Pozwolenia wkrótce zostaną cofnięte, a góra śmieci wciąż rośnie! [FILM]

smieci 2

Emocje związane z dzikim wysypiskiem śmieci w Kluczach-Osadzie zaczynają sięgać zenitu. Mieszkańcy mają już serdecznie dosyć kolejnych paragrafów i artykułów. W kierunku starosty i radnych kierują coraz bardziej rozpaczliwe apele z prośbą o natychmiastową pomoc. Góra śmieci wciąż rośnie, a ciężarówki zaczęły przywozić odpady pod osłoną nocy.

Przypomnijmy, że firmy, które zwożą do Osady tony śmieci to: "Inox-Tech" Wojciech Chmielewski z Olkusza, F.H.U. Martex Monika Kryc z Klucz oraz Selenya Sp. z o.o. z siedzibą w Kluczach.

- Skazaliście ludzi na slums, na nędzę. Szczury wielkości kota, pluskwy, komary, muchy - jesteśmy osiatkowani. Gdzie pójdziemy? Tam nie ma życia, czy da nam Pan, Panie Starosto mieszkania zastępcze? Prowadzicie sobie korespondencję, robicie plany strategiczne, a gdzie w tym wszystkim my jesteśmy?! - pytała w emocjach podczas środowej sesji Rady Powiatu jedna z mieszkanek Osady.

Podobnych głosów w budynku starostwa było zdecydowanie więcej. Lokalne społeczeństwo jest na tyle zdeterminowane, że zapowiada kolejne protesty, jeśli urzędnicy nie zaczną w końcu działać. Ci mają jednak przynajmniej do 20 czerwca związane ręce. - 12 czerwca - zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami - na terenie wysypiska została przeprowadzona kontrola. Te śmieci wcale nie są przywożone zgodnie z wydaną decyzją. Pozwolenie dotyczyło zupełnie czego innego. Wszyscy zostaliśmy oszukani: i gmina, i powiat, a przede wszystkim Wy - mieszkańcy Osady - przyznał starosta Paweł Piasny, który jednocześnie po raz kolejny podkreślił, że zamierza wszcząć postępowanie i zakończyć go cofnięciem decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności.  - Wszcząłem postępowanie wobec wszystkich trzech firm. Na dwie z nich nałożyłem całkowity zakaz wwożenia odpadów na teren Klucze Osada. Na trzecią najprawdopodobniej zgodnie z KPA ten sam zakaz nałożę w przyszłym tygodniu. Procedura i administracja to jedno. Pozostaje pytanie: co ze śmieciami?! Ja Wam obiecuję, że jako starosta zgodnie z obowiązującymi artykułami przeprowadzę egzekucję względem tych podmiotów, które śmieci zdeponowały na terenie objętym decyzją w możliwie jak najkrótszym czasie - zapewnia gospodarz powiatu.

Niestety, na dzisiaj trudno o konkretny termin dotyczący poprawy warunków życia mieszkańców Osady. Wycofanie decyzji o pozwoleniu na prowadzenie działalności to dopiero początek rozwiązania problemu. - Prosiłbym o niebudowanie atmosfery, jaka już funkcjonuje w środowisku, że winny jest starosta i winny jest powiat, że wydali taką decyzję. Wydaliśmy taką decyzję, bo taki jest plan przestrzenny tamtego terenu. Gdybym nie zrobił tego ja, to pewnie zrobiłby to ktoś inny. W tym kraju są takie przepisy i luki w prawie, z których cwaniacy niestety korzystają - dodaje Paweł Piasny.

- Nie mam stosownego instrumentu. Takim, mającym moc natychmiastowego zawieszenia i zakazu działalności tych firm dysponuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie, a ten całą sprawę zrzucił na moje barki - dodaje starosta w odpowiedzi na zarzuty dotyczące jego bierności na apele mieszkańców nawołujące go do pilnej interwencji. - Oprócz mnie, nikt tak naprawdę niczego nie zrobił! - informuje Piasny.

