Zaparkujesz tyłem - zapłacisz mandat?

Zakaz parkowania tyłem do budynku – tabliczka tej treści pojawiła się niedawno na parkingu przy ul. Krasińskiego 2A na olkuskim osiedlu Młodych. Do naszej redakcji dzwonili zaciekawieni mieszkańcy z pytaniem, kto zamontował tabliczkę i jaką ma ona moc prawną.

Drzewa na Starym Cmentarzu nie do wycinki

Trwająca od kilku tygodni masowa wycinka drzew wzbudza ogromne kontrowersje. To efekt obowiązujących od początku tego roku zliberalizowanych przepisów dotyczących usuwania drzew na prywatnych posesjach. Temat ten żywo interesuje naszych Czytelników. 

Tabliczka z numerem 750x90

Jak żyć, gdy sąsiad kopci w piecu?

W ostatnich miesiącach wokół smogu rozgorzała bardzo gorąca dyskusja. Problemem zanieczyszczenia powietrza chcą zajmować się naukowcy, lekarze oraz politycy. Coraz więcej instytucji i urzędów deklaruje wolę walki z tym zjawiskiem. Póki co są to jednak tylko słowa. A jak wygląda walka ze smogiem w praktyce?

Gdzie ten internet?

W skład Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu wchodzą także świetlice wiejskie. W jednej z nich zdaniem mieszkańców od ponad pół roku nie działa internet, co mocno utrudnia prowadzenie zajęć i codzienne funkcjonowanie. Chodzi o Niesułowice. Zdaniem urzędników, problem leży po stronie korzystających z sieci.

Ile kosztowała świąteczna iluminacja Olkusza?

W tym roku olkuski rynek w świątecznej odsłonie wygląda zjawiskowo. Kilkunastometrowa choinka, atrakcyjna iluminacja świetlna oraz lodowisko Silver Ice idealnie komponują się z atmosferą Bożego Narodzenia. Jedni zachwycają się pięknem starówki, inni pytają o koszty.