Śmieci zalewają Osadę, a Klucze szukają ratunku

wysypisko

Mieszkańcy Klucz, a w szczególności ci zamieszkujący Osadę, mają dość rosnącej góry śmieci, jaka znajduje się na terenie byłych zakładów papierniczych. Coraz bardziej uciążliwy staje się smród oraz insekty i szczury, których w tamtym rejonie z każdym dniem przybywa.

Lokalna społeczność w starciu z właścicielami trzech firm składujących tam odpady jest jak na razie bezradna. Właściciele przedsiębiorstw zasłaniają się stosownymi pozwoleniami na prowadzenie działalności w zakresie utylizacji śmieci, wydanymi przez starostę olkuskiego. Firmy, które zwożą do Klucz-Osady tony śmieci to: "Inox-Tech" Wojciech Chmielewski z Olkusza, F.H.U. Martex Monika Kryc z Klucz oraz Selenya Sp. z o.o. z siedzibą w Kluczach. Prawo stoi po stronie mieszkańców i ci nie dają za wygraną, pomocy szukając nie tylko w mediach, ale także u samorządowców i parlamentarzystów.

W sprawę coraz większego wysypiska zaangażowała się m.in. posłanka Agnieszka Ścigaj. - Nie ma nic ważniejszego, niż bezpieczeństwo mieszkańców oraz piękno okolicznej przyrody. W połowie maja mieszkańcy gminy Klucze poprosili mnie o pomoc w związku z niekontrolowaną działalnością w zakresie gospodarki odpadami blisko ich domów na terenie Klucz -Osady, na terenie miejscowego zakładu (nie mylić z pobliskim PSZOkiem). Dotarły do mnie zdjęcia i relacje o olbrzymiej stercie zmieszanych śmieci niewiadomego pochodzenia oraz rozprzestrzeniającej się pladze much i szczurów - mówi parlamentarzystka.

Posłanka nie pozostała bierna na dosłownie rosnący w oczach problem mieszkańców, angażując w sprawę Generalnego i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Wszyscy zareagowali błyskawicznie, a wyniki przeprowadzonych na miejscu kontroli są zatrważające: smród powodujący duszności, hałdy śmieci z odpadów komunalnych na gołej ziemi, plaga much i szczury.

29 maja w Kluczach miało miejsce Posiedzenie Komisji Wspólnych Rady Gminy Klucze. Na spotkaniu obecni byli również mieszkańcy, starosta Paweł Piasny oraz właściciel jednej z firm prowadzących w Osadzie uciążliwą działalność. - Dyskusja była gorąca, ale odnoszę wrażenie, że mężczyzna reprezentujący firmę nie widzi problemu i nie złożył żadnej deklaracji zaprzestania zwożenia śmieci pomimo tego, że łamie warunki zezwolenia i nie ma możliwości przerabiania odpadów – relacjonuje posłanka Ścigaj.

Skala problemu rośnie, a starosta Piasny jako pierwszy (jeszcze przed posłanką Ścigaj) rozpoczął procedurę, która być może zakończy się cofnięciem zezwoleń firmom, jakie sam wcześniej im wydał, licząc na rzetelność właścicieli. Stwierdzenie „być może” jest w tym przypadku kluczowe, bowiem na chwilę obecną stan prawny od 2010 roku pozwala na wydanie decyzji na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami bez przykładowo raportu oddziaływania na środowisko. Nie obowiązują również żadne zasady kontroli nad tego typu działalnością. - Z tego prawa skorzystały firmy, które miały przyjmować segregowane śmieci – zaznacza Agnieszka Ścigaj. Niestety nawet na pierwszy rzut oka widać, że śmieci składowane w Osadzie nigdy wspomnianej segregacji nie podlegały. - Pierwsze sygnały od mieszkańców dotyczące dzikiego wysypiska otrzymałem już 6 maja. Kilkadziesiąt godzin później na terenie wysypiska została przeprowadzona kontrola, po której od razu wspólnie z wójtem Norbertem Bieniem podjęliśmy kroki zmierzające do likwidacji nielegalnego procederu. Decyzje wydane firmom są zgodne z planem przestrzennym tamtego terenu, a że przedsiębiorstwa nie wywiązują się ze swoich obowiązków to druga sprawa. Do 12 czerwca właściciele mają czas na uporządkowanie terenu. Po tym terminie w Kluchach-Osadzie będzie miała miejsce kolejna kontrola - zapewnia starosta Paweł Piasny. Jeśli jej wyniki znowu będą negatywne, to pozwolenia na prowadzenie działalności zostaną cofnięte. Inna sprawa, że w takiej sytuacji raczej nikt nie zmusi przedsiębiorców do posprzątania ogromnego bałaganu. A jeśli nie zrobią tego oni, to nie trudno się domyślić, że pośrednio zrobimy to wszyscy – zwykli podatnicy, bowiem to na koszt mieszkańców likwidowane będzie dzikie wysypisko.

