Ryzykujesz mandat, czy sprzątasz?

Co roku jak mantra wraca sprawa psich odchodów na osiedlowych trawnikach. Właściciele czworonogów rzadko interesują się tym, co robią ich pupile, a zwierzę, jak to zwierzę – nie ma w zwyczaju wołać za potrzebą. W efekcie tereny zielone często zamieniają się w „pola minowe”, a niezadowolenie spacerowiczów i mieszkańców wzrasta.

Na remont trzeba poczekać

O potrzebie pilnego remontu drogi wzdłuż torów pomiędzy wiaduktem a targowiskiem przy ul. Świętokrzyskiej nie trzeba przekonywać nikogo, kto choćby raz jechał tam samochodem. Na razie kierowcy muszą się zadowolić załatanymi dziurami. Kompleksowa modernizacja wymaga środków, których na tę chwilę w miejskim budżecie nie ma.

Usuwanie wraków to proces złożony

W kwietniu pisaliśmy o wrakach samochodów, które systematycznie trafiają na złomowiska. Akcję olkuskiej straży miejskiej informacjami wspierają sami mieszkańcy, którzy każdego dnia mijają szpecące lokalny krajobraz, często zdekompletowane pojazdy. Interwencji w tej sprawie mundurowym nie brakuje, choć niektórzy ze zgłaszających nieużytkowane auta mają wątpliwości, czy służby nie pozostają przypadkiem obojętne na ich prośby.

Remont ul. Przemysłowej czas zacząć!

W tym roku rozpocznie się wreszcie gruntowna modernizacja ul. Przemysłowej w Olkuszu. Stan drogi od lat pozostawia wiele do życzenia. Do naszej redakcji trafiła kolejna interwencja w tej sprawie. Kierowcy i piesi maja dosyć omijania dziur i olbrzymich kałuż, jakie tworzą się tam po ulewnych deszczach.

Nieuważny kierowca linii "M"

To miała być zwykła i krótka – bo na dystansie jednego przystanku – podróż mamy z dwójką małych dzieci. Niestety, tym razem skorzystanie z autobusu linii „M” zakończyło się dużymi nerwami i uzasadnionym żalem pasażerki do kierowcy.