Sytuacja w sądownictwie - komentarze parlamentarzystów cd.

temidaW ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy opinie posłanek Lidii Gądek i Agnieszki Ścigaj dotyczące obecnej sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości. Teraz przedstawiamy oficjalne stanowisko w tym samym temacie posła Jacka Osucha.

Jacek Osuch (PiS)jacek osuch

Zdecydowana większość Polaków, niezależnie od przekonań, poglądów politycznych czy miejsca zamieszkania, chce by sądy działały sprawnie i uczciwie. Mamy dość przewlekłości postępowań i niesprawiedliwych wyroków. Mamy dość politycznych sędziów na telefon, bezkarnych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, którzy popełniają pospolite przestępstwa. Polacy nie chcą „nadzwyczajnej kasty” pozostającej poza jakąkolwiek kontrolą społeczną. Przekonałem się o tym wielokrotnie, gdy Mieszkańcy ziemi olkuskiej przychodzili do mojego biura z prośbami o pomoc. Zwykli ludzie, którzy walczą o sprawiedliwość są bezradni w starciu z korporacją sędziowską.

Prawo i Sprawiedliwość już w swoim programie wyborczym od początku podkreślało konieczność głębokiej przebudowy wymiaru sprawiedliwości. To Polacy w demokratycznych wyborach zdecydowali, że zaprezentowany kierunek zmian uzyskał tak szerokie poparcie społeczne.

Reforma sądownictwa ma fundamentalne znaczenie dla przywrócenia porządku moralnego w naszym kraju. Chcemy, aby z wymiaru sprawiedliwości odeszli ci sędziowie, którzy odpowiadają za wadliwe orzeczenia. Suweren powinien mieć kontrolę nad działaniami sądów. Totalna opozycja broni starego systemu i nie dostrzega, że sytuacja w sądach była skandaliczna: często karano uczciwych ludzi, a przestępcy mieli się dobrze. Parlamentarzyści totalnej opozycji - także i ci pochodzący z naszego terenu - próbują nieudolnie zbijać kapitał polityczny nawołując do buntu i „spontanicznych protestów”.

Chcę jasno i wyraźnie podkreślić, że rządząca koalicja PO-PSL przez 8 lat pozwalała na haniebne praktyki i krzywdzenie zwykłych obywateli. Z ubolewaniem patrzę na działania totalnej opozycji, która wykorzystując zagraniczne korporacje ordynarnie podburza społeczeństwo i podsyca nienawiść do obozu rządowego.

Dzięki podjętym działaniom przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy już teraz do budżetu państwa wpływa więcej środków. Ukróciliśmy „karuzele vatowskie” dzięki czemu deficyt jest najmniejszy w historii Polski po 89 roku. Nie robimy tego dla siebie. Nasze reformy mają za zadanie przywrócić wiarę w państwo sprawiedliwe i solidarne. Państwo które będzie chronić uczciwych obywateli, a przestępców ścigać i surowo karać.