- W mojej ocenie sprawa jest bardzo poważna, a to, co się stało i co gorsze, nadal się dzieje, zagraża zarówno zdrowiu i życiu mieszkańców, jak i środowisku naturalnemu. Nie można czekać na wyczerpanie długich procedur urzędniczych. Dlatego złożyłam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Regionalnej w Krakowie – informuje posłanka z Kukiz '15.

Na podobny krok związany ze złożeniem do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, z początkiem czerwca zdecydował się starosta Piasny. W uzasadnieniu czytamy m.in., że: Przeprowadzona na podstawie art. 379 ust. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska kontrola w dniu 30 maja 2017r., na terenie zbierania odpadów wykazała zbieranie odpadów w sposób sprzeczny z przepisami ustawy o odpadach oraz posiadanymi decyzjami, polegające na składowaniu odpadów w sposób mogący zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka.

Ta sama kontrola wykazała znacznie więcej uchybień. Nie ma wyznaczonych stref magazynowania, boksy nie posiadają żadnych oznaczeń, a pełna hala magazynowa uniemożliwia swobodną logistykę wewnątrz budynku. W takich warunkach nietrudno o samozapłon, a ewentualny pożar zdaniem Marcina Cockiewicza – Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego byłby „ekologiczną katastrofą”. Także i on mocno zaangażował się w sprawę. - W poniedziałek złożyłem interpelację do Zarządu Województwa Małopolskiego z apelem o podjęcie – zgodnie z posiadanymi kompetencjami – pilnej interwencji w tej sprawie oraz o wsparcie działań kontrolno-nadzorczych wobec wskazanych przedsiębiorstw, prowadzonych m.in. przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie – przyznaje Marcin Cockiewicz.

Radny wskazał przy tym na fakt, że lokalizacja wysypiska znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru Natura 2000. - W związku z pracami nad Wojewódzkim Planem Zagospodarowania Przestrzennego wnoszę także o wprowadzenie w nim zapisów ograniczających możliwość prowadzenia na tym obszarze działalności uciążliwej, w tym m.in. w zakresie przetwarzania odpadów – dodaje przedstawiciel Sejmiku.

Sprawa jest trudna i rozwojowa. Będziemy trzymać rękę na pulsie.

Fot. Pixabay.com

Komentarze  

...
+1 #28 ... 2017-06-12 12:30
Cytuję natura 2000:
jeszcze nie tak dawno włascicieli kopcących kominów straszyli strażą, policją, mandatami,a tu w majestacie prawa gnijące wysypisko śmieci i wylęgarnia szczurów. Wystarczy odpowiednie nazwisko, znajomości i SM z Policją przywdziała czarne okulary