Na dzisiaj wiadomo, że po 20 czerwca ciężarówki wciąż zwożące do Osady śmieci, dostaną na to zakaz. W kolejnych dniach rozpocznie się temat wywozu góry odpadów, która już sięga kilku pięter. Mieszkańcy podnoszą, że firmy, którym grozi rychłe cofnięcie pozwolenia na działalność i co za tym idzie, pewnie również zamknięcie, korzystają z ostatnich godzin bycia "na prawie". Każdego dnia, a właściwie pod osłoną nocy, na terenie dawnej papierni usypują nową stertę śmieci. - Siedem tirów wielkości wagonu każdej nocy! - wyliczają mieszkańcy Osady.

smieci 1

Bardziej niż tylko prawdopodobne jest, że usunięcie śmieci składowanych w Osadzie będzie spoczywało na gminie i powiecie. Firmy, które śmieci przywiozły dotychczas nie zrobiły nic, aby zacząć po sobie sprzątać, co wedle wydanego pozwolenia miało być ich obowiązkiem. Tym bardziej mało realne jest, aby właściciele przedsiębiorstw zaczęli się interesować losem mieszkańców w chwili, gdy utracą prawo do powadzenia swojego biznesu na terenie Osady.

W wielkie sprzątanie najszybciej włączy się gmina Klucze. Wójt Norbert Bień zapewnił, że w najbliższych godzinach w Osadzie rozpocznie się deratyzacja, a swoje wsparcie zaoferował także starosta Piasny.

- Kończcie z tymi paragrafami, zacznijcie działać! My nie jesteśmy literkami i pieczątkami, my jesteśmy ludźmi płacącymi podatki. Chcemy żyć, a obecnie umieramy! - przyznają bezradnie mieszkańcy Osady.

Komentarze  

donkichot
+6 #50 donkichot 2017-06-22 08:50
cytując Młodego Padawana - cały ten powiat to lipa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
Baśka
+11 #49 Baśka 2017-06-21 22:42
Wczoraj spacerowałam z córką po Osadzie, wybrałam się specjalnie z osiedla, by zobaczyć i powąchać ,, uroki życia'' mieszkańców tej dzielnicy. Ludzie, smród nie do zniesienia!!!!! Współczucie, tylko tyle mogę powiedzieć, trzymam kciuki za mieszkańców!
Cytować | Zgłoś administratorowi
.mmm
+34 #48 .mmm 2017-06-20 20:30
Termometr za oknem wskazywał dziś 30 stopni z okładem – przy takiej temperaturze zwykłe, przyblokowe śmietniki wydają fetor wyczuwalny z daleka. Składowisko odpadów w Osadzie to takie właśnie kontenery, tyle, że pomnożone przez wiele tysięcy. Co do tej pory zrobiono, aby ludzie mieszkający w pobliżu tego ohydztwa, mogli przetrwać? Zafundowano im może klimatyzatory i domowe oczyszczacze powietrza, żeby nie wyzdychali w tym smrodzie? Ile śmieci usunięto? Co zrobił Sanepid? Czeka, aż stada szczurów wypasą się na tyle, aby móc roznosić dżumę? Kiedy osoby odpowiedzialne za zniszczenie środowiska, arogancję, bezmyślność i pazerność przestaną czuć się bezkarne? Kiedy władze powiatu wytłumaczą się ze swojej indolencji i rozwiążą problem, nim ten problem załatwi Bogu ducha winnych mieszkańców Osady?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Magik
+22 #47 Magik 2017-06-20 20:19
Jestem bogiem.mam jedną (moderacja)... schizofrenie - wiatraki, śmieci i ludzi dręczenie itd
Cytować | Zgłoś administratorowi
pol
+29 #46 pol 2017-06-20 19:46
Dzisiaj Pan Chmielewski zwoził kolejne mega tony syfu, oczywiście do tego swoją arogancją skrzyczał ludzi, którzy przyglądali się całej sytuacji!!!!!!!!!!!!!!!! Panie Starosto, gdzie Pana słowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Normalnie porażka Panie Starosto.....Co z tego, że cofa się pozwolenie fikcyjnym firmom, jak te legalne śmierdziele zasypują syfem kolejne grunty. I tak to właśnie idzie, ktoś świetnie ułożył cały łańcuszek. Na litość władze Gminy, czy wy naprawdę nie widzicie, co się dzieje i jak działa ten mechanizm???
Cytować | Zgłoś administratorowi
śledzący sprawę
+29 #45 śledzący sprawę 2017-06-20 17:54
Cytuję theon:
przecież tu nie chodzi o prawne przepychanki i procedurę administracyjną ale o to że ktoś na tych śmiciach grube lody ukręcił i prawdopodobnie nie zjadł ich sam :)

