Tytoń i alkohol bez akcyzy

policjaW miniony poniedziałek olkuscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą, u 57-letniej kobiety ujawnili i zabezpieczyli nielegalny tytoń, alkohol oraz papierosy.

- Funkcjonariusze z referatu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, że w Olkuszu na terenie jednej z posesji przechowywany jest nielegalny towar – relacjonuje st. sierż. Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji.

Podejrzenia okazały się prawdziwe. Mundurowi w mieszkaniu i garażu 57-letniej kobiety znaleźli ponad 30 tysięcy sztuk papierosów, przeszło 13 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 17 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

- Wprowadzenie do obrotu takiego towaru naraziłoby Skarb Państwa na blisko 37 tysięcy złotych strat. Właścicielka nielegalnego towaru usłyszy niebawem zarzut z art. 65 § 1 kks, tj. „Nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego” – dodaje olkuska policjantka.

Zatrzymanej kobiecie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności, nawet to trzech lat.

Komentarze  

PXT
+2 #5 PXT 2017-08-04 18:54
Cytuję ktoś 12345678:
dla wszystkich spragnionych głodnych wrażeń , osób , które lubią afery z księzmi http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,22034492,zastepca-oficjala-sadu-biskupiego-prowadzil-po-narkotykach.html?disableRedirects=true

Z tego co tam pisze to ksiądz nie prowadził tego auta, tylko poprawił sposób zaparkowania, nie wiadomo nawet czy po sobie, czyli nawet gdyby był pod wpływem czegoś tam to się nim nie poruszał co nie stanowi zagrożenia w ruchu.
Nie wiem czy wiecie, ale jak byście mieli ochotę wypić flaszkę w zaparkowanym aucie, bo żona np nie pozwala sprowadzać kumpli a nie mają się gdzie spotkać to nic nikomu do tego jeśli kluczyków nie ma w stacyjce. Wnętrze samochodu nie jest miejscem publicznym a stojący nie stwarza żadnego zagrożenia.
Ale mundurowi nie mają ciekawszych zajęć to się czepiają byle czego i snują teorie spiskowe. Mnie zaczepili podczas prowadzenia roweru, bo myśleli że mi on służył jako "balkonik", coby się nie przewrócić w stanie upojenia. Gdy się okazało, że nic z tych rzeczy, to z powodu tego że nie byłem potulny "władzuchnie" bo nie toleruję arogancji, to usiłowali mnie wrobić w 222kk, mimo tego, że to oni mnie (a nie ja ich) poturbowali, to się w pale nie mieści, ponad 2 lata się mścili składając fałszywe zawiadomienia do prokuratury.
Cytować | Zgłoś administratorowi
prawie sprawiedliwie
+2 #4 prawie sprawiedliwie 2017-08-04 18:27
Nie czytam wyborczej zakłamanej. Czytam tylko Przegląd Olkuski i Krakowską :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
ktoś 12345678
-2 #3 ktoś 12345678 2017-08-04 14:23
dla wszystkich spragnionych głodnych wrażeń , osób , które lubią afery z księzmi http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,22034492,zastepca-oficjala-sadu-biskupiego-prowadzil-po-narkotykach.html?disableRedirects=true
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
+3 #2 ... 2017-08-04 08:52
Zwróćcie uwagę na demagogię tego przekazu. Nie napisano że miała 1500 paczek papierosów tylko przełożyli na sztuki, żeby uzyskać więęęęęększą liczbę idąc za ciosem mogli już napisać 13000 gramów tytoniu i 17000 działek spirytusu. Poważniej by brzmiał cały ten przekaz.
Cytować | Zgłoś administratorowi
kolo
+6 #1 kolo 2017-08-04 07:50
wielkie aj waj. Kobita chciała dorobić, a do biedronki czy lidla nie chcieli jej zatrudnić, więc musiała sobie jakoś radzić. 8)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!