Remont w bibliotece

Informujemy, że w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Waśniewskich w Bolesławiu rozpoczął się remont pomieszczeń. Została ściągnięta drewniana boazeria na klatce schodowej, trwa wymiana 3 sztuk drzwi, planuje się położenie gładzi i malowanie ścian.

Bezpieczeństwo na drogach

Już wkrótce w Bolesławiu, skrzyżowanie ul. Wyzwolenia z drogą krajową nr 94 (w pobliżu restauracji "Bida") posiadać będzie nowy system oświetlenia oraz nowoczesny system zarządzający sygnalizacją świetlną.

"Medal Róży" - Złote Gody w gminie Bolesław

W dniach 4 i 5 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszej Gminie uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Naszych Jubilatów „Medalami Róży” za ich zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń, które ponieśli dla dobra swych rodzin, za wychowanie dzieci, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na Ich skroni.

Bezpieczna Małopolska 2016

W dniu 27 października 2016 r. w Urzędzie Gminy Bolesław odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu strażackiego zakupionego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016”. Sprzęt ten, przeznaczony dla jednostek OSP Podlipie oraz OSP Bolesław przekazał naszym strażakom Wójt Gminy Bolesław Pan Krzysztof Dudziński.

98. rocznica odzyskania Niepodległości

Wójt Gminy Bolesław oraz Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu serdecznie zapraszają na obchody 98. rocznicy odzyskania niepodległości, dnia 11 listopada o godzinie 13.00 w bolesławskim parku.