Gałęzie do przycinki


wasze interwencje noweDrzewa rosnące przy drogach powinny być odpowiednio przycinane, tak, by gałęzie nie przeszkadzały w korzystaniu z ulic czy chodników. Dotyczy to zarówno właścicieli prywatnych posesji, jak i samorządów administrujących publicznymi drogami. Jeden z naszych Czytelników zauważył, że nie wszyscy pamiętają o swoich obowiązkach.

 

- W Przeglądzie Olkuskim nr 21 z dn. 26.05.2017 r. na str. 4 burmistrz Olkusza Roman Piaśnik przypomniał mieszkańcom o obowiązku wykonywania w okresie wiosennym cięć drzew i krzewów, których konary i gałęzie wyrastając poza obręb posesji, znalazły się nad jezdniami i chodnikami przy drogach gminnych. Niestety, pan burmistrz zapomniał jednocześnie przypomnieć swoim urzędnikom, że w taki sam sposób powinni zadbać o drzewa, które znajdują przy drogach gminnych i rozrosły się sposób utrudniający poruszanie się chodnikami. Nie trzeba daleko szukać, tak jest z drzewami na ul. Sławkowskiej, których gałęzie - szczególnie po deszczu - uniemożliwiają swobodne przemieszczane się na początku ulicy przy bloku 7 czy dalej w stronę Statoil – napisał do nas Czytelnik, przysyłając zdjęcia drzew przy wspomnianej ulicy.

Ulicą Sławkowską administruje gmina, więc tam wysłaliśmy pytanie od Czytelnika. Po naszej interwencji gałęzie szybko zostały odpowiednio przycięte. Okazało się, że miejsc wymagających tego typu prac jest więcej. - Gmina Olkusz dokonała przeglądu miejsc, w których należy przeprowadzić przycinkę. Zostały wskazane lokalizacje (nie tylko ta podana przez Czytelnika), w których cięcia zostały już wykonane – wyjaśnia rzecznik olkuskiego magistratu Michał Latos.

Gdzie jeszcze Waszym zdaniem gałęzie przeszkadzają pieszym? Czekamy na Wasze opinie!

przed przycięciem gałęzi po przycięciu gałęzi
gałęzie sławkowska przed 1 gałezie sławkowska po 1
gałęzie sławkowska przed 2 gałezie sławkowska po 2

Komentarze  

Olo
+6 #3 Olo 2017-06-30 18:41
Idąc od ul. Bylicy w stronę przystanku na Kraków koło biedronki, rosną stare drzewa, które ledwo co się trzymają. Przy dużym wietrze spadają suche, duże gałęzie. Teren ten jest również zaniedbany- trawa i zielsko (chaszcze) nie koszone przez cały sezon. Może ktoś się tym w końcu zajmie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Córka Leśniczego
+6 #2 Córka Leśniczego 2017-06-29 23:12
Jakaś masakra: na obwodnicy przy Osiedlu Młodych posadzono t(moderacja)e w takiej odległości, że samo odśnieżanie już im szkodzi. Oczywiście mógłbym zapytać kto na to wyraził zgodę? W tej chwili wyglądają fatalnie, wiele jest do wycięcia a chyba powinny być jeszcze na gwarancji. Co będzie za parę lat jak podrosną? Czy będą wchodzić na jezdnię? Jakie są przepisy odnośnie sadzenia drzew od granicy działki? Odległość od drogi? Czyli Kowalski już nie może tak blisko posadzić t(moderacja)i ale urzędnicy już mogli puścić taki projekt ... bo oni mają władzę ....

Ale nie, mam inne pytanie: jak te t(moderacja)e podrosną, to dla drugiego rzędu (świerk) będzie za ciemno i co wtedy? Podkrzesamy od dołu? Czyli zrobimy las pamlas?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Romuald
+6 #1 Romuald 2017-06-29 18:47
W sposób dość inteligentny zobowiązuje-namawia się nas na wykonanie roboty za urzędnika, który w tym czasie ma czas na picie kawy i załatwianie prywatnych interesów. W mieście są również drogi powiatowe, a tam moim zdaniem jest jeszcze gorzej. Jeżeli radiowe anteny w samochodach osobowych haczą o gałęzie, to jest to już cyrk.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!