Żywność dla najbardziej potrzebujących

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławiu przystąpił po raz kolejny do udziału w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.

Remont w bibliotece

Informujemy, że w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Waśniewskich w Bolesławiu rozpoczął się remont pomieszczeń. Została ściągnięta drewniana boazeria na klatce schodowej, trwa wymiana 3 sztuk drzwi, planuje się położenie gładzi i malowanie ścian.

Bezpieczeństwo na drogach

Już wkrótce w Bolesławiu, skrzyżowanie ul. Wyzwolenia z drogą krajową nr 94 (w pobliżu restauracji "Bida") posiadać będzie nowy system oświetlenia oraz nowoczesny system zarządzający sygnalizacją świetlną.

"Medal Róży" - Złote Gody w gminie Bolesław

W dniach 4 i 5 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszej Gminie uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Naszych Jubilatów „Medalami Róży” za ich zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń, które ponieśli dla dobra swych rodzin, za wychowanie dzieci, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na Ich skroni.

Bezpieczna Małopolska 2016

W dniu 27 października 2016 r. w Urzędzie Gminy Bolesław odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu strażackiego zakupionego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016”. Sprzęt ten, przeznaczony dla jednostek OSP Podlipie oraz OSP Bolesław przekazał naszym strażakom Wójt Gminy Bolesław Pan Krzysztof Dudziński.