Komentarze  

Waldemar
0 #37 Waldemar 2017-08-09 12:15
W Olkuszu powinien pojawić się ktoś młodszy ze świeżym spojrzeniem nie uwikłany w układy tak jak nasza maszynka Dżako :o
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
+2 #36 P X T 2017-08-07 18:16
I jeszcze jedno. Trudno jest przeżyć życie nie depnąwszy na innego człowieka w tym współczesnym tłumie. Każdemu się może zdarzyć. Ale jest na to antidotum bardzo skuteczne, to zwykłe słowo "przepraszam" a w cięższych przypadkach zadośćuczynienie i owocne odpokutowanie adekwatne do krzywdy, podjęte dobrowolnie bez przymusu.
Antoni Kosiba to uczynił nie szedł w zaparte. Ci co mają zbrukane sumienie niech się zastanowią nad własnym finałem, bo może być okrutny, jeśli będą oszukiwać nawet samych siebie, że nic się nie stało.
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
+4 #35 P X T 2017-08-07 18:06
Dla mnie sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa.
Wolność- niby słowo wytrych, jednak ta wolność ma ograniczenia. A jakie? Ano takie że wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Któż zatem może być przestępcą dla jednych równocześnie uczciwy dla innych? Hmmm nie ma takich... poza przypadkami szczególnymi. Ale o tym potem.
Tak więc przestępcą jest ten kto narusza wolność czy własność kogoś innego, czyli jaka jest recepta na uczciwość? Ano taka, żeby przeżyć życie nie czyniąc nikomu krzywdy ot i cała filozofia.
Przestępcą może być zatem nawet przedstawiciel tzw stróżów prawa przekraczający uprawnienia, jeszcze jest pytanie czy przekroczył w afekcie, lub nieświadomie, czy z wyrachowaniem -premedytacją. A przypadki szczególne? To proste, takim przykładem może być doktor Wilczur kradnący narzędzia chirurgiczne.
Wiadomo przepisy wszystkiego nie ogarną, samotny rozum też będzie miał problemy, jednak rozum w współpracy z sercem rozwiąże każdy problem, bo to połączenie ma nazwę zdrowy rozsądek. Natomiast najgorsze kanalie są zaś ci co wykorzystują z premedytacją tzw luki w przepisach i prawie dla swoich doraźnych korzyści i tu nie ma gorszego sortu w tym zakresie przestępców, którzy czują się świętoszkami tylko dlatego, że wykorzystali swój wyrachowany rozum w celu cudzej krzywdy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
adam.2017
-2 #34 adam.2017 2017-08-07 16:44
Cytuję ...:
(..). Państwo które będzie chronić uczciwych obywateli, a przestępców ścigać i surowo karać.


to są słowa wytrychy i czysta demagogia.
Dlaczego?
Śpieszę z objaśnieniem.
Te same słowa padały w roku
1945,
1956,
1968,
1970,
1980,
1981,
1989,
padają dzisiaj ;-)
Kto dla jednych jest przestępcą ,dla innych jest uczciwy
i odwrotnie
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
-4 #33 ... 2017-08-07 16:28
Pisiewcz rozumiem, że jesteś z tego stada, dlatego to wiesz?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Pisiewicz
+5 #32 Pisiewicz 2017-08-07 12:59
Cytuję obiektywna:
Brakuje mi tutaj merytorycznej dyskusji - dlaczego reforma sądownictwa zgodna z oświadczeniem posła Osucha jest zła dla obywateli? Zamiast tego ze strony opozycji olkuskiej wylewane są strumienie pomyj niczym z rynsztoka. Chciałabym wiedzieć kto może pisać w ten sposób. Kim jest i kim byli jego rodzice, skoro tak go wychowali. Może przedstawią się te osoby, co zrobiła ich rodzina dla Polski i jak oni pracują dla wspólnego dobra Polaków.

