Ile kosztowała świąteczna iluminacja Olkusza?

czytelnicy pytajaW tym roku olkuski rynek w świątecznej odsłonie wygląda zjawiskowo. Kilkunastometrowa choinka, atrakcyjna iluminacja świetlna oraz lodowisko Silver Ice idealnie komponują się z atmosferą Bożego Narodzenia. Jedni zachwycają się pięknem starówki, inni pytają o koszty.

- Zakup nowej iluminacji świetlnej, jej montaż (również tej zakupionej w poprzednich latach) na terenie całej gminy wyniósł 128 138,68 zł. W tej kwocie zawarta jest również bieżąca konserwacja sprzętu – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu. - Ozdoby będą nam służyły w kolejnych latach, więc nie jest to wydawanie pieniędzy na jeden sezon - dodaje przedstawiciel urzędu.

iluminacja6

Powyższa kwota stanowi wydatek brutto. W jej skład wliczony jest także zakup okazałej choinki. Świąteczne drzewko kosztowało gminę 35 597,43 zł.

iluminacja9

A Wam Drodzy Czytelnicy, jak podoba się świąteczna iluminacja w centrum miasta? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl

Komentarze  

RCz
+2 #16 RCz 2016-12-23 07:03
Cytuję Jan Orkisz:
Zakup nowej iluminacji świetlnej, jej montaż na terenie całej gminy wyniósł 128 138,68 zł. Lodowisko za miesiąc grudzień ok. 150.000 zł. Czy na tak wysokie kwoty stać zadłużoną gminę ?

Człowieku, a coś ty zrobił dla mieszkańców? Politykujesz i idziesz z tymi, którzy dadzą ci stanowisko. Zero honoru, zero wstydu. Mieszkańcy na kogo wy głosujecie? Opamiętajcie się!!! :-*
Cytować | Zgłoś administratorowi
Pracownik Szpitala
+5 #15 Pracownik Szpitala 2016-12-23 00:25
Brawo Berni ! Również do Pana Orkisza - Czy zadłużony Powiat stać na Pańskie wysokie wynagrodzenie roczne 157.000 tys. zł. Kiedy w Powiecie się nic nie robi nie wykonuje się inwestycji . Zlikwidować to stanowisko !
Cytować | Zgłoś administratorowi
Znajomy ze Szpitala
+3 #14 Znajomy ze Szpitala 2016-12-23 00:07
Panie Orkisz niech pan odpowie ile kosztowało Gminę Olkusz pana członkowstwo w organizacji Ochotniczej Rezerwie Milicji Obywatelskiej w tym czasie kiedy był pan również Sekretarzem Komitetu PZPR w Olkuszu .
Cytować | Zgłoś administratorowi
theon
+1 #13 theon 2016-12-22 14:06
Cytuję Berni:
Również do Pana Orkisza - Czy zadłużony Powiat stać na Pańskie wysokie wynagrodzenie roczne ponad 157 000 (!!!) ?


Brawo Berni ! W tym przypadku nawet 15 zł to by było marnotrawstwo :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
NieWiem
+2 #12 NieWiem 2016-12-22 13:47
Cytuję Wiem:
Nowa iluminacja jest dobrą promocją Olkusza, który w końcu wygląda atrakcyjnie w święta. Powiat za to na swoim kalendarzu promuje się zamkiem Rabsztyn. Tym samym zamkiem Rabsztyn, na dofinansowanie którego powiat się nie zgodził... Może ktoś w końcu zapyta powiat o powody? Najwieksza obok pustyni bledowskiej atrakcja, na którą się wypinamy?


Co to jest promocja Olkusza? Wyjaśnij proszę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wiem
+9 #11 Wiem 2016-12-22 12:58
Nowa iluminacja jest dobrą promocją Olkusza, który w końcu wygląda atrakcyjnie w święta. Powiat za to na swoim kalendarzu promuje się zamkiem Rabsztyn. Tym samym zamkiem Rabsztyn, na dofinansowanie którego powiat się nie zgodził... Może ktoś w końcu zapyta powiat o powody? Najwieksza obok pustyni bledowskiej atrakcja, na którą się wypinamy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
kwik
0 #10 kwik 2016-12-22 12:33
Cytuję Romuald:
[quote name="pis"].

kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik
Cytować | Zgłoś administratorowi
Romuald
0 #9 Romuald 2016-12-22 11:02
Cytuję pis:
Dekoracja bardzo ładna, nic nie ma za darmo. Lodowisko fajne Ale jakby wprowadzić opłatę za parkowanie na rynku to kosztów dekoracji i utrzymanie lodowiska nie byłoby ( a może by się udało darmowy wstęp dla do 18 lat. Mam nadzieję, że p. Burmistrz zrealizuje pomysł.

