W wakacje za złotówkę

Wzorem ubiegłych lat, w okresie wakacyjnym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą skorzystać z promocyjnych biletów jednorazowych na przejazdy miejską komunikacją.

Autobusem na Dni Olkusza

Ogłoszenie płatne
Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu informuje, że w dniach 27 - 28 maja (sobota i niedziela) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów, które zapewnią Mieszkańcom zarówno dogodny przyjazd, jak i powrót z koncertów odbywających się w ramach Dni Olkusza. W autobusach dodatkowych obowiązuje cennik zgodny z taryfą ZKG "KM".

Darmowe przejazdy podczas ferii zimowych

W okresie od 30 stycznia /poniedziałek/ do końca ferii zimowych uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Darmowa komunikacja wróci do Olkusza?

W okresie zimowym z problemem smogu boryka się wiele polskich miast. Dotyczy to także Olkusza. Olkuscy radni, Wojciech Panek i Michał Mrówka skierowali interpelację do burmistrza Romana Piaśnika z propozycją wprowadzenia darmowych przejazdów autobusami w okresie występowania podwyższonego stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu dla posiadaczy aut.

Nowy szef, nowe autobusy

Po kilkumiesięcznym wakacie Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu ma nowego przewodniczącego. To nie koniec ważnych informacji dotyczących komunikacji. Niedługo okaże się, czy pasażerowie będą korzystać z nowoczesnych autobusów.