Ile kosztowała świąteczna iluminacja Olkusza?

W tym roku olkuski rynek w świątecznej odsłonie wygląda zjawiskowo. Kilkunastometrowa choinka, atrakcyjna iluminacja świetlna oraz lodowisko Silver Ice idealnie komponują się z atmosferą Bożego Narodzenia. Jedni zachwycają się pięknem starówki, inni pytają o koszty.

Olkusz bez swojej stacji krwiodawstwa?

Od 12 grudnia przynajmniej do końca roku, olkuski Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie będzie zamknięty. Honorowi Dawcy Krwi są oburzeni, tym bardziej, że nie jest wiadome czy od stycznia punkt poboru krwi na terenie Nowego Szpitala wznowi pracę.

Nie zamkną drogi dla ciężarówek

W Olkuszu trwa remont ul. Dwudziestu Straconych. Chociaż inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców, sposób organizacji ruchu wzbudza niezadowolenie niektórych olkuszan, którzy w tej sprawie interweniują w naszej redakcji.

Zielona fala, a nie pułapki

- Czy te kamery montowane na skrzyżowaniu krajówki z ulicą Kościuszki to kolejne pułapki na kierowców? - z takim pytaniem zadzwonił do nas we wtorek jeden z mieszkańców Olkusza, zaniepokojony nowym sprzętem, jaki pojawił się nad sygnalizacją świetlną we wskazanym miejscu. Jak się okazuje, nowo zamontowane kamery mają kierowcom pomagać, a nie utrudniać im życie.