Akademia Przyszłości na półmetku

W Olkuszu swój oddział ma jedna z najbardziej niezwykłych Akademii w Polsce. Jej wyjątkowość bierze się stąd, że nie jest ukierunkowana na dany profil nauczania, tylko ma doprowadzić jej studentów od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Mowa tutaj o Akademii Przyszłości działającej przy Stowarzyszeniu WIOSNA i jej kolegium w SP nr 4. Podobnie jak w innych szkołach, także i w AP właśnie zakończył się pierwszy semestr zajęć.

Międzypokoleniowa integracja na Słowikach

Już czwarty rok z rzędu na osiedlu Słowiki swoją działalność prowadzi klub samopomocy, który wspiera osoby w podeszłym wieku poprzez integrację z młodzieżą. Ośrodek Wsparcia to projekt Klubu Sportowego Flika, w ramach którego kilkadziesiąt osób - oprócz udziału w cotygodniowych zajęciach - pozna ciekawe zakątki południa Polski.

Walczyli dla Amelki

W niedzielę 11 grudnia na hali MOSiR w Bukownie odbył się charytatywny mikołajkowy turniej ju-jitsu dzieci młodzieży zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Samuraj. Na zaproszenie UKS ponad 100 zawodników z klubów w Zawierciu, Oświęcimiu, Lgocie, Bydlinie, Olkuszu, Kluczach i Woli Filipowskiej przyjechało walczyć o turniejowe laury.

Za nami kolejny Weekend Cudów

Zakończył się kolejny Weekend Cudów. Tylko przez dwa dni w całej Polsce pomoc rzeczowa dotarła do prawie 19 tysięcy potrzebujących rodzin. Szlachetna Paczka połączyła tysiące ludzi, a wśród nich także mieszkańców powiatu olkuskiego.

WIOSNA i jej często bezimienni bohaterowie

Co roku 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wolontariusza. To święto ludzi o wielkich sercach, którzy pomagają innym bez czekania na wynagrodzenie i rozgłos. Na co dzień pracują, uczą się i mają wiele różnych obowiązków, jednak są zawsze na wyciągnięcie ręki tych, którym w życiu wiedzie się nieco gorzej.