Nagrody dla nauczycieli. Późno, ale są

wasze interwencje noweTrochę to trwało, ale w końcu obiecane pieniądze trafiły na konta nagrodzonych nauczycieli z gminy Olkusz. Zainteresowani nie kryli rozgoryczenia, że muszą tak długo czekać na obiecane pieniądze.

- Od Dnia Edukacji Narodowej minęły już prawie dwa miesiące, a o przyznanych nagrodach dla nauczycieli nic nie wiadomo. Dostaliśmy jedynie dyplomy, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Kiedy możemy spodziewać się obiecanych nagród? - pytał jeden z pedagogów olkuskiego gimnazjum.

Odpowiedzi przyszły dwie, obie z magistratu – jedna na wskazane konta, druga od rzecznika urzędu. - Przelewy zostały wykonane 30 listopada, czyli niezwłocznie po sesji rady Miejskiej, na której zwiększono środki na wynagrodzenia dla pracowników oświaty – wyjaśnia Michał Latos.

Dzień Edukacji Narodowej przypada na 14 października. Rachunek jest więc prosty. Nagrodzeni nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Olkusz na swoje pieniądze musieli czekać ponad półtora miesiąca. - Wiadomo, że późno, ale najważniejsze, że są, bo teraz w naszym środowisku wobec reformy jest wiele niewiadomych – komentuje jedna z nagrodzonych.

Komentarze  

www
-3 #10 www 2016-12-21 11:22
Cytuję uczeń:
Tym co to zazdroszczą nauczycielom, że tak dobrze mają - tłumaczę - gardło zdzierać do bólu , zebrania w szkole popołudniami. szkolenia głownie za swoją kasę itd itd ... Proszę zostać nauczycielem , Polska to wolny kraj, po co ten "jad", rozumiem- Polska zawiść.


nie zawiść tylko fakty...nie zostanę nauczycielem bo wolę ciężką uczciwą pracę 8 godzin dziennie a nie 5....tylko 20% nauczycieli jest młodych , ambitnych , kreatywnych, kończą po 3 fakultety i kształcą się non stop i mają nowoczesną,szeroką wiedzę na miarę XXI wieku i potrafią zaciekawić młodego człowieka....a prowadzić ciekawe , nowoczesne lekcje to wielka sztuka w epoce internetu ...a reszta to beton - jeden kierunek magistra skończony 20 lat temu i zero kursów od 10 lat , ten sam materiał wałkują co roku, nuda na lekcjach, nic nowego od siebie , ale to wielki pan nauczyciel "profesor dyplomowany" starej daty kończył studia za komuny dostaje dziś 3 kafle na rękę i z korepetycji ma drugie 3 tysiące razem sześć :lol: ilu takich "leśnych dziadków" jest w olkuskich szkołach? pewnie 70% :D Ps. bez urazy....to nie ich wina....po prostu taki mamy system edukacji - trzeba motywować do rozwoju i mieć wiele energii i pasji....taki nauczyciel to skarb....
Cytować | Zgłoś administratorowi
rozum i łopata
+1 #9 rozum i łopata 2016-12-21 08:59
Cytuję Młody:
Jeszcze niejeden kwik z różnych środowisk usłyszymy ... jedne kwiczenia będą z grup nienależnie uprzywilejowanych gdzie PiSiory sprawiedliwość przywracać będą a drugie kwiczenia z miejsc gdzie jeszcze inne opcje rządzą a swoje decyzje nie mające nic wspólnego ze sprawiedliwością zwalać na ustawy PiSiorów będą ...

To kiedy sukienkowi zaczną kwiczeć?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Młody
0 #8 Młody 2016-12-21 08:53
Jeszcze niejeden kwik z różnych środowisk usłyszymy ... jedne kwiczenia będą z grup nienależnie uprzywilejowanych gdzie PiSiory sprawiedliwość przywracać będą a drugie kwiczenia z miejsc gdzie jeszcze inne opcje rządzą a swoje decyzje nie mające nic wspólnego ze sprawiedliwością zwalać na ustawy PiSiorów będą ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
uczeń
+3 #7 uczeń 2016-12-20 22:50
Tym co to zazdroszczą nauczycielom, że tak dobrze mają - tłumaczę - jakiż to problem iść na studia, skończyć kilka kierunków, non stop się uczyć, zatrudnić w szkole, 6 godzin mieć, oczy w koło głowy, gardło zdzierać do bólu , zebrania w szkole popołudniami. szkolenia głownie za swoją kasę itd itd ... Proszę zostać nauczycielem , Polska to wolny kraj, po co ten "jad", rozumiem- Polska zawiść.
Cytować | Zgłoś administratorowi
uczeń Boguś
+6 #6 uczeń Boguś 2016-12-20 22:02
Cytuję abc:
Cytuję uczeń Boguś:
Stefek''- to Ty się puknij bo masz naprawdę pusto mogę tylko współczuć twoim uczniom!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisać, czytać i dodawać, jak rozumiem, nauczyłeś się bez pomocy nauczycieli, a i do skończenia gimnazjum i zawodówki także nie byli ci potrzebni. No, proszę, jaki gieniut z ciebie. Nauczyciele, jako zupełnie zbędni, powinni w takim razie zniknąć z mapy zawodów - nie ma to jak powrót do czasów ciemnych i niepiśmiennych, a jakże przydatnych, chłopów pańszczyźnianych. Z usług prywatnych belfrów skorzystają tylko ci, których na to będzie stać, a reszta niech se robi, co chce, bo przecież, jak kiedyś powiedział Korwin Mikke - służący też są potrzebni. I wtedy wreszcie, ku radości wielu uczniów Bogusiów, zupełnie im niepotrzebni nauczyciele przestaną dostawać kasę za nic. Co prawda uczniowie Bogusiowie nie będą potrafili już wyklikać ani komentarza w necie ani nawet esemesa i podpisywać się będą krzyżykiem, ale to przecież pikuś - najważniejsze, że wybyczonych nauczycieli szlag trafi.