Legalne tym różni się od nielegalnego, że jak np pan prokurator czy policjant puści bąka to on śmierdzi legalnie czyli dla Ciebie ma pachnąć, a jak ty użyjesz kadzidełka nielegalnie to jesteś po prostu potencjalnym zasilaczem budżetu z którego żyją wyżej wymienieni. Czyli w skrócie: Gdyby zestawić żywot ich i Twój, to Twój jest na tle ich legalnego po prostu nielegalny a prawo nie ma tu żadnego znaczenia, bo zawiera bogaty zestaw paragrafów, że zawsze się znajdzie jakiś dla Ciebie, a ponieważ to oni są ich szafarzami, więc szafują jak im przypasuje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
zzzz
+1 #27 zzzz 2017-06-12 09:45
Cytuję natura 2000:
jeszcze nie tak dawno włascicieli kopcących kominów straszyli strażą, policją, mandatami,a tu w majestacie prawa gnijące wysypisko śmieci i wylęgarnia szczurów. Wystarczy odpowiednie nazwisko, znajomości i SM z Policją przywdziała czarne okulary
to w Kluczach jest Straz Miejska??
Cytować | Zgłoś administratorowi
Aadam
+6 #26 Aadam 2017-06-11 22:12
Ktoś dał i zezwolenie na działalność tej firmie i zostawił sobie tego typu firmę bez nadzoru i kontroli. Jest to nie pierwsza lepsza firma która może swą działalność prowadzić bez kontroli .Osoba wydająca pozwolenie w tym wypadku musi ponosić odpowiedzialność za se czyny, tym bardziej że posiada do tego celu nie tylko możliwości kontroli ale i służby do tego celu.!!!! Dlaczego ta firma pozostawała bez kontroli ??????. Komu to było na rękę ?????.
Cytować | Zgłoś administratorowi
polon
+7 #25 polon 2017-06-11 17:13
Gdzie jest posłanka PO, pani Lidia? Może tak by się Pani zajęła sprawą śmieci. Jest pani w sejmowej komisji zdrowia, więc do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
natura 2000
+12 #24 natura 2000 2017-06-10 15:11
jeszcze nie tak dawno włascicieli kopcących kominów straszyli strażą, policją, mandatami,a tu w majestacie prawa gnijące wysypisko śmieci i wylęgarnia szczurów. Wystarczy odpowiednie nazwisko, znajomości i SM z Policją przywdziała czarne okulary
Cytować | Zgłoś administratorowi
centrum Wolbromia
+2 #23 centrum Wolbromia 2017-06-10 14:28
RYNEK .Właściciele sklepów dobudowali po kilka schodów na zewnątrz sklepu PRZYZWOLENIE ..dlaczego ja mam doznawać urazu zahaczać omijać je.Może gmina pobiera OPŁATĘ z tytułu wydzierżawienia pod te schody ziemi A Z OKIEN GMINNYCH TEGO NIE WIDAĆ jak człowiek się przewróci .
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wypijmy za przyjaźń
+2 #22 Wypijmy za przyjaźń 2017-06-10 12:56
Cytuję Kamill:
Oj droga konkurencjo ;-)
Uwielbiam to PiSowsko Platformiane forum w Przeglądzie, gdy w temacie o problemach mieszkańców rozmawia się o polityce :)
Bo wy tak właśnie załatwianie sprawy. Brudna woda (wymienić prezesa) - jak by od tego woda zrobiłaby się nagle czysta :P
Cały okuski POPiS z dodatkiem czerwieni.
Okoliczności są bardzo proste - nazywają się KOMPETENCJE o których możecie porozmawiać z mieszkańcami wymieniajacymi piece, turystami z PCI, czy partnerami z instytucji zainteresowanych Natura 2000.
Wiem że jest wam ciężko uwierzyć że w Kluczach liczą się kompetencje (nie to co w KRUSach, czy spółkach skarbu państwa gdzie etc), ale musicie się nauczyć z tym żyć :)


Nie zmieniaj tematu i nie zganiaj na popis. Wyjaśnij proszę jak to było z tym konkursem. Z pewnością miałeś większe "kompetencje" niż dr UJ z tej dziedziny i zajmujący się Pustynią Błędowską ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
+6 #21 P X T 2017-06-10 12:37
Cytuję ixik:
ja tam nie wiem kogo jak dlaczego ale jedno nie ulega wątpliwości wójt, burmistrz, prezydent ma prawo dobrać sobie współpracowników i nikomu nic do tego. udawanie, że będą zatrudnianiu bezstronni, apolityczni, fachowcy to mit i bajka. Tego nie ma na całym świecie.