I to jest sedno sprawy . Starosto , czy starosta mnie słyszy , czy starosta cofnął juz swoją decyzję dot działalności , niech to szybko zrobi bo czekają juz następne kroki prawne rozliczające i wyjaśniające i ew. ukaranie winnych , czy starosta czuje sie winny ? bo na sesji RP starosta nie wyparł sie "przyjaźni " z prezesem Wojtkiem . o staroście to akurat dobrze świadczy bo sie moze zdarzyć ze wina będzie rozłożona . dla mnie rownież jest bardzo istotne pytanie , czy starosta wiedział dokładnie jaka będzie tam prowadzona działalność , i czy jest ona zgodna z wydanym pozwoleniem , jezeli sie dowiedział juz w trakcie prowadzonej działalności to czemu tak opieszałe zajmował sie tematem i czy wogole sie zajmował ? Mysle ze prokuratura i CBA wyjaśni do bólu te sprawę , moze starosta zachował by sie honorowo i na czas prowadzonego śledztwa odsunął by sie od zarządzania powiatem ? Oczywiscie jak ma honor !
Cytować | Zgłoś administratorowi
theon
+30 #44 theon 2017-06-20 12:18
przecież tu nie chodzi o prawne przepychanki i procedurę administracyjną ale o to że ktoś na tych śmiciach grube lody ukręcił i prawdopodobnie nie zjadł ich sam :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM
+19 #43 NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM 2017-06-20 10:31
Nieważność decyzji administracyjnej - stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej należy do postępowania nadzwyczajnego w administracji, którego celem jest weryfikacja decyzji ostatecznej. W Kodeksie postępowania administracyjnego postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji administracyjnej uregulowane jest w art. 156.Właściwy do stwierdzenia nieważności decyzji jest organ wyższego stopnia nad organem, który wydał daną decyzję
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
+28 #42 P X T 2017-06-20 09:01
Prawda jest taka, że liczy się tylko kasa, a ponieważ utylizacja na wysokim poziomie jest kosztowna a nikt z tych biznesmenów nie ma zamiaru uszczuplać zasobów kasy na taki cel, wybiera najtańszą i nie ważne, że najwredniejszą metodę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
donkichot
+23 #41 donkichot 2017-06-19 14:47
a jak już tak w papierkowych szczegółach , czy jakieś fachowe i drobiazgowe inspekcje wydawały w tym temacie swoje opinie przed wydaniem pozwoleń przez powiat, a jeśli tak to jakie i na jakich przesłankach oparte ? ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Opozycja
+17 #40 Opozycja 2017-06-19 11:37
Cytuję NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM:
W tej sytuacji decyzja środowiskowa wydana przez wójta oraz decyzja o pozwoleniu na budowę wydana przez starostę - sa nieważne bo obie decyzje zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa miejscowego.

"Ale żeśmy Bohuna usiekli."
- Jan Zagłoba
Cytować | Zgłoś administratorowi
NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM
+26 #39 NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM 2017-06-19 07:42
W tej sytuacji decyzja środowiskowa wydana przez wójta oraz decyzja o pozwoleniu na budowę wydana przez starostę - sa nieważne bo obie decyzje zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa miejscowego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
van
-13 #38 van 2017-06-19 06:49
No to pogadaliśmy sobie a teraz łapka w górę kto chce jeszcze aby nadal było jak było i nic się nie zmieniło ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM
+17 #37 NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM 2017-06-18 22:18
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/1198B7A150
Cytować | Zgłoś administratorowi
NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM
+22 #36 NIEZGODNOŚĆ Z PLANEM 2017-06-18 22:00
INWESTYCJA ZLOKALIZOWANA W MIEJSCOWYM PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO NA TERENACH NIE PRZEZNACZONYCH NA TEN CEL ( SKŁADOWANIE ODPADÓW)
§ 30
1. Wyznacza się tereny przemysłu, oznaczone na rysunku planu symbolem Pp, z podstawowym
przeznaczeniem na cele produkcji przemysłowej i produkcyjno- usługowo - rzemieślniczej.

