyści szanują wzajemnie swoje prawa w ruchu drogowym, przede wszystkim w centrum miasta. Nieprzypadkowo akcja „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” została przeprowadzona we wtorki, czyli dni targowe. Wtedy ruch w mieście jest największy, a problem pieszych niebaczących na samochody, a z drugiej strony kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości, jest największy. Efekt? 32 mandaty i 2 pouczenia dla zmotoryzowanych, 57 mandatów i 136 pouczeń dla pieszych oraz jedno pouczenie dla rowerzysty. Proporcje mogą wskazywać na to, że to jednak piesi dużo częściej w sposób nieprawidłowy przechodzą przez jezdnię.

Są pieniądze dla olkuskich remiz OSP

straznica bukownoSześć remiz Ochotniczych Straży Pożarnych  otrzymało dofinansowanie na remonty w ramach programu „Małopolskie Remizy 2014”, który realizuje województwo małopolskie. W tym roku o dofinansowanie ubiegało się 137 remiz. Niespełna 4 miliony złotych zostały rozdysponowane pomiędzy 129 z nich. Do naszego powiatu trafi kwota dokładnie 184 808 zł.

Przystanek czy tablica ogłoszeń?

przystanek ogłoszeniaNa niektórych wiatach przystankowych w Olkuszu notorycznie naklejane są różnego rodzaju ogłoszenia. Czy gmina odpowiedzialna za utrzymanie czystości wiat ściga „reklamodawców”? Takie pytanie otrzymaliśmy od jednego z czytelników. 

Utrudnienia w ruchu na drodze chrzanowskiej i ul. Krasińskiego

rondo obwodnica objazdOd kilku dni na drodze wojewódzkiej 791 Olkusz – Trzebinia w rejonie skrzyżowania z ul. Kochanowskiego obowiązuje nowa organizacja ruchu. Utrudnienia związane są z budową ronda oraz obwodnicy.

Olkuski szlak śmieciowy

koszW ostatnim czasie powiatowe i miejskie służby systematycznie sprzątają Olkusz. Przyznać trzeba, że zmiany widać, ale nadal w mieście nie jest najczyściej. Dlaczego? Bo nie wszędzie są kosze na śmieci.

Olkuszanie pamiętają o Smoleńsku

smolensk rocznicaDziś przed tablicą olkuskich lotników przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Olkuszu odbyły się obchody upamiętniające czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Dla olkuszan jest to szczególna okazja do złożenia swojego hołdu wszystkim ofiarom z 10 kwietnia 2010 r., w tym – pełniącemu funkcję dowódcy załogi – majorowi Arkadiuszowi Protasiukowi.