Kronika policyjna 24 marca

Wymusił pierwszeństwo
18 marca. W godzinach porannych w Zimnodole kierujący volkswagenem passatem mieszkaniec Kosmolowa, podczas włączania się do ruchu, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym fiacie seicento, którym kierowała mieszkanka Zimnodołu. W wyniku zderzenia do Nowego Szpitala w Olkuszu trafiły trzy osoby z fiata: 28- letnia kierująca oraz jej dwójka dzieci w wieku 4 i 6 lat. Dzieci nie odniosły żadnych obrażeń i po badaniach zostały wypisane do domu. Kobieta ma złamany prawy obojczyk. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów.

Odpowie za pobicie
20 marca. Po południu w Bukownie na ulicy Leśnej funkcjonariusze zatrzymali 29- letniego mieszkańca miasta, który uderzył w twarz 30- latka, przewrócił go na ziemię, a następnie ukradł mu telefon komórkowy i portfel, w którym było sto złotych oraz dokumenty. Sprawca trafił do policyjnego aresztu olkuskiej komendy. Grozi mu do dwunastu lat więzienia.

Zablokował ruch na krajówce
20 marca. O godzinie 3:30 rano na odcinku drogi krajowej E 94 w miejscowości Krze (gmina Bolesław) kierujący mercedesem 47- mieszkaniec Porąbki w stanie nietrzeźwym stracił panowanie nad samochodem i uderzył w konstrukcję z kasetonowym znakiem B6 „przejście dla pieszych”. Wskutek uderzenia zablokowana została trasa w obu kierunkach. Mężczyzna kierujący samochodem uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany, a wynik badania alkotestem wykazał prawie 1,30 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano również krew do badań. W trakcie interwencji znieważył policjantów komisariatu w Bukownie. Teraz odpowie za popełnienie dwóch przestępstw i wykroczenia. Krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oszacował straty na 50 tysięcy złotych. Ruch przez kilka godzin prowadzony był objazdami. W likwidacji zdarzenia uczestniczyły, oprócz policjantów, dwa zastępy strażaków z olkuskiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP.

Uciekał policjantom
20 marca. W Olkuszu na ulicy Kochanowskiego policjanci zatrzymali 27- letniego mieszkańca Trzebini, który kierował fiatem punto w stanie nietrzeźwym (wynik badania około 1,10 promila alkoholu we krwi). Mężczyzna próbował uciec, ale został zatrzymany po krótkim pościgu. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z narkotykiem- amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. Stracił też prawo jazdy.


Ze względu na ciszę wyborczą do niedzieli 1.03.2015 r. do godz. 21:00 nie będzie możliwe dodawanie komentarzy pod artykułami.