2. Jako użytkowanie dopuszczalne na określonych w ust.1 terenach ustala się możliwość adaptacji
i lokalizacji:
1) urządzeń i sieci infrastruktury technicznej związanej z zagospodarowaniem terenu,
2) dojazdów, zatok postojowych i wydzielonych parkingów zabezpieczających potrzeby poszczególnych
rodzajów działalności gospodarczej,
3) terenów zieleni urządzonej wraz z obiektami małej architektury.
4) pojedynczych zespołów mieszkalnych dla dozoru.
3. Powierzchnia terenów biologicznie czynnych nie może być mniejsza niż 20% całkowitej powierzchni
działki.
4. Wszelka działalność inwestycyjna musi być prowadzona w oparciu o obowiązujące przepisy
szczególne.
Cytować | Zgłoś administratorowi
theon
+26 #35 theon 2017-06-18 19:30
Cytuję Ewa:
Dziękuję za info, bardzo mnie ciekawi czy standardową procedurą jest obecność policji pod budynkiem starostwa podczas trwania posiedzenia rady powiatu?

jak Prezes takie miny strzela jak powyżej to i karetka być powinna :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Ewa
+38 #34 Ewa 2017-06-18 18:32
Dziękuję za info, bardzo mnie ciekawi czy standardową procedurą jest obecność policji pod budynkiem starostwa podczas trwania posiedzenia rady powiatu?
Cytować | Zgłoś administratorowi
pytanie
+31 #33 pytanie 2017-06-18 13:20
Czy ktoś wie, w jakim mediach ogólnopolskich był już poruszany ten temat? Czy ktoś zgłaszał tę aferę do Uwagi albo innych tego rodzaju programów?
Cytować | Zgłoś administratorowi
theon
+35 #32 theon 2017-06-18 11:30
Cytuję ekoterrorystka:
Ekolodzy wyemigrowali czy się w norach pochowali....?

