Dziury załatane, remont w planach

Głębokie wyrwy w asfalcie, rozległe dziury, jazda off-roadowa – tak do niedawna wyglądała codzienność kierowców pokonujących drogę powiatową pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek. Dziury załatano, ale na remont z prawdziwego zdarzenia trzeba jeszcze poczekać.

Chlorowanie pod kontrolą

Mieszkańcy Pazurka, którzy zasilani są wodą z ujęcia głębinowego w Podlesiu Rabsztyńskim skarżą się, że w ostatnich tygodniach z ich kranów płynie woda śmierdząca chlorem. Obawiają się, że dawka uzdatniacza może przekraczać obowiązujące normy. Olkuskie Wodociągi uspokajają – chlorowanie jest pod pełną kontrolą.

Gałęzie do przycinki


Drzewa rosnące przy drogach powinny być odpowiednio przycinane, tak, by gałęzie nie przeszkadzały w korzystaniu z ulic czy chodników. Dotyczy to zarówno właścicieli prywatnych posesji, jak i samorządów administrujących publicznymi drogami. Jeden z naszych Czytelników zauważył, że nie wszyscy pamiętają o swoich obowiązkach.

Boisko gotowe do końca sierpnia

Jesienią ubiegłego roku stanęły prace przy budowie boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 na os. Pakuska. Nadeszły wakacje i rodzice obawiają się, że ich dzieci po raz kolejny będą zmuszone do zabawy między blokami i na betonie. Dlaczego inwestycja stanęła? – pytają.

Ryzykujesz mandat, czy sprzątasz?

Co roku jak mantra wraca sprawa psich odchodów na osiedlowych trawnikach. Właściciele czworonogów rzadko interesują się tym, co robią ich pupile, a zwierzę, jak to zwierzę – nie ma w zwyczaju wołać za potrzebą. W efekcie tereny zielone często zamieniają się w „pola minowe”, a niezadowolenie spacerowiczów i mieszkańców wzrasta.