Wspólnie walczą o zdrowie dla Oliwiera

Aktywny, zawsze uśmiechnięty i pełen optymizmu – taki był do połowy września 2015 roku Oliwier Kozera. Pomimo wrodzonej wady serca chłopca i on i jego rodzina starali się żyć zwyczajnie. Od ponad roku wszystko uległo zmianie. Oliwier po przeszczepie serca nie może powrócić do pełnej sprawności.

Oddaj potrzebującym - nie fiskusowi!

Do końca kwietnia mamy czas, aby rozliczyć się z fiskusem. Wypełniając zeznanie podatkowe warto pomyśleć, komu chcemy przekazać 1 procent podatku. Potrzebujących naszej pomocy jest wielu. Dzieląc się pieniędzmi, wspieramy w leczeniu, rehabilitacji, pomagamy rozwijać działalność różnorodnych organizacji. Zachęcamy do przekazania 1 procenta osobom i organizacjom z powiatu olkuskiego.

Tabliczka z numerem 750x90

Gala "Działaj Lokalnie"

W miniony piątek 3. marca odbyła się Gala Działaj Lokalnie, która miała na celu podsumowanie IX edycji programu Działaj Lokalnie na terenie 4 gmin objętych przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.Była to okazja do spotkania wszystkich Dotowanych w konkursie Działaj Lokalnie oraz podsumowania działań zrealizowanych w ramach 20 projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu.

Zrozumieć niepełnosprawność

Już po raz kolejny 30 niepełnosprawnych dzieci i ich rodziny wezmą udział w serii integracyjno – terapeutycznych spotkań i warsztatów. Wszystko to w ramach projektu „Kierunek – samodzielność. Tworzenie kompleksowych warunków optymalnego rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu szansą na integrację społeczną”, realizowanego przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”w Olkuszu.

Akademia Przyszłości na półmetku

W Olkuszu swój oddział ma jedna z najbardziej niezwykłych Akademii w Polsce. Jej wyjątkowość bierze się stąd, że nie jest ukierunkowana na dany profil nauczania, tylko ma doprowadzić jej studentów od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Mowa tutaj o Akademii Przyszłości działającej przy Stowarzyszeniu WIOSNA i jej kolegium w SP nr 4. Podobnie jak w innych szkołach, także i w AP właśnie zakończył się pierwszy semestr zajęć.