ekolodzy są, zawsze do wynajęcia - tylko trzeba im zapłacić ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
ekoterrorystka
+31 #31 ekoterrorystka 2017-06-18 11:00
Ekolodzy wyemigrowali czy się w norach pochowali....?
Cytować | Zgłoś administratorowi
peak
+18 #30 peak 2017-06-18 10:36
Dlaczego nie ma reakcji mości panującego posła?
Cytować | Zgłoś administratorowi
witek
+10 #29 witek 2017-06-18 10:33
Ciekawe, co wyniknie z tych jałowych wypowiedzi, które w niczym nie pomagają mieszkańcom bezpośrednio dotkniętych śmierdzącym problemem. Łatwo jest pisać, wymądrzać się, zrzucać winy z jednych na drugich, szukać genezy rozwoju szczurzej działalności....A Osada nadal wącha smrody nieuczciwych ludzi. A może byłoby mądrzej wesprzeć mieszkańców Osady i razem z nimi fizycznie zaprotestować przed bramą śmierdziuchów? Obrzucacie się błotem nawzajem, pachnie to jak te kupy śmieci, które zalegają na działkach w ,,Naturze 2000'' ( śmiech). Poszukuje się winnych tego, do czego doszło, w porządku, ale najpierw zneutralizujmy tę bombę ekologiczną, w obrębie której, egzystują biedni i bezradni mieszkańcy Osady!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Xyz
+47 #28 Xyz 2017-06-18 09:15
Paweł Piasny dobry jest w sądzeniu kwiatków, malowaniu ścian i pieprzeniu głupot na FB. Pierwszy poważniejszy problem go przerósł. To człowiek o mentalności wiejskiego sołtysa dlatego tez takiego miał doradcę. Oni nawet nie są źli oni są głupi. Narobić takiego bajzlu z kolegą, który pół dnia spędza u niego w gabinecie, zaszkodzić tylu ludziom, zagrozić jednemu z największych pracodawców w regionie i jeszcze w beszczelny sposób zwalać to na gminę to naprawdę trzeba być i.......!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Minoga
+42 #27 Minoga 2017-06-18 07:41
Piniondze ktoś wziął , pytanie KTO ? Kto był MÓZGIEM a kto wykonawca ? Kto za uprzątnięcie tego bajzlu ZAPŁACI ? Wiele , bardzo wiele pytań nasuwa sie mieszkańcom , ale rodzą sie tez pytania KTO KOGO UTOPI , czy WOJCIECH CH. Właściciel jednej z firm widniejących na pozwoleniu , PAWŁA P. Starostę olkuskiego , czy PAWEŁ P. WOJCIECHA CH , do gry wchodzi jak widać rownież WÓJT gminy KLUCZE NORBERT B . A co tych panów łączy ? Przystawka olkuskiej PO czyli OD NOWA , JAK DŁUGO PAWEŁ P . będzie starostą , czy RADA POWIATU w trybie natychmiastowym nie powinna ODWOŁAĆ go , co dalej z doradcą Wojciechem CH ? Te pytania nie mogą zostać bez odpowiedzi , juz widze jak starosta poprzez " ogłoszenie sponsorowane " przerzuca winę na innych , na "dziurawe"prawo itp
Cytować | Zgłoś administratorowi
Od Nowa
+32 #26 Od Nowa 2017-06-18 07:07
co za obłuda panowie. szyte grubymi nićmi. A świstak....
Cytować | Zgłoś administratorowi
Od Nowa
+30 #25 Od Nowa 2017-06-18 06:50
To wygląda na z góry zaplanowane działanie: znać królika, znaleźć plac do składowania odpadów, zarejestrować działalność na ich segregację, podpisać umowy z dostawcami śmieci, zainkasowac za to pieniądze a następnie nic nie robić w zakresie swej działalności tylko czekać aż mieszkańcy stracą cierpliwość i zmuszą królika ( króliki) do posprzątania tej góry śmieci, przez co mają sam czysty zysk a koszty ponosi społeczeństwo ( bo koszty prowadzenia działalności stoją wtedy po stronie sprzątającego) a króliki bedą się oburzać, że muszą to robić ale, że robią to dla mieszkańców i środowiska
Cytować | Zgłoś administratorowi
Od Nowa
+25 #24 Od Nowa 2017-06-18 06:32
O konieczności sporządzenia przez specjalistów raportu oddziaływania na środowisko decyduje Wójt Gminy na terenie której ma leżeć składowisko w decyzji środowiskowej, którą zapewne wydał na wniosek Inwestorów. To od niego zależało czy nakaże sporządzenie takiego raportu czy nie. Decyzja ta z kolei była potrzebna do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, ktorą zapewne wydał starosta. Jeśli nie nakazał to teraz niech się nie oburza tylko idzie sprzątać ale nie za pieniadze podatników tylko za swoje własne. Razem ze Starostą.....Od Nowa i wszystko jasne......
Cytować | Zgłoś administratorowi
Opozycja
+26 #23 Opozycja 2017-06-18 01:41
Ludzie, przecież nie mogą zrobić krzywdy tym firmom w Kluczach, odpowiedzialnym za śmieci. Nie rozumiecie tego? Jeżeli śmieci odbiera jakiś przyjaciel królika to nagle by otrzymywał kary za niewywiązywanie się z umowy. Dlatego dobrze jest powiedziec: takie prawo i my nic nie możemy. ..

Przy okazji chciałbym zapytać bo przy składaniu wniosku o wydanie pozwolenia na budowę składowiska odpadów (poza informacjami i dokumentami wskazanymi w przepisach rozdziału 4 ustawy Prawo budowlane) powinno być zawarte:
- sposoby zapobiegania awariom i sposoby postępowania w przypadku ich wystąpienia;
- kwalifikacje planowanego do zatrudnienia personelu;
- proponowaną wysokość i formę zabezpieczenia roszczeń.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Arbuz
+28 #22 Arbuz 2017-06-18 00:13
Kmitp nie lubię, ale do Klucz przyjechał. WIĘC APELUJE : nie przykrywajcie afery polityką. Narazie proszę wywieźcie śmieci. To jest priorytet.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wyborca sPiSu
-8 #21 Wyborca sPiSu 2017-06-17 23:15
Cytuję anty:
Osoba, jedynie czego nie rozumie, to przepychanek politycznych kosztem tamtych mieszkańców. Panowie, pytam ponownie, gdzie byliście, kiedy mieszkańcy Osady potrzebowali szybkiej pomocy???