Rodziny tych osób na pewno zrobiły więcej niż stado Misiewiczów i PiSiewiczów ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Krysia
+9 #31 Krysia 2017-08-07 12:49
Panie pośle to staje się nudne, powtarzanie przekazu PIS, niech pan powie coś od siebie, jak pan w ogóle potrafi samodzielnie myśleć. Niech pan się nie boi Jarka i powie to co myśli o całym marnym PISie. Czy Wam rozum odebrało - koryto tak ogłupia. Gdzie honor , zostawcie Polskę młodym starzy KOMUNIŚCI !!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
obiektywna
-10 #30 obiektywna 2017-08-07 12:42
Brakuje mi tutaj merytorycznej dyskusji - dlaczego reforma sądownictwa zgodna z oświadczeniem posła Osucha jest zła dla obywateli? Zamiast tego ze strony opozycji olkuskiej wylewane są strumienie pomyj niczym z rynsztoka. Chciałabym wiedzieć kto może pisać w ten sposób. Kim jest i kim byli jego rodzice, skoro tak go wychowali. Może przedstawią się te osoby, co zrobiła ich rodzina dla Polski i jak oni pracują dla wspólnego dobra Polaków.
Cytować | Zgłoś administratorowi
lolek
+9 #29 lolek 2017-08-06 21:26
Pan Osuch mówi jak w TVPis- ble ble ble - powtarzanie przekazu dnia, co z łamaniem konstytucji, trybunałem, komisja smoleńska. PIS szanuje miernych i wiernych jak za PRL. Panie Osuch oderwij Pan się od stołka i przestań Pan kłamać i mówić o PO. Tak naprawdę rządzicie już 4 lata i tylko świat się z nas śmieje. Pani Agnieszka Ścigaj z Kukiz 15, to PISowska przystawka. Żal, że tak nisko upadła.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Pisiewicz
+14 #28 Pisiewicz 2017-08-06 08:29
Cytuję Iza:
Cytuję komu wierzyć?:
Iza a Ty może wierzysz Tuskowi, że nie było żadnego zakazu otwierania trumien smoleńskich? Bo tak powiedział wczoraj słyszałem na własne uszy, no chyba że pisiory poddały ten przekaz obróbce w tych programach co Spielberg Park Jurajski?

A co to trzeba być wyznawcą Kaczyńskiego lub Tuska ? Po komentowanej wypowiedzi stwierdzam, że lokalny poseł PiS powtarza oficjalną wersję przekazu pisowskiego, która jest li tylko polityczną propagandą a z rzeczywistą oceną polskiego sądownictwa i receptą na jego zeformowanie nie ma nic wspólnego. I nie mogę wyjść ze zdziwienia, jak można -przysięgając na konstytucję - podnosić rękę "za" ewidentnie niekonstytucyjhymi ustawami, wbrew opinii wszelkich gremiów specjalistów ale zgodnie z politycznym zobowiązaniem. Ubolewam, że w polskim parlamencie tak mało ludzi potrafiących myśleć samodzielnie i głosować zgodnie z rotą przysięgi i zgodnie z merytoryczną oceną projektów.


No ale czy on w ogóle kuma czacze?? Bo widać tylko grafiki marnej jakości jak to on załatwia kasę na boiska przy szkołach. Takiego lansera i pozera nie ma drugiego w okręgu. Widok bezcenny jak jego nie wybiorą w następnej kadencji a politolog Kmicic będzie się ewakuował z KRUSu razem z kolegami Ozdóbką i mrówczastym.
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
+3 #27 ... 2017-08-05 12:39
Społeczeństwo olkuskie sobie dyskutuje, nie ważne czy merytorycznie, czy mentalnie czy po prostu czuje taką potrzebę, aż tu nagle wchodzi ferdek... cały w bieli... i stwierdza z wyżyn swojego intelektualizmu jak tam na dole u jego stóp, że trza by spojrzeć przez lornetkę, społeczeństwo olkuskie wyszarpuje sobie ochłapy newsowe i rzuca- lewy do prawego, prawy do lewego, a ferdek tylko z politowaniem potrząsa głową spoglądając w dół na olkuskie społeczeństwo niczym z lotu orła.
Widziałem ferdka cień!
Cytować | Zgłoś administratorowi
ferdek
+6 #26 ferdek 2017-08-05 10:14
ot, i merytoryczna duskusja społeczeństwa olkuskiego na temat sytuacji w sądownictwie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
kazik
-13 #25 kazik 2017-08-05 09:56
Cytuję JS:
Cytuję ...:
Z tego co wnioskuję po lajkach, to większości czytelników Przeglądu Olkuskiego podobała się wypowiedź kogoś z elektoratu niewątpliwie Platformy o rozkosznym widoku zwłok ś.p. PLK uwalanych w smoleńskim błotku. Nawet śmiem przypuszczać że byliście zachwyceni tą wypowiedzią świra.

