VI Festyn Rodzinny Osiedla Centrum [ZDJĘCIA]

Festyny Rodzinne Osiedla Centrum na trwałe wpisały się już w harmonogram wakacyjnych imprez w Olkuszu. Organizowane rokrocznie na placu przy Miejskim Domu Kultury, za każdym razem gromadzą  rzeszę okolicznych mieszkańców. Nie inaczej było w minioną sobotę, 5 sierpnia 2017 r.

Powrót do rycerskich korzeni [ZDJĘCIA]

Jest taki jeden weekend w roku, kiedy rabsztyńskie wzgórze zamienia się w obozowisko pełne średniowiecznych wojów i towarzyszących im niewiast. To Turniej Rycerski, w trakcie którego każdy ma sposobność uczestniczyć w plenerowej lekcji historii.

Urodzinowa gala z nagrodami [ZDJĘCIA, FILM]

Dni Bukowna od lat łączą przednią zabawę w plenerze z nagradzaniem ludzi i najlepszych firm działających w mieście. Tradycyjnie, w dzień poprzedzający stadionowe wydarzenia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywa się uroczysta gala, podczas której przyznawane są tytuły społeczne „Serce dla Bukowna” i „Zasłużony dla Miasta Bukowno””, a także wręczane są „Róże Biznesu” dla lokalnych, prężnych przedsiębiorców. Tegoroczna gala upamiętniająca jubileusz 55-lecia nadania Bukownu praw miejskich stała się też okazją do podpisania porozumienia z Gminą Ustka.

Jubileuszowe Dni Bukowna [ZDJĘCIA 360°, FILM]

To był mocny wstęp do tegorocznych wakacji. Bukowno świętuje 55. rocznicę nadania praw miejskich i dlatego program dwudniowej imprezy aż kipiał od gwiazdorskich występów. W sobotę do później nocy bisował legendarny Dżem, natomiast niedziela upłynęła pod znakiem muzyki disco.

Kenijczycy znowu poza zasięgiem [ZDJĘCIA 360°]

Wzorem ubiegłego roku, bukowieński Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego zdominowali Kenijczycy, którzy w komplecie zajęli podium. Najlepszy z Polaków był Damian Połeć – 4. miejsce. W pierwszej dziesiątce, która najszybciej dotarła do mety po pokonaniu 10 kilometrów znalazło się aż siedmiu obcokrajowców.