Kronika policyjna 16 lutego

Olkusz. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
8 lutego br. olkuscy policjanci prowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem, realizowane były na terenie całego województwa. Stróże prawa zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz stanowczo reagowali na kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.

Nielegalny tytoń w mieszkaniu seniorki

Prawie 47 tysięcy złotych – tyle wynoszą straty, jakie poniósł Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku za nielegalny tytoń i papierosy, jakie znaleziono w mieszkaniu i piwnicy 62-letniej olkuszanki.

Handlowali „lewą” odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i zabezpieczyli policjanci z komendy powiatowej w Olkuszu i funkcjonariusze z Wolbromia. W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. Są podejrzane o handel „lewym” towarem na wolbromskim targowisku.

Kronika policyjna 9 lutego

Wolbrom. Kradzież portfela
4 lutego w jednym ze sklepów na ul. Krakowskiej w Wolbromiu, nieznany sprawca skradł ekspedientce portfel z dokumentami. Złodziej wszedł do sklepu i wykorzystując nieuwagę kobiety zabsorbowanej wydawaniem towaru klientom, sięgnął za ladę sklepu i ukradł 71-latce portfel, który znajdował się w torebce. Kobieta straciła dowód osobisty i pieniądze w kwocie około 300 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu.