Ekstremalna Droga Krzyżowa - podejmiesz wyzwanie?

W kościele katolickim nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest nieodłącznym punktem Wielkiego Postu. Co piątek od Środy Popielcowej, aż do wydarzeń Wielkiejnocy wierni spotykają się w kościołach, by pochylić się nad Misterium Męki Pańskiej. Coraz większą popularność zyskuje także Ekstremalna Droga Krzyżowa. Czym ona jest?

Karmelitanki już 90 lat w Wolbromiu

W ostatnią sobotę, 11 lutego siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus, już od 90 lat pełniące ważną rolę w życiu religijnym i społecznym Wolbromia, świętowały uroczyście jubileusz swojej obecności i pracy w lokalnym środowisku. Z tej okazji w wolbromskiej parafii pw. św. Katarzyny celebrowano rocznicową mszę św., w której udział wzięło kilkadziesiąt sióstr zakonnych i liczna grupa mieszkańców miasta.

Tabliczka z numerem 750x90

Spotkanie słuchaczy Radia Maryja z ojcem Rydzykiem

W poniedziałek 7 listopada w olkuskiej bazylice św. Andrzeja odbyło się diecezjalne spotkanie Rodziny Radia Maryja, któremu przewodniczył pochodzący ze Srebrnego Miasta ojciec redemptorysta Tadeusz Rydzyk. Modlitewną część wydarzenia transmitowała Telewizja Trwam oraz obchodząca jubileusz 25-lecia toruńska rozgłośnia radiowa.

Zmiany personalne w parafiach

Jak co roku końcówka sierpnia niesie ze sobą zmiany w parafiach. W całej diecezji sosnowieckiej swoją posługę duszpasterską w nowych miejscach zaczynają księża – wikariusze, administratorzy i proboszczowie. Tym razem personalne roszady dotyczą dziewięciu parafii w powiecie olkuskim.

Radosne oblicze pielgrzymki [FILM, ZDJĘCIA]

We wtorek z Olkusza wyszła 25. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przez pięć dni w drodze, pątnicy nie tylko maszerują, ale także dobrze się bawią. Przykładem może być czwartkowy wieczór w Złotym Potoku, podczas którego koncertował zespół „Pielgrzym”. Nie zabrakło też wspólnych śpiewów i tańców.