Darmowe przejazdy podczas ferii zimowych

W okresie od 30 stycznia /poniedziałek/ do końca ferii zimowych uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Darmowa komunikacja wróci do Olkusza?

W okresie zimowym z problemem smogu boryka się wiele polskich miast. Dotyczy to także Olkusza. Olkuscy radni, Wojciech Panek i Michał Mrówka skierowali interpelację do burmistrza Romana Piaśnika z propozycją wprowadzenia darmowych przejazdów autobusami w okresie występowania podwyższonego stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu dla posiadaczy aut.

Tabliczka z numerem 750x90

Nowy szef, nowe autobusy

Po kilkumiesięcznym wakacie Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu ma nowego przewodniczącego. To nie koniec ważnych informacji dotyczących komunikacji. Niedługo okaże się, czy pasażerowie będą korzystać z nowoczesnych autobusów.

Autobusem na cmentarz

We wtorek wspomnienie Wszystkich Świętych, dzień w którym tysiące mieszkańców i przyjezdnych odwiedzi olkuski cmentarz. Mając w pamięci poprzednie lata i utrudnienia związane z dojazdem w rejon miejskiej nekropolii w dniach około świątecznych, może warto zastanowić się nad zamianą samochodu na komunikację miejską. ZGK „KM” przygotował kilka propozycji.