Konsultacje czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza


Ogłoszenie UMiG
W tym roku po raz czwarty mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz będą mogli zadecydować o przeznaczeniu części środków z budżetu Miasta i Gminy Olkusz, uczestnicząc w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Olkusz.

Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny

Jeśli ktoś chce ciekawie, a przede wszystkim tanio spędzić weekend powinien koniecznie zapoznać się z ofertą ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.
W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. turyści mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych 50 proc. zniżek w ponad 450 obiektach w całej Polsce, jakie biorą udział w akcji.

Wybitni olkuscy sportowcy nagrodzeni

Z gminy Olkusz pochodzi wielu bardzo utalentowanych sportowców. Co roku w magistracie odbywa się uroczystość, w czasie której najlepsi zawodnicy otrzymują nagrody. W czwartek 9 marca burmistrz Roman Piaśnik złożył gratulacje 31 zawodnikom i trenerom, których osiągnięcia przynosiły chlubę Olkuszowi na zawodach organizowanych w ubiegłym roku na całym świecie. Serdecznie gratulujemy!

Za nami trzy miesiące zabawy na olkuskim lodowisku

Amatorzy zimowych sportów wiele lat czekali na to, by w Olkuszu móc spróbować swoich sił na łyżwach. Doczekali się pod koniec ubiegłego roku, kiedy na rynku pojawiła się konstrukcja z krytym lodowiskiem. Pierwsze ślady na lodzie zainteresowani zostawili na początku grudnia. Srebrna Tafla działała do 28 lutego, przyciągając przez trzy miesiące tysiące osób, w tym uczniów olkuskich szkół, którzy w ramach zajęć korzystali z lodowiska za darmo.

Burmistrz Olkusza spotkał się z emerytowanymi pracownikami UMiG

W miłej i serdecznej atmosferze upłynęło doroczne spotkanie burmistrza Romana Piaśnika z emerytowanymi urzędnikami Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Organizowane w siedzibie magistratu spotkania mają na celu integrować liczne grono emerytowanych pracowników tej jednostki. Stanowią także okazję do złożenia życzeń przez burmistrza i omówienia najważniejszych wydarzeń minionego roku zarówno w urzędzie, jak też w całej gminie