A powinno być.
Nie mam nic przeciwko "dobieraniu" ale powinno się odbywać wg ściśle określonych reguł. Nie mam nic przeciwko tzw.pociotkom, pod warunkiem, że są rzeczywiście fachowcami.
Nie mam nic przeciwko tzw. "zaufanym", jeśli te "poufności" nie rujnują innym życia.
Przecież to takie proste.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Środkowy
+4 #20 Środkowy 2017-06-10 11:01
Szkoda mi Piasnego , tak naprawdę jest mi go żal , patrzę na niego z wielkim politowanie ,wydawało sie ze taki cwany gość , ze wszystkie rozumy pozjadał a tu oprócz ewidentnej wizerunkowej wpadki , moze być , a na mój nos chyba będzie kolizja z prawem , kolizja z ludźmi , ze zwykłymi obywatelami , z mieszkańcami Klucz-Osady a w końcu z mieszkańcami powiatu olkuskiego , ja nie wiem , nawet nie chce myślec czy on nie wiedział co robi ? Czy chciwość powinna być postawiona ponad interes społeczny , co sie stanie z Pawlem P . gdy prokuratura postawi go w stan oskarżenia ? A wydaje mi sie ze jest coraz bliżej akiego rozwiązania patrząc na zachowanie nie tylko na media społecznościowe typu Facebook . A cóż Chmielewski ? Ja bym go nie winił , czytając przeróżne media w tej sprawie ,wyciągnijmy wnioski , wyglada to tak ze Paweł P. Jako starosta Powiatu Olkuskiego wydał decyzje tragiczna dla mieszkańców Klucz , a resztą kontekstów i wątków tej sprawy niech sie zajmie prokuratura , tylko nie ta olkuska czy krakowska np poznańska , ale tu widzę role oczyszczającą sie wszystkich tych których nazwiska są łączone z ta sprawa .
Cytować | Zgłoś administratorowi
Osadnik z Kataru
+5 #19 Osadnik z Kataru 2017-06-10 08:08
Prawda jest taka, że na śmieciach można zrobić duży biznes. Oglądając taśmy z Sowy można snuć przypuszczenie, że podobny biznes mógłby funkcjonować w naszym PO-wiecie.
Załóżmy taki fikcyjny scenariusz: pewni samorządowcy z jednego klucza chcą Odnowa zafunkcjonować na rynku. Jeden jest w powiecie, a drugi w gminie. Kasa na kampanię się przyda. Na swojego kolegę "słupa" i jego znajomych zakładają firmę. Wydawane są pozwolenia i kasa robi się sama. Znaczy robią ją ludzie na śmieciówkach tzn umowach śmieciowych. Potem jak robi się problem -dzielni bohaterowie próbują rozwiązać problem. Ale nie za swoje pieniądze W tym jednak problem, że coś się sypie. Mieszkańcy widzą ten układ.
A teraz rzeczywistośc: na fb znalazłem taki wpisznalazłeś gościa z gminy Klucze."Niestety Pawle - Nielegalne wysypiwysypisko powstało w wyniku realizacji (zgodnie czy nie) Twoich decyzji. I musisz to wziąć na klatę"

O jakiego Pawła chodzi? To klucz do wszystkiego...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Środkowy
+9 #18 Środkowy 2017-06-10 06:54
Kamill skieruj całą swą energię ODNOWA na wyjaśnienie roli Piasnego , zostaw POPIS , zajmij sie rozpadającym Kukizem 15 bo wszystko wskazuje na to , ze podzielicie los Palikota , tylko jedno mnie zastanawia , i tu ci podpowiadam , Bolesław - wysypisko śmieci - wójt ODNOWA , Klucze - wysypisko śmieci - wójt ODNOWA , starosta ODNOWA , przyjaciele ODNOWA , a to ze starosta tak ochoczo i radośnie na fb komentuje swoje doniesienie do prokuratury to czy nie jest to ucieczka do przodu ? Osobiście , nie wierze , ze Ty masz cos z tym wspólnego , jak tez ktokolwiek z Waszego stowarzyszenia łącznie z posłanką ,ale tym bardziej należy to wyjaśnić jak najszybciej bo w przeciwnym razie znikniecie ze sceny politycznej jak Palikot , szkoda mi tylko tej młodzieży ktora. po raz kolejny pomyliła sie w swoim wyborze zamieniając Korwina na Kukiza
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kamill
-9 #17 Kamill 2017-06-10 00:57
Oj droga konkurencjo ;-)
Uwielbiam to PiSowsko Platformiane forum w Przeglądzie, gdy w temacie o problemach mieszkańców rozmawia się o polityce :)
Bo wy tak właśnie załatwianie sprawy. Brudna woda (wymienić prezesa) - jak by od tego woda zrobiłaby się nagle czysta :P
Cały okuski POPiS z dodatkiem czerwieni.
Okoliczności są bardzo proste - nazywają się KOMPETENCJE o których możecie porozmawiać z mieszkańcami wymieniajacymi piece, turystami z PCI, czy partnerami z instytucji zainteresowanych Natura 2000.
Wiem że jest wam ciężko uwierzyć że w Kluczach liczą się kompetencje (nie to co w KRUSach, czy spółkach skarbu państwa gdzie etc), ale musicie się nauczyć z tym żyć :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Alibaba
+6 #16 Alibaba 2017-06-10 00:19
Cytuję Kamill:
Wolek pracuje w UG zanim jeszcze powstało K'15 :)

Ale 4 marca 2016, kiedy to Pan Wołek otrzymał stałą posadę w UG Klucze to K'15 już miał się nieźle (link do wyników konkursu: https://bip.malopolska.pl/ugklucze,a,1169671,urzad-gminy-klucze-oglasza-wynik-na-wolne-stanowisko-urzednicze-stanowisko-referenta-w-referacie-gos.html ). W informacji Wójta Gminy Klucze (Pan Norbert Bień) możemy się zapoznać między innymi z zakresem wykonywanych zadań: Prowadzenie Pustynnego Centrum Informacji, prowadzenie spraw związanych z projektem „Czynna ochrona siedlisk napiaskowych (6120,2330), w obszarze Natura 2000 na Pustyni Błędowskiej”, itp. W UG Klucze wszyscy byli pełni podziwu dla wiedzy zwycięzcy konkursu, Pana Kamila Wołka, wiedząc, że jednym z kontrkandydatów był mieszkaniec Klucz, doktor UJ, który z Pustyni błędowskiej napisał pracę magisterską i doktorską oraz miał 10 letnie doświadczenie w zakresie monitoringu dla Natura 2000 i pozyskiwania funduszy, co również było w zakresie obowiązków na tym stanowisku. Na pewno jest czystym przypadkiem, że w informacji z rozstrzygnięcia konkursu zabrakło wzmianki o kontrkandydatach zwycięzcy. Serce rośnie, jak się patrzy na taką zdolną młodzież, która zupełnie sama i bez niczyjej protekcji pokonuje konkurencję w uczciwych konkursach na stanowiska urzędnicze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
xxx
+8 #15 xxx 2017-06-09 17:47
Cytuję Andre:
To jest szczyt hipokryzji ze strony pana Starosty. On sam swojemu kolesiowi panu Wojciechowi Ch wydał pozwolenie na składowanie tam odpadów. Prokuratura powinna się zająć tym wątkiem. Teraz pan Starosta zgrywa wielce zatroskanego katastrofą ekologiczną do której sam dopuścił !!!!
Pamiętam jak dziś jak Wojciech Ch w swoim barze na rynku w Olkuszu rozwieszał plakaty wyborcze Pawła Piasnego wtedy kandydata na burmistrza Olkusza.
Polecam obejrzeć filmik z największym obrońcą mienia starostwa ( od 3:54):
https://www.youtube.com/watch?v=X9r7xlWxzNc

Może ktoś wie, czy starosta przed wydaniem tych decyzji żądał opinii od wójtów gminy Klucze w tej sprawie, oraz czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalany przez radę gminy zezwala na taka działalność na Osadzie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
theon
+11 #14 theon 2017-06-09 14:23
Zaraz rozliczyć , się jakoś posprząta, środków się poszuka to się znajdą, strażacy pomogą, może producenci sadzonek albo jeszcze ktoś, a potem się pozamiata, sanepid jakiś ekofestyn dla dzieciaków urządzi, balony kupi , będzie dobrze :lol: ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Środkowy
+9 #13 Środkowy 2017-06-09 14:14
Do Kamilla i wszystkich hejterow Kukiza15 , starałem sie Was pobudzić pokazać pewne mechanizmy działające w Powiecie ale widzę ze skupiacie sie tylko na powierzchownych sprawach a właściwie tylko na sobie ! I jak tu z takimi robić politykę ? Należy jak najszybciej rozliczyć starostę , nie odpuszczając za bardzo Bieniowi i jezeli potraktujecie sprawę poważnie , smród zniknie . ABW
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wypijmy za przyjaźń
+7 #12 Wypijmy za przyjaźń 2017-06-09 11:40
Cytuję ixik:
"Takie małe pytanie: co łączy Pana Kamila z Panem wójtem? Okoliczności dostania pracy w urzędzie (podobno nie było jeszcze Kukiz '15). I na koniec: Czy nie jest głupio, dostać pracę w takich okolicznościach a potem powoływać się na hasła Kukiz'a o partiokracji, układach etc..?
"

ja tam nie wiem kogo jak dlaczego ale jedno nie ulega wątpliwości wójt, burmistrz, prezydent ma prawo dobrać sobie współpracowników i nikomu nic do tego. udawanie, że będą zatrudnianiu bezstronni, apolityczni, fachowcy to mit i bajka. Tego nie ma na całym świecie.
A niechże sobie tworzy swój gabinet i ściąga swoich ludzi. Ale jeżeli potem ktoś taki ma odwagę mówić, że walczy z układami to naprawdę brakuje mi słów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
ixik
+10 #11 ixik 2017-06-09 11:10
"Takie małe pytanie: co łączy Pana Kamila z Panem wójtem? Okoliczności dostania pracy w urzędzie (podobno nie było jeszcze Kukiz '15). I na koniec: Czy nie jest głupio, dostać pracę w takich okolicznościach a potem powoływać się na hasła Kukiz'a o partiokracji, układach etc..?"

ja tam nie wiem kogo jak dlaczego ale jedno nie ulega wątpliwości wójt, burmistrz, prezydent ma prawo dobrać sobie współpracowników i nikomu nic do tego. udawanie, że będą zatrudnianiu bezstronni, apolityczni, fachowcy to mit i bajka. Tego nie ma na całym świecie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wypijmy za przyjaźń
+8 #10 Wypijmy za przyjaźń 2017-06-09 08:56
Cytuję Kamill:
Lubie moich hejterow, zwłaszcza niegdysiejszych "kolegow" :)
I że tak po nazwisku? ;-)
Niestety pudło. Wolek pracuje w UG zanim jeszcze powstało K'15 :)
Decyzje zostały wydane (prócz jednej) i zmienione (wszystkie) gdy N. Bień nie był już radnym. Ale doszedł byś do tego sam gdyby chciało Ci się ruszyć głową i porównać daty decyzji z kalendarzem wyborczym 2014 :)
Pozdrawiam :)
Ps. Nie troluj tylko zaangazuj swojego "szeryfa" w rozwiązanie problemu.
Tylko szeroki front pomoże mieszkańcom Osady.

