SPR. Połowiczna radość z awansu [ZDJĘCIA]

Jednej bramki do pełni szczęścia zabrakło juniorkom SPR-u Olkusz. W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju w ramach 1/8 finałów Mistrzostw Polski, podopieczne Marcina Księżyka i Aleksandry Wojdyły przegrały 30:31 z MOSM Tychy. Dzięki temu wynikowi to Ślązaczki będą gospodyniami kolejnych zmagań w drabince MP. Mimo porażki Młode Lwice i tak pozostały w walce o krajowy czempionat, choć ich droga po medale stała się dużo bardziej wyboista.

Gwiazdkowa pomoc dla niepełnosprawnych dzieci [ZDJĘCIA]

W tradycyjnym Turnieju Gwiazdkowym, którego głównym organizatorem jest SPR Olkusz, tym razem walczono o uśmiech dzieci niepełnosprawnych będących pod opieką Stowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser. Podczas meczu pokazowego i licytacji przeróżnych fantów zebrano prawie 10 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą doposażyć funkcjonujące już centrum rehabilitacji przy RSM.

„Oswój mój świat” - aby jak najlepiej pomóc

Jak rozpoznać u małego dziecka zaburzenia integracji sensorycznej? W jaki sposób wpływa to na rozwój malucha? Tego typu zagadnienia poruszano na konferencji „Oswój mój świat” zorganizowanej przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”.