Gdzie był Pan Kmita Radny Powiatu. Otóż wam odpowiem miał to w duszy bo to nie jego okręg :D
Cytować | Zgłoś administratorowi
anty
-18 #20 anty 2017-06-17 22:11
Do Minogi, no właśnie widać kto jest zaangażowany politycznie, rozlałeś swoje pisowskie poglądy na skalę krajową, co nie chcesz już bronić mieszkańców Osady? Każdy temat jest dobry, by szerzyć propagandę, ale wy tak lubicie, wiemy....żal mi cię normalnie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Minoga
+43 #19 Minoga 2017-06-17 19:54
Do anty , tragedia jaką zafundował nam starosta olkuski P. Piasny i wójt gminy Klucze , nie ma wymiaru politycznego , widać ze jestes zaangażowany politycznie i próbujesz odwracać kota ogonem , chyba jestes w jakiejś zmowie z nimi , nie uda ci sie podzielić ludzi zjednoczonych w walce z tymi powyżej , nie chce pisać ze jestes żałosny , bo ten wpis obnażył cię całkowicie , zapewne duzo mocniejsze epitety czy inwektywy w twoim kierunku były by właściwsze ,ale nie chcę zniżać sie do twojego poziomu , a czy ty " anty " uważasz ze to zwykły urzędniczy błąd popełniony przez Piasnego , podpisujac koledze wniosek o taką działalność , a skazując ludzi na wegetację ze szczurami , muchami i pieron jeden wie jeszcze z czym , Piasnego nie da sie juz obronić , a każda obrona tylko pokazuje jak jesteście śmieszni i tak naprawdę załośni , a co do PiSu to wolę ich i program ktory realizuje przejrzyście i czytelnie , program o którym mówili w kampani , wole pisowcow dotrzymujacych słowa niż takich właśnie jak Piasny czy jego koledzy którzy załatwiali interesy na cmentarzu , rozkradali polski przemysł , zniszczyli stocznie ,etc ..mógłbym tu jeszcze wymieniać bardzo wiele delikatnie mówiąc ułomności poprzedniej ekipy , ale powiem ci cos , wystarczy nie kraść aby np, spółki skarbu państwa były na plusie , lot , PKP i wiele innych wystarcz nie
Cytować | Zgłoś administratorowi
anty
-24 #18 anty 2017-06-17 19:43
Osoba, jedynie czego nie rozumie, to przepychanek politycznych kosztem tamtych mieszkańców. Panowie, pytam ponownie, gdzie byliście, kiedy mieszkańcy Osady potrzebowali szybkiej pomocy???
Cytować | Zgłoś administratorowi
Stach
+39 #17 Stach 2017-06-17 18:21
Cytuję anty:
Widzę, że panowie z PIS -u złapali wiatr w żagle i wietrzą dla siebie szanse, kosztem biednych mieszkańców Osady, a gdzie byliście dobrodzieje do chwili obecnej? Normalnie żałosne jest wasze zachowanie.....

Kosztem biednych mieszkańców Osady to się bogaca Ci cwaniacy . Przy biernej postawie naszych wladz gminnej i powiatowej
Miesięcznie okolo 200 000 pln.
Rozumie osoba czy nie bardzo o co tu chodzi?
Cytować | Zgłoś administratorowi
pszczółka maja
+32 #16 pszczółka maja 2017-06-17 17:14
Cytuję pszczółka maja:
Cytuję Stach:
A ja zapytalbym radnych Rady Powiatu jak dlugo jeszcze będziecie wspierać Piasnego wybraliście go na Starostę a on ma Was gdzieś, traktuje starostwo jak swoją prywatna firme zatrudnianie członków rodziny bez konkursów, Rzepke w zarzadzie drogowym robi kierownikiem itp itd i Wam to nie przeszkadza facet Was oklamuje robi w balona jak chce.
Teraz z Chmielewskim zafundował powiatowi "inwestycje" za kilka milionow złotych - sprzątanie tego dziadostwa po koledze.
O wszystkim wiedział od poczatku do dzisiaj a teraz udaje głupa. Przez trzy lata nie zostal przerobiony nawet kilogram śmieci. Kto to kontrolował, to wszystko mozna sprawdzic. Radni z gminy Klucze co robicie w tej radzie oprocz pobierania diet?


To wszystko w ramach oszczędności, rzecz jasna :lol:


Jak długo będą wspierać? Pewnie dotąd, dopóki będą płynąć z tego korzyści, choć niebawem - w miarę zbliżania się wyborów - pewnie zaczną się wykruszać i udawać, że nigdy go nie popierali ;) Można by tu przytoczyć najbardziej transparentny przykład "chorągiewki", ale szkoda klawiatury ;) A po takim staroście nie zostanie NIC, oprócz zgliszczy i popiołów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
anty
-25 #15 anty 2017-06-17 16:56
Widzę, że panowie z PIS -u złapali wiatr w żagle i wietrzą dla siebie szanse, kosztem biednych mieszkańców Osady, a gdzie byliście dobrodzieje do chwili obecnej? Normalnie żałosne jest wasze zachowanie.....
Cytować | Zgłoś administratorowi
Karol
+38 #14 Karol 2017-06-17 16:45
Biedni mieszkańcy Osady, niczego nie wskóracie dobrocią i emocjonalnymi wypowiedziami, nikt w kapitalizmie nie zna litości i nie ma współczucia dla człowieka. Liczy się pieniądz i władza, reszta to fikcja. Złączcie się i wyjdzcie w teren, to jedyna szansa, by problem jak najszybciej rozwiązać. Nie bierzcie ich na litość, lecz walczcie o swoje prawa!
Cytować | Zgłoś administratorowi
pszczółka maja
+27 #13 pszczółka maja 2017-06-17 15:15
Cytuję Stach:
A ja zapytalbym radnych Rady Powiatu jak dlugo jeszcze będziecie wspierać Piasnego wybraliście go na Starostę a on ma Was gdzieś, traktuje starostwo jak swoją prywatna firme zatrudnianie członków rodziny bez konkursów, Rzepke w zarzadzie drogowym robi kierownikiem itp itd i Wam to nie przeszkadza facet Was oklamuje robi w balona jak chce.
Teraz z Chmielewskim zafundował powiatowi "inwestycje" za kilka milionow złotych - sprzątanie tego dziadostwa po koledze.
O wszystkim wiedział od poczatku do dzisiaj a teraz udaje głupa. Przez trzy lata nie zostal przerobiony nawet kilogram śmieci. Kto to kontrolował, to wszystko mozna sprawdzic. Radni z gminy Klucze co robicie w tej radzie oprocz pobierania diet?


To wszystko w ramach oszczędności, rzecz jasna :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
Theon
+26 #12 Theon 2017-06-17 14:30
Polski samorząd w dzisiejszej formie to wylęgarnia wszelkiej patologii i stan ten się od uchwalenia ustawy samorządowej pogłębia. I olkusz nie jest żadnym wyjątkiem, system przyciąga i kreuje określonych ludzi i tyle
Cytować | Zgłoś administratorowi
fetor
+27 #11 fetor 2017-06-17 12:59
Już wiem, dlaczego pan Piasny kiedyś powiedział, że nie chce rozmawiać o kuluarach polityki... bo to taki smaczek.
chyba fetor!!!! ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Stach
+49 #10 Stach 2017-06-17 09:11
A ja zapytalbym radnych Rady Powiatu jak dlugo jeszcze będziecie wspierać Piasnego wybraliście go na Starostę a on ma Was gdzieś, traktuje starostwo jak swoją prywatna firme zatrudnianie członków rodziny bez konkursów, Rzepke w zarzadzie drogowym robi kierownikiem itp itd i Wam to nie przeszkadza facet Was oklamuje robi w balona jak chce.
Teraz z Chmielewskim zafundował powiatowi "inwestycje" za kilka milionow złotych - sprzątanie tego dziadostwa po koledze.
O wszystkim wiedział od poczatku do dzisiaj a teraz udaje głupa. Przez trzy lata nie zostal przerobiony nawet kilogram śmieci. Kto to kontrolował, to wszystko mozna sprawdzic. Radni z gminy Klucze co robicie w tej radzie oprocz pobierania diet?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dalia
+33 #9 Dalia 2017-06-17 08:57
A co robi w tym temacie wójt? Podać sprawę do sądu i do Jaworowicz do TV.
A tartak w Chechle pomiędzy domami to następny temat dla gminy Klucze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Obserwator2
+28 #8 Obserwator2 2017-06-17 08:48
Współczuję Mieszkańcom Klucz, okropieństwo. Życzę im aby jak najszybciej uporali się z tym problemem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Minoga
+31 #7 Minoga 2017-06-17 08:46
Smutny to czas nastał dla mieszkańców Olkusza , prywata goni prywatę , tu kolega robi dil , a tam firma , czym zesz mieszkańcy Olkusza zasłużyli sobie na takie nieudolne , pełne prywaty traktowanie , oglądając reportaż pewnej lokalnej stacji telewizyjnej co to nie wolno wypowiadać jej nazwy i pisać o niej , odnosi sie wrażenie ze panowie pogubili sie juz w tym co robią , zatracili sie w swojej pysze , nie maja żadnych hamulców , ludzi maja za nic , zarówno jeden jak i drugi , tylko ze gorsza sytuacja panuje pod zegarem bo tam jest powołany specjalny wydział do spraw najlepszego wizerunku burmistrza i ogłoszeń sponsorowanych , ale , patrząc na politykę magistratu dochodzi sie do wniosku ze wywodzi sie ona w prostej lini z polityki pewnej parti która rządziła polską przez ostatnie lata , a jak sie to skończyło dla nas dla Polski to wszyscy widzimi , czy tego tez chcemy u nas w powiecie , u nas w gminie i w naszych miastach i wsiach ? odpowiedzi udzielcie sobie państwo sami analizując ostatnie zachowania rządzących nasza gmina i powiatem!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wyborca sPiSu
+26 #6 Wyborca sPiSu 2017-06-17 07:39
Cytuję Amen:
Właśnie pogrzebano szansę starosty Pisanego na jakiekolwiek sukcesy przyszłe w polityce i samorządzie.

Chłop się skompromitował. Do tego te kontakty z Wojtkiem i oficjalne przyznanie się do tego na sesji.

CZAS SIĘ ZWIJAĆ PANIE PISANY


Otóż to afera goni afere :cry:
Cytować | Zgłoś administratorowi
pozwolenie na budowę
+22 #5 pozwolenie na budowę 2017-06-17 04:36
budowa składowiska odpadów wymagała wydania przez starostę pozwolenia na budowę ( Wydział Architektury, Budownictwa i Inwestycji) . Kto wydał taka decyzję? Kto się pod nią podpisal? Czy w ogóle taką posiadają? http://www.ekoportal.gov.pl/informacja-o-srodowisku/przewodnik-dla-przedsiebiorcow/producent/gospodarka-produktami-i-odpadami/skladowania-odpadow/pozwolenie-na-budowe-skladowiska-odpadow/
Cytować | Zgłoś administratorowi
nic nowego
+43 #4 nic nowego 2017-06-17 04:00
a przecież już parę lat temu p. Wojtek przywoził nocami olbrzymią ilość odpadów na teren koło papierni i co? I było to zgloszone odpowiednim służbom i sprawie łeb ukręcono .......
Cytować | Zgłoś administratorowi
stinek
+43 #3 stinek 2017-06-16 22:46
A Selenya to spółka Wojciecha Chmielewskiego 8)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Obserwator2
+42 #2 Obserwator2 2017-06-16 22:24
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka :-(
Cytować | Zgłoś administratorowi
Amen
+53 #1 Amen 2017-06-16 22:18
Właśnie pogrzebano szansę starosty Pisanego na jakiekolwiek sukcesy przyszłe w polityce i samorządzie.

Chłop się skompromitował. Do tego te kontakty z Wojtkiem i oficjalne przyznanie się do tego na sesji.

CZAS SIĘ ZWIJAĆ PANIE PISANY
Cytować | Zgłoś administratorowi