Wielkanoc - czas zadumy i radości

Od czwartku chrześcijanie na całym świecie przeżywać będą Pamiątkę Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, a także dzień Jego Zmartwychwstania. Najbliższy weekend będzie więc czasem zadumy oraz radości, które co roku łączą całe rodziny i to nie tylko przy suto zastawionych stołach. Wielki Tydzień to bowiem okazja do uczestnictwa w kościelnych uroczystościach Triduum Paschalnego. Wzorem poprzednich lat mamy dla Was harmonogram najbliższych wydarzeń w trzech największych olkuskich parafiach.

Setki wiernych modliły się na ulicach Wolbromia [ZDJĘCIA]

Ostatnia niedziela Wielkiego Postu nazywana Niedzielą Palmową to w Wolbromiu nie tylko czas tradycyjnego święcenia palm. Od lat wieczorem tego dnia celebrowana jest droga krzyżowa, w której setki mieszkańców i gości wędrują ulicami miasta z krzyżem misyjnym, rozważając tajemnice Męki Pańskiej. W tym roku droga wiodła z parafii pw. św. Katarzyny w do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - podejmiesz wyzwanie?

W kościele katolickim nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest nieodłącznym punktem Wielkiego Postu. Co piątek od Środy Popielcowej, aż do wydarzeń Wielkiejnocy wierni spotykają się w kościołach, by pochylić się nad Misterium Męki Pańskiej. Coraz większą popularność zyskuje także Ekstremalna Droga Krzyżowa. Czym ona jest?

Karmelitanki już 90 lat w Wolbromiu

W ostatnią sobotę, 11 lutego siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus, już od 90 lat pełniące ważną rolę w życiu religijnym i społecznym Wolbromia, świętowały uroczyście jubileusz swojej obecności i pracy w lokalnym środowisku. Z tej okazji w wolbromskiej parafii pw. św. Katarzyny celebrowano rocznicową mszę św., w której udział wzięło kilkadziesiąt sióstr zakonnych i liczna grupa mieszkańców miasta.

Spotkanie słuchaczy Radia Maryja z ojcem Rydzykiem

W poniedziałek 7 listopada w olkuskiej bazylice św. Andrzeja odbyło się diecezjalne spotkanie Rodziny Radia Maryja, któremu przewodniczył pochodzący ze Srebrnego Miasta ojciec redemptorysta Tadeusz Rydzyk. Modlitewną część wydarzenia transmitowała Telewizja Trwam oraz obchodząca jubileusz 25-lecia toruńska rozgłośnia radiowa.