Podaj źródło/dowody lub przestań powielać tzw. fake news. Wiem, że w PiSie tylko to potraficie, ale przynajmniej raz użyj głowy...

Przegląd olkuski to lewacka gazeta podobna do NIE , i nic w tym dziwnego że ma takich czytelników i forumowiczów - prawdziwi Polacy powinni olać ten szmatławiec.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Iza
+12 #24 Iza 2017-08-05 08:54
Cytuję komu wierzyć?:
Iza a Ty może wierzysz Tuskowi, że nie było żadnego zakazu otwierania trumien smoleńskich? Bo tak powiedział wczoraj słyszałem na własne uszy, no chyba że pisiory poddały ten przekaz obróbce w tych programach co Spielberg Park Jurajski? Bo jego obraz też był na ekranie i ruch warg był idealnie zsynchronizowany z treścią wypowiedzi.

A co to trzeba być wyznawcą Kaczyńskiego lub Tuska ? I co ma piernik do wiatraka? Mowa o sytuacji w polskim sądownictwie, jej ocenie przez pis i tzw. "reformie sądownictwa" wg pisowych parlamentarzystów i rządu. Po komentowanej wypowiedzi stwierdzam, że lokalny poseł PiS powtarza oficjalną wersję przekazu pisowskiego, która jest li tylko polityczną propagandą a z rzeczywistą oceną polskiego sądownictwa i receptą na jego zeformowanie nie ma nic wspólnego. I nie mogę wyjść ze zdziwienia, jak można -przysięgając na konstytucję - podnosić rękę "za" ewidentnie niekonstytucyjhymi ustawami, wbrew opinii wszelkich gremiów specjalistów ale zgodnie z politycznym zobowiązaniem. Ubolewam, że w polskim parlamencie tak mało ludzi potrafiących myśleć samodzielnie i głosować zgodnie z rotą przysięgi i zgodnie z merytoryczną oceną projektów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Pisiewicz
+5 #23 Pisiewicz 2017-08-05 00:14
Cytuję ...:
Cytuję JS:
Podaj źródło/dowody lub przestań powielać tzw. fake news. Wiem, że w PiSie tylko to potraficie, ale przynajmniej raz użyj głowy...

Proszę bardzo
http://wmeritum.pl/szokujace-wypowiedzi-obywateli-rp-kaczynski-rozciapciany-blocie-smolenskim-cos-fantastycznego-wideo/183710

https://wpolityce.pl/polityka/339274-barbarzynskie-wypowiedzi-obywateli-rp-najciekawszy-jest-lech-kaczynski-rozciapciany-w-blocie-smolenskim-wideo


Gdy pojawiają sie podwyżki cen jakieś afery zawsze przychodzi w obronie katastrofa smoleńska :-*
Cytować | Zgłoś administratorowi
komu wierzyć?
+2 #22 komu wierzyć? 2017-08-04 22:04
Iza a Ty może wierzysz Tuskowi, że nie było żadnego zakazu otwierania trumien smoleńskich? Bo tak powiedział wczoraj słyszałem na własne uszy, no chyba że pisiory poddały ten przekaz obróbce w tych programach co Spielberg Park Jurajski? Bo jego obraz też był na ekranie i ruch warg był idealnie zsynchronizowany z treścią wypowiedzi.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Iza
+7 #21 Iza 2017-08-04 21:25
Rany jakie bzdury. To samo co na TVPis. Przekaz dnia via Nowogrodzka. Ciekawi mnie, czy w Pisie faktycznie wszyscy w to wierzą? W parlamencie trójka pisiarzy pomyślała samodzielnie. A w Olkuszu ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
-3 #20 ... 2017-08-04 21:05
Cytuję JS:
Podaj źródło/dowody lub przestań powielać tzw. fake news. Wiem, że w PiSie tylko to potraficie, ale przynajmniej raz użyj głowy...