Takie małe pytanie: co łączy Pana Kamila z Panem wójtem? Okoliczności dostania pracy w urzędzie (podobno nie było jeszcze Kukiz '15). I na koniec: Czy nie jest głupio, dostać pracę w takich okolicznościach a potem powoływać się na hasła Kukiz'a o partiokracji, układach etc..?
Cytować | Zgłoś administratorowi
qbarules
+18 #9 qbarules 2017-06-09 07:44
A te trzy firmy jakoś przez przypadek mocno spowinowacone. Tutaj właściciel a tam członek. Tu na matkę a tam córa. Śmierdzi to na kilometr i to bez śmieci.....
Cytować | Zgłoś administratorowi
Środkowy
-5 #8 Środkowy 2017-06-09 07:29
Kamill, nic sie nie dzieje tak od razu tu i teraz , gdybys rzeczywiście ruszył głową to zauważyłbyś ze " wydawane" a wydane nie są tożsame , okoliczności czasu w tych przypadkach są rożne , a wracając do sedna , sprawa jest śmierdząca i to bardzo śmierdząca gdyż szczury i fetor wydobywajacy sie ze śmieci mogą co niektórym samorzadowcom od nowa dać możliwość zweryfikowania swojego miejsca w życiu publicznym , nie bierz sobie tak wszystkiego od razu do siebie
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kamill
0 #7 Kamill 2017-06-08 23:42
Lubie moich hejterow, zwłaszcza niegdysiejszych "kolegow" :)
I że tak po nazwisku? ;-)
Niestety pudło. Wolek pracuje w UG zanim jeszcze powstało K'15 :)
Decyzje zostały wydane (prócz jednej) i zmienione (wszystkie) gdy N. Bień nie był już radnym. Ale doszedł byś do tego sam gdyby chciało Ci się ruszyć głową i porównać daty decyzji z kalendarzem wyborczym 2014 :)
Pozdrawiam :)
Ps. Nie troluj tylko zaangazuj swojego "szeryfa" w rozwiązanie problemu.
Tylko szeroki front pomoże mieszkańcom Osady.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Srodowisko
+4 #6 Srodowisko 2017-06-08 19:02
A czy w czasie kiedy wydawane było pozwolenie na działalność , radnym powiatowym nie był niejaki Norbert Bien , wspierający wowczas Piasnego , a dziś wójt gminy Klucze z Odnowy tegoz Piasnego , czy to są wszystko przypadki ? Dziwnym trafem pracownikiem UG Klicze jest niejaki Wołek , blisko współpracujący ze Scigajowa , czy Bien zatrudniając tego pana nie chciał uzyskać przychylności posłanki ?, w każdym bądź razie patrząc na nazwiska powyższego artykułu widać ze smarzą sie we własnym sosie , wszyscy !
Cytować | Zgłoś administratorowi
Andre
+21 #5 Andre 2017-06-08 18:04
To jest szczyt hipokryzji ze strony pana Starosty. On sam swojemu kolesiowi panu Wojciechowi Ch wydał pozwolenie na składowanie tam odpadów. Prokuratura powinna się zająć tym wątkiem. Teraz pan Starosta zgrywa wielce zatroskanego katastrofą ekologiczną do której sam dopuścił !!!!
Pamiętam jak dziś jak Wojciech Ch w swoim barze na rynku w Olkuszu rozwieszał plakaty wyborcze Pawła Piasnego wtedy kandydata na burmistrza Olkusza.
Polecam obejrzeć filmik z największym obrońcą mienia starostwa ( od 3:54):
https://www.youtube.com/watch?v=X9r7xlWxzNc
Cytować | Zgłoś administratorowi
mameja
+14 #4 mameja 2017-06-08 16:33
A inni posłowie zrobili coś w tej sprawie ?
Czy tylko najmłodsza staże poseł tej ziemi potrafi zainteresować się sprawami mieszkańców.
Na imprezy do zdjęć to wszyscy pierwsi, a jak problemy to nie ma... dziury w asfalcie pokazywać...
Dziwię się staroście Piasnemu, że jeszcze nie wydał decyzji o natychmiastowym wstrzymaniu działalności. Gołym okiem widać że łamią zezwolenia. Potrzebuje jeszcze jakiegoś dowodu? A może pożaru, czy jakiejś epidemii ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Stach
+19 #3 Stach 2017-06-08 15:26
Cytuję Wypijmy za przyjaźń:
Cyt: "W mojej ocenie sprawa jest bardzo poważna, a to, co się stało i co gorsze, nadal się dzieje, zagraża zarówno zdrowiu i życiu mieszkańców... – informuje posłanka partii Kukiz '15".

Nauczcie się w końcu, że Kukiz' 15 to nie partia.

Druga sprawa, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa: niektórzy zgłaszają, że 3 firmy mogły popełnić przestępstwo. A inni tylko dwie... Ciekawe czemu? Ktoś ma jakiś pomysł?

Ja mam nalezy "zbadac" co łączy Pana Chmielewskiego z Panem Piasnym.
Interesy? Przyjaźń?
Mam nadzieję ze prokuratura to wyjasni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
theon
+17 #2 theon 2017-06-08 14:54
mój pomysł jest taki żeby poczytać kto gra Jarząbka Trenera 2 Klasy na fanpagu Pana Starosty :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wypijmy za przyjaźń
+15 #1 Wypijmy za przyjaźń 2017-06-08 13:57
Cyt: "W mojej ocenie sprawa jest bardzo poważna, a to, co się stało i co gorsze, nadal się dzieje, zagraża zarówno zdrowiu i życiu mieszkańców... – informuje posłanka partii Kukiz '15".

Nauczcie się w końcu, że Kukiz' 15 to nie partia.

Druga sprawa, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa: niektórzy zgłaszają, że 3 firmy mogły popełnić przestępstwo. A inni tylko dwie... Ciekawe czemu? Ktoś ma jakiś pomysł?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!