Policyjny pościg za kierowcą saaba

policjaW środę 9 sierpnia, tuż przed godz. 7 rano olkuscy policjanci z wydziału ruchu drogowego ruszyli w pościg za 27-letnim kierowcą saaba, bowiem ten nie zatrzymał się na sygnał funkcjonariuszy. Jaki był powód ucieczki? Niecodzienny.

Policjanci pełniący służbę jechali drogą wojewódzką nr 791. Przed Kluczami, na wysokości skrzyżowania z drogą na Bogucin Duży zauważyli jak na przeciwnym pasie ruchu samochód marki Saab nie stosuje się do znaku poziomego P-4 „linia podwójna ciągła” i wyprzedza jadące przed nim pojazdy – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

Policjanci włączyli sygnały błyskowe i lizakiem wydali polecenie kierowcy do zatrzymania się. Ten jednak zlekceważył znaki i pojechał dalej w kierunku Olkusza. - Mundurowi ruszyli w pościg za mężczyzną używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podczas ucieczki kierowca stwarzał zagrożenie na drodze, popełniając szereg kolejnych wykroczeń – dodaje przedstawicielka komendy powiatowej.

Mężczyzna licząc na uniknięcie kontroli, na ul. 20-Straconych wjechał w jedną z posesji. Tam został w końcu zatrzymany. Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 27-letni mieszkaniec Strzegowej. Był trzeźwy. Na pytanie policjantów dlaczego nie zatrzymał się od razu, odpowiedział, że posiada już dużą ilość punktów karnych i obawiał się następnych.

Za popełnione wykroczenia mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto już niebawem za swoje postępowanie odpowie on przed sądem. W myśl nowych przepisów obowiązujących od 1 czerwca br., niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest traktowane jako przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat.

Komentarze  

Halo WOLBROM
+2 #5 Halo WOLBROM 2017-08-13 17:58
DLACZEGO W MIEŚCIE WOLBROM NA NIEKTÓRYCH ULICACH BRAKUJE ZNAKÓW DROGOWYCH.PODOBNO ZOSTAŁY WYRWANE I WYRZUCONE PRZY REMONTACH DRÓG WIOSNĄ.JAK MOŻNA KIEROWCÓW POUCZAĆ SKORO NIE MA ZNAKÓW DROGOWYCH .PODOBNO URZĘDNICY PRACUJĄ NAD TYMI ZNAKAMI Proszę spojrzeć na logikę myślenia urzędnika.Wpierw robi a potem myśli .Brak słów.


jak myśli o zgrozo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
pavv
-4 #4 pavv 2017-08-12 10:59
Jakaś mania malowania tych podwójnych ciągłych jest. Kiedyś jadąc do Krakowa było kilka miejsc gdzie da się wyprzedzać. Teraz takie miejsce pozostało jedno - w Gotkowicach, a na reszcie drogi trzeba albo wyprzedzać na podwójnej ciągłej, albo wysepkami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
+2 #3 P X T 2017-08-12 10:40
Cytuję PXT:
Dobrze , że przy tym nic nikomu się nie stało, bo mogło być różnie. A tak wogóle to szkoda czasu się wypowiadać na forach w takich tematach. Strata czasu. Zrobili to co było ich obowiązkiem i tyle. Udało się bez wypadku i chwała Bogu.

Minusy postawione przy tej wypowiedzi świadczą, że "dobra wiadomość" to zła wiadomość. Czyli przekazy medialne są atrakcyjne gdy krew się leje i trup się ściele.
Cytować | Zgłoś administratorowi
tomek81
+21 #2 tomek81 2017-08-11 15:56
Teraz ul. 20 tu straconych to tor wyścigowy większość kierowców ma w nosie przepisy, nagminnie są tam łamane przepisy ruchu drogowego, duże przekroczenia prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i na pasach gdzie jest POLICJA?!!!!. Sam sobie odpowiem na to pytanie, albo koło cmentarza na wysokości Statoila albo na wysokości osiedla Słowiki gdzie znajduje się dwupasmowa jezdnia nie stwarzająca zagrożenia w ruchu byle upolować jakiegoś jelenia nie liczy się bezpieczeństwo tylko statystyki.
Cytować | Zgłoś administratorowi
PXT
-4 #1 PXT 2017-08-11 11:10
Dobrze , że przy tym nic nikomu się nie stało, bo mogło być różnie. A tak wogóle to szkoda czasu się wypowiadać na forach w takich tematach. Strata czasu. Zrobili to co było ich obowiązkiem i tyle. Udało się bez wypadku i chwała Bogu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!