Nie zamkną drogi dla ciężarówek

wasze interwencje noweW Olkuszu trwa remont ul. Dwudziestu Straconych. Chociaż inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców, sposób organizacji ruchu wzbudza niezadowolenie niektórych olkuszan, którzy w tej sprawie interweniują w naszej redakcji.

Przypomnijmy, że przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” ogłoszony przez krakowski oddział ZDW wygrała firma TRANZIT Sp. z o. o. z Moskorzewa, która wykona całość robót za 1 mln 342 tys.422 zł brutto. Zakres prac obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, wykonanie nawierzchni redukującej hałas, remont chodników, przebudowę zatok autobusowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz remont istniejącego odwodnienia wraz z oczyszczeniem kanalizacji.

20 straconych remont 2

Roboty miały rozpocząć się w drugiej połowie sierpnia, a ich zakończenie planowano na koniec września. Tak się jednak nie stało – prace ruszyły kilka tygodni temu. Jak się dowiedzieliśmy, opóźnienie wynikło z przyczyn niezależnych od zarządcy drogi i wykonawcy. - Chodzi mianowicie o prace na zlecenie PWiK w Olkuszu, dotyczące robót z sieciami sanitarnymi, wymianę odcinka wodociągu oraz budowę kanalizacji kablowej dla przeprowadzenia kabla światłowodowego wzdłuż całej ulicy Dwudziestu Straconych. Roboty te powinny być wykonane przed pracami modernizacyjnymi. W związku z powyższym umowa zostanie prawdopodobnie przedłużona do 30 listopada 2016 roku. Zakończenie remontu planowane było na dzień 31 października 2016 roku, ale wykonawca zwrócił się do nas o przedłużenie terminu zakończenia robót – odpowiada Roman Leśniak, Główny Specjalista ds. Organizacji i Informacji Publicznej krakowskiego oddziału ZDW.

20 straconych remont1

Gdy o planowanej modernizacji pisaliśmy w sierpniu, ZDW zapewniało, że na czas remontu droga nie będzie zamknięta, a wykonawca ma zapewnić bezpieczny ruch pojazdów od daty przejęcia placu budowy. Mieszkańcy interweniujący w naszej redakcji sugerują, że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. - Ruch dla aut ciężarowych powinien być zamknięty. Wąski chodnik, piesi idą po trawie – po prostu z obawy przed rozjechaniem. Zdarzają się sytuacje, że z jednej strony jedzie TIR, z drugiej ciężarówka i już jest problem z wymijaniem. Paraliż całkowity, a kierowcy stoją w korkach. Mieszkańcy wyjdą protestować na ulicę, jeszcze trochę – piszą do nas olkuszanie z ul. Dwudziestu Straconych.
Na tego typu sugestie ZDW odpowiada krótko. - Z uwagi na fakt, że jest to droga publiczna, nie ma możliwości zamknięcia ruchu dla samochodów ciężarowych. Roboty prowadzone są „pod ruchem”, a przejezdność zostanie utrzymana przez ruch wahadłowy – dodaje Roman Leśniak.

Jakie jest Wasze zdanie na temat trwającej modernizacji i organizacji ruchu? Piszcie na www.przeglad.olkuski.pl!

Komentarze  

theon
0 #6 theon 2016-12-10 08:19
Cytuję aadam:
Pierwsze i najważniejsze pytanie CO ROBIĄ NA TEJ DRODZE SAMOCHODY CIĘŻAROWE ???? CZYIM JEST TO INTERESIE aby jedyną drogą dojazdowa do Klucz była własnie ta droga ????.DLACZEGO droga przez Hutki jest zamknięta dla ciężarówek ???. A tak ogromnie uciążliwa terenowo dla samochodów i dla mieszkańców jest jedyną droga dojazdową do Klucz ???. Cały ruch dla sam,ciężarowy od południa wschodu i zachodu, skupia się na tej ulicy ??? Co kryje się za zamknięciem drogi Bolesław - Klucze ????.


- bo droga przez Hutki to słynna inwestycja olkuskiego starostwa, hucznie otwierana z udziałem znikających nożyczek a wykonana tak, że ścieżki rowerowe miewają solidniejszą podbudowę, więc żaden tir nią nie pojedzie :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
ulicznica
+1 #5 ulicznica 2016-12-10 07:57
Po deszczu zróbcie dla p Starosty,dla p Burmistrza,zdjęcia ul Składowej i placu za "szopą"po byłym PKS-e.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Daga
+1 #4 Daga 2016-12-10 00:13
Wszystko jasne. Tylko czemu samochody wpadają w nieoznakowane i pozostawione rowy przy krawężnikach, czemu piesi nie chodzą nieistniejący chodnikiem z obu stron jezdni burdelu. Pizdrawiam i polecam serdecznie przejażdżkę ul. 20 Straconych
Cytować | Zgłoś administratorowi
Młody
+4 #3 Młody 2016-11-10 10:17
"Jak się dowiedzieliśmy, opóźnienie wynikło z przyczyn niezależnych od zarządcy drogi i wykonawcy. - Chodzi mianowicie o prace na zlecenie PWiK w Olkuszu ... "

A ja sie pytam dlaczego wodociągi wszędzie lokują studzienki kanalizacyjne w jezdni gdzie popadnie (tak jakby decydent z wodociągów z zamkniętymi oczami robił kropki na planie będąc we wskazującym stanie) a nie są umieszczane równiutko w chodniku ... no i jeszcze jedno dlaczego wszędzie gdzie wodociągi coś robią to jest drogo, byle jak i rozpierducha trwa i trwa w nieskończoność a potem szybciutko kopie się tam na nowo ... no i czy burmistrz to zauważa bo tam nigdy do foci nie pozuje ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
aadam
+2 #2 aadam 2016-11-10 00:14
Pierwsze i najważniejsze pytanie CO ROBIĄ NA TEJ DRODZE SAMOCHODY CIĘŻAROWE ???? CZYIM JEST TO INTERESIE aby jedyną drogą dojazdowa do Klucz była własnie ta droga ????.DLACZEGO droga przez Hutki jest zamknięta dla ciężarówek ???. A tak ogromnie uciążliwa terenowo dla samochodów i dla mieszkańców jest jedyną droga dojazdową do Klucz ???. Cały ruch dla sam,ciężarowy od południa wschodu i zachodu, skupia się na tej ulicy ??? Co kryje się za zamknięciem drogi Bolesław - Klucze ????.
Cytować | Zgłoś administratorowi
xyz
+6 #1 xyz 2016-11-03 11:25
W Olkuszu mieszkańcom jest wszystko źle. Robią źle, nie robią źle bo dziury bo to bo tamto. Tutaj nikomu nigdy się nie dogodzi. Najlepiej jakby drogę, chodniki zrobili by w jeden dzień choć obawiam się, że i tak bylo to dla niektórych za długo...
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!

Kod antyspamowy
Odśwież