Gdyby PiS uważnie pracował w Olkuszu i dla Olkusza to by wiedział, że strefa płatnego parkowania wymagała namalowany lini poziomych, wyznaczajacych miejsca parkingowe na płycie rynku na co nie zgodził się konserwator :).
Cytować | Zgłoś administratorowi
pis
0 #8 pis 2016-12-22 10:38
Dekoracja bardzo ładna, nic nie ma za darmo. Lodowisko fajne Ale jakby wprowadzić opłatę za parkowanie na rynku to kosztów dekoracji i utrzymanie lodowiska nie byłoby ( a może by się udało darmowy wstęp dla do 18 lat. Mam nadzieję, że p. Burmistrz zrealizuje pomysł.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Romuald
+1 #7 Romuald 2016-12-22 10:22
Iluminacja i lodowisko kosztują każdego mieszkania gminy Olkusz średnio 11,5 PLN. Natomiast przez okres 3 miesięcy (tyle ile czynne lodowisko) zapłacimy za wodę mniej o 6,96 PLN :). Tu mniej, tam więcej :P.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Katia
+2 #6 Katia 2016-12-22 10:15
Pieniądze na iluminacje i choinkę i lodowisko burmistrz zaoszczędził na braku realizacji wyjazdu z ul Armii Krajowej na Osiecką,razem przez dwa lata to ponad pół miliona złotych. A mieszkańcy Pakuski czekajcie na ciągle obiecywaną realizację, do najbliższych wyborów może zrealizują, bo przecież będą potrzebne głosy !
Cytować | Zgłoś administratorowi
Berni
+12 #5 Berni 2016-12-22 09:41
Również do Pana Orkisza - Czy zadłużony Powiat stać na Pańskie wysokie wynagrodzenie roczne ponad 157 000 (!!!) ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
D0 Jana Orkisza
+18 #4 D0 Jana Orkisza 2016-12-21 20:53
Panie Orkisz niech pan coś zrobi dla Olkusza i powiatu bo za tyle lat pan nic nie zrobił tylko uprawia pan politykę i bierze pan z kasy podatnika co miesiąc 11.000 tys. zł. Już ludzie się na panu poznali tylko ciągnie pan do koryta .
Cytować | Zgłoś administratorowi
Leon Zawodowiec
+8 #3 Leon Zawodowiec 2016-12-21 20:32
Cytuję www:
Hej dziennikarze lepiej napiszcie o realnych problemach mieszkańców...na skrzyżowaniu od strony Rabsztyńskiej z E44 kierowcy czekają na zmianę świateł i tworzą się korki bo zielone światło na skręcie w lewo pali się tylko 3 sekundy a na wsprost niewiele dłużej ...7 sekund?...czy nie można wydłużyć czasu palenia się zielonego światła? 3 sekundy to zbyt mało by ruch był płynny..... interweniujcie....ale niech dadzą odp. szybko a nie że interwencja wysłana 5 czy 6 grudnia i dziś 21.12 i nie ma odpowiedzi ...może wystarczy zadzwonić , zapytać i w dzień napisać tu odpowiedź.

W tym temacie najlepiej się sprawdzi poseł. Dla niego teraz to powinno być jak pstryknięcie palcami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jan Orkisz
+10 #2 Jan Orkisz 2016-12-21 17:30
Zakup nowej iluminacji świetlnej, jej montaż na terenie całej gminy wyniósł 128 138,68 zł. Lodowisko za miesiąc grudzień ok. 150.000 zł. Czy na tak wysokie kwoty stać zadłużoną gminę ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
www
-6 #1 www 2016-12-21 17:21
Hej dziennikarze lepiej napiszcie o realnych problemach mieszkańców...na skrzyżowaniu od strony Rabsztyńskiej z E44 kierowcy czekają na zmianę świateł i tworzą się korki bo zielone światło na skręcie w lewo pali się tylko 3 sekundy a na wsprost niewiele dłużej ...7 sekund?...czy nie można wydłużyć czasu palenia się zielonego światła? 3 sekundy to zbyt mało by ruch był płynny..... interweniujcie....ale niech dadzą odp. szybko a nie że interwencja wysłana 5 czy 6 grudnia i dziś 21.12 i nie ma odpowiedzi ...może wystarczy zadzwonić , zapytać i w dzień napisać tu odpowiedź.
Cytować | Zgłoś administratorowi