Ewentualny awans i co dalej?

Piłkarze KS-u Olkusz są na dobrej drodze do sportowego awansu. Po 18 kolejkach rozgrywek o mistrzostwo grupy I krakowskiej Klasy Okręgowej prowadzą w tabeli i w ostatnim tygodniu jeszcze powiększyli swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Perspektywa powrotu do IV ligi jest coraz bardziej realna. Klubowi kibice boją się jednak o przyszłość drużyny.

Światła dla pieszych? Gmina ma wątpliwości

- Piesi nie zawsze potrafią korzystać z przejść z azylem, przez co w centrum miasta tworzą się korki – uważa nasz Czytelnik i proponuje rozwiązanie problemu: montaż wzbudzanej sygnalizacji. Gmina administrująca ul. Kościuszki nie jest przekonana, czy to dobry pomysł.

Woda śmierdzi chlorem. PWiK: będzie lepiej

-PWiK obiecywało, że po uruchomieniu nowych źródeł zasilania przestanie dozować do sieci chlor. W dalszym ciągu woda śmierdzi chlorem, nie nadaje się praktycznie do herbaty czy kawy. Kiedy to się wreszcie się skończy? - pytania takiej treści systematycznie trafiają do naszej redakcji. "Wodociągi" obiecują, że za kilka miesięcy będzie lepiej.

Pojazd uprzywilejowany zawsze ma pierwszeństwo

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz naszej Redakcji napływały informacje o kierowcach, którzy notorycznie łamią przepisy dotyczące pojazdów uprzywilejowanych. Wspólnie z policją wyjaśniamy, jak właściwie powinni zachowywać się inni uczestnicy ruchu widząc zbliżający się pojazd na sygnale.