Siódma odsłona wystawy „Fotograficy Olkuscy” [ZDJĘCIA]


W miniony piątek w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej miała miejsce inauguracja ekspozycji stanowiącej przekrój dokonań lokalnych artystów. Było to już siódma odsłona wystawy „Fotograficy Olkuscy”, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu wraz z działającą w nim Sekcją Fotograficzną.

Siódma lekcja historii w terenie

Lekcje historii w terenie stają się coraz bardziej popularne. Młodzież wraz z nauczycielami korzysta z zaproszeń i bierze udział w Grach Miejskich, gdzie zdobywanie wiedzy łączy się z dobrą zabawą. Tym razem Klub Historyczny im. Armii Krajowej zaproponował zespołom szkolnym akcję pod nazwą „O wolność i Niezawisłość”. Miejscem rozgrywki po raz pierwszy w historii była gmina Klucze.

SPR. Połowiczna radość z awansu [ZDJĘCIA]

Jednej bramki do pełni szczęścia zabrakło juniorkom SPR-u Olkusz. W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju w ramach 1/8 finałów Mistrzostw Polski, podopieczne Marcina Księżyka i Aleksandry Wojdyły przegrały 30:31 z MOSM Tychy. Dzięki temu wynikowi to Ślązaczki będą gospodyniami kolejnych zmagań w drabince MP. Mimo porażki Młode Lwice i tak pozostały w walce o krajowy czempionat, choć ich droga po medale stała się dużo bardziej wyboista.