Meta olkuskiej Akademii Przyszłości

Dobiegła końca 14. edycja Akademii Przyszłości – obok Szlachetnej Paczki, sztandarowego projektu Stowarzyszenia WIOSNA. Po raz drugi w działalność jednej z najbardziej niezwykłych Akademii w Polsce włączył się Olkusz i jego kolegium zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 4. Całoroczną pracę wolontariuszy i ich podopiecznych zakończyła niedzielna Gala Sukcesów w krakowskim Muzeum Lotnictwa.

Pozytywnie aktywni olkuszanie: SIMO

Nie siedzą godzinami przed telewizorami, monitorami komputerów, albo ze smartfonami w dłoniach. Robią coś dla innych, realizują się na różne sposoby z pożytkiem dla swych lokalnych społeczności. Dotacja przyznana w tym roku przez Gminę Olkusz dla Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych „Pomost" stwarza możliwość i dobrą okazję do ich zaprezentowania, szczególnie tych najmłodszych i jeszcze mało znanych olkuskich stowarzyszeń. Cykl spotkań z pozytywnie aktywnymi olkuszanami zaczynamy od SIMO.

Zostań seniorem - liderem!

Jesteś aktywnym seniorem i chcesz zrobić coś interesującego dla swojego środowiska? Koniecznie zgłoś się do Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” w Olkuszu, które rozpoczyna właśnie realizację projektu „Olkuski senior – liderem w swojej społeczności”.