WSPÓŁCZUJĘ TYM BIEDNYM NAUCZYCIELOM BO UCZYLI W CZYNIE SPOŁECZNYM TAK JAK ICH SZEF .//''BIDULA PREZES ''ZNP//'' WSTYD HAŃBA TEŻ POWINIEN CYMBAŁ DOSTAWAĆ POBORY MAX 2100 ZŁOTYCH.
Cytować | Zgłoś administratorowi
abc
0 #5 abc 2016-12-20 20:27
Cytuję uczeń Boguś:
Stefek''- to Ty się puknij bo masz naprawdę pusto mogę tylko współczuć twoim uczniom!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisać, czytać i dodawać, jak rozumiem, nauczyłeś się bez pomocy nauczycieli, a i do skończenia gimnazjum i zawodówki także nie byli ci potrzebni. No, proszę, jaki gieniut z ciebie. Nauczyciele, jako zupełnie zbędni, powinni w takim razie zniknąć z mapy zawodów - nie ma to jak powrót do czasów ciemnych i niepiśmiennych, a jakże przydatnych, chłopów pańszczyźnianych. Z usług prywatnych belfrów skorzystają tylko ci, których na to będzie stać, a reszta niech se robi, co chce, bo przecież, jak kiedyś powiedział Korwin Mikke - służący też są potrzebni. I wtedy wreszcie, ku radości wielu uczniów Bogusiów, zupełnie im niepotrzebni nauczyciele przestaną dostawać kasę za nic. Co prawda uczniowie Bogusiowie nie będą potrafili już wyklikać ani komentarza w necie ani nawet esemesa i podpisywać się będą krzyżykiem, ale to przecież pikuś - najważniejsze, że wybyczonych nauczycieli szlag trafi.
Cytować | Zgłoś administratorowi
uczeń Boguś
-1 #4 uczeń Boguś 2016-12-20 19:23
Cytuję Stefan:
Cytuję www:
Dostają 3 tysiące na rękę za 5 godzin zegarowych dziennie (zwykły pracownik pracuje 8 godzin dziennie), + nagrody, dodatki, trzynastki, wakacje wolne płatne, ferie wolne płatne, a z korepetycji mają drugie 3 tysiaki i jeszcze im mało?
Ja bym się wstydził w urzędzie upominać o parę groszy :lol:


Puknij się w to coś, w czym słychać tylko echo, echo, echo!

Stefek''- to Ty się puknij bo masz naprawdę pusto mogę tylko współczuć twoim uczniom!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Stefan
-5 #3 Stefan 2016-12-20 18:05
Cytuję www:
Dostają 3 tysiące na rękę za 5 godzin zegarowych dziennie (zwykły pracownik pracuje 8 godzin dziennie), + nagrody, dodatki, trzynastki, wakacje wolne płatne, ferie wolne płatne, a z korepetycji mają drugie 3 tysiaki i jeszcze im mało?
Ja bym się wstydził w urzędzie upominać o parę groszy :lol:


Puknij się w to coś, w czym słychać tylko echo, echo, echo!
Cytować | Zgłoś administratorowi
www
0 #2 www 2016-12-20 17:13
Dostają 3 tysiące na rękę za 5 godzin zegarowych dziennie (zwykły pracownik pracuje 8 godzin dziennie), + nagrody, dodatki, trzynastki, wakacje wolne płatne, ferie wolne płatne, a z korepetycji mają drugie 3 tysiaki i jeszcze im mało?
Ja bym się wstydził w urzędzie upominać o parę groszy :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
www
0 #1 www 2016-12-20 10:05
A co jeszcze mało zarabiają? Szkoda, że nie ma nazwiska, który to taki biedny nauczyciel. :)
Cytować | Zgłoś administratorowi