Proszę bardzo
http://wmeritum.pl/szokujace-wypowiedzi-obywateli-rp-kaczynski-rozciapciany-blocie-smolenskim-cos-fantastycznego-wideo/183710

https://wpolityce.pl/polityka/339274-barbarzynskie-wypowiedzi-obywateli-rp-najciekawszy-jest-lech-kaczynski-rozciapciany-w-blocie-smolenskim-wideo
Cytować | Zgłoś administratorowi
JS
+2 #19 JS 2017-08-04 13:05
Cytuję ...:
Z tego co wnioskuję po lajkach, to większości czytelników Przeglądu Olkuskiego podobała się wypowiedź kogoś z elektoratu niewątpliwie Platformy o rozkosznym widoku zwłok ś.p. PLK uwalanych w smoleńskim błotku. Nawet śmiem przypuszczać że byliście zachwyceni tą wypowiedzią świra.

Podaj źródło/dowody lub przestań powielać tzw. fake news. Wiem, że w PiSie tylko to potraficie, ale przynajmniej raz użyj głowy...
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
-4 #18 ... 2017-08-04 11:56
Z tego co wnioskuję po lajkach, to większości czytelników Przeglądu Olkuskiego podobała się wypowiedź kogoś z elektoratu niewątpliwie Platformy o rozkosznym widoku zwłok ś.p. PLK uwalanych w smoleńskim błotku. Nawet śmiem przypuszczać że byliście zachwyceni tą wypowiedzią świra.
Cytować | Zgłoś administratorowi
peak
+19 #17 peak 2017-08-04 07:17
Czy PiS zakładał w programie wyborczym, że Prokurator Generalny będzie mógł w jakikolwiek sposób ingerować w pracę Sądu Najwyższego?
Cytować | Zgłoś administratorowi
łapać złodzieja
-6 #16 łapać złodzieja 2017-08-03 23:49
Cytuję ...:
Dziś pokazali w TV gościa przyprawiającemu różki dziennikarzowi podczas relacji na żywo. Potem pokazali tego samego gościa jak mówi innemu dziennikarzowi jaki to dla niego rozkoszny widok Lecha Kaczyńskiego wytytłanego w błocie smoleńskim, że taki miły dla niego obrazek nie zdarza się codziennie. Czy uważacie go za normalnego?
Jak odpowiecie szczerze na to pytanie to będzie dla mnie papierkiem lakmusowym waszej "normalności".

No właśnie takich mam tu na myśli. Mowy miłości od totalnej opozycji raczej nie słychać, a cały czas z namaszczeniem opowiadają o mowie nienawiści.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Ryszarda Olkusz
+3 #15 Ryszarda Olkusz 2017-08-03 23:39
Prawo i sprawiedliwość :lol: :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
Waldemar
+18 #14 Waldemar 2017-08-03 23:33
Dżako jedziesz ściemę dlaczego za wodę i prąd będziemy płacić więcej litości. Co Pan Poseł oprócz interpelacji w stylu czy mogę zamknąć okno zrobił dla Olkusza??
Cytować | Zgłoś administratorowi
łapać złodzieja
+19 #13 łapać złodzieja 2017-08-03 23:29
Taki okrzyk "łapać złodzieja" najczęściej wydaje sam złodziej. Mowę nienawiści głoszą najczęściej ci co zarzucają to innym, nawet tym co używają kulturalnego języka zarzucając im hipokryzję, bo jest takie stare mądre przysłowie, że każdy sądzi według siebie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
były pisowiec
+16 #12 były pisowiec 2017-08-03 23:15
Czyli zdaniem Pana posła jestem morda zdradziecką. Dobrze. Zapamiętam.
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
-5 #11 ... 2017-08-03 23:14
Dziś pokazali w TV gościa przyprawiającemu różki dziennikarzowi podczas relacji na żywo. Potem pokazali tego samego gościa jak mówi innemu dziennikarzowi jaki to dla niego rozkoszny widok Lecha Kaczyńskiego wytytłanego w błocie smoleńskim, że taki miły dla niego obrazek nie zdarza się codziennie. Czy uważacie go za normalnego?
Jak odpowiecie szczerze na to pytanie to będzie dla mnie papierkiem lakmusowym waszej "normalności".
Cytować | Zgłoś administratorowi
sekundnik
+29 #10 sekundnik 2017-08-03 23:07
Ciekawe czy osuch byłby to w stanie chociaż powtórzyć bez kartki? ;-) ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
-18 #9 ... 2017-08-03 23:01
No jest posłem na Sejm RP to z tego powodu miałby głosić stanowisko Schetyny, albo Petru? Bo co? Jest bardziej słuszne? A że @normalny nie lubi Kaczyńskiego to mu to nie pasuje?
Cytować | Zgłoś administratorowi
normalny
+18 #8 normalny 2017-08-03 22:53
Cytuję ...:
Cytuję JS:
Chciałem zapytać, czy przedstawiona w artykule przez pana posła opinia jest jego własną, czy być może jest to tzw. przekaz dnia, przygotowany przez biuro prasowe PiS?

Przecież to poseł PiS to i co w tym nadzwyczajnego że przedstawia takie a nie inne oficjalne stanowisko?
Co miałby (od siebie) dopisywać nawet gdyby coś tam chciał dopisać? Że ściskał sie z prezesem mimo że nie chciał ale musiał?

A nie jest przypadkiem posłem na Sejm Rzeczypospolitej, a nie sejm PiS?
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
-20 #7 ... 2017-08-03 22:46
Cytuję JS:
Chciałem zapytać, czy przedstawiona w artykule przez pana posła opinia jest jego własną, czy być może jest to tzw. przekaz dnia, przygotowany przez biuro prasowe PiS?

Przecież to poseł PiS to i co w tym nadzwyczajnego że przedstawia takie a nie inne oficjalne stanowisko?
Co miałby (od siebie) dopisywać nawet gdyby coś tam chciał dopisać? Że ściskał sie z prezesem mimo że nie chciał ale musiał?
Cytować | Zgłoś administratorowi
pisiak sisiak
+13 #6 pisiak sisiak 2017-08-03 22:38
Cytuję pis miało wprowadzić:
porządek .Urzędnik miał służyć obywatelom .Kilkukrotnie zostałam nieprzyjęta przez burmistrza Wolbromia Czas swój poświęcam dla dobra innych ludzi A PAN BURMISTRZ

Burmistrz nie jest urzędnikiem. ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Młody
-31 #5 Młody 2017-08-03 21:37
Uważam że tylko "dobra zmiana" w sądownictwie może przywrócić prestiż tej, tak zdewaluowanej dzisiaj, profesji ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
pis miało wprowadzić
-18 #4 pis miało wprowadzić 2017-08-03 21:21
porządek .Urzędnik miał służyć obywatelom .Kilkukrotnie zostałam nieprzyjęta przez burmistrza Wolbromia Czas swój poświęcam dla dobra innych ludzi A PAN BURMISTRZ
Cytować | Zgłoś administratorowi
JS
+35 #3 JS 2017-08-03 21:16
Chciałem zapytać, czy przedstawiona w artykule przez pana posła opinia jest jego własną, czy być może jest to tzw. przekaz dnia, przygotowany przez biuro prasowe PiS?
Cytować | Zgłoś administratorowi
stinek
+35 #2 stinek 2017-08-03 20:49
Tekst jak ze ściągi napisanej przez ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
-15 #1 P X T 2017-08-03 18:46
Państwo które będzie chronić uczciwych obywateli, a przestępców ścigać i surowo karać.
Mam taką nadzieję, że to nie tylko teoretyczne wywody a zasada, która na stałe wejdzie w życie.
I jeszcze pytanie, czy kłamstwa prokuratorskie mające na celu bronić funkcjonariuszy automatycznie pogrążając zwykłego obywatela zalicza się do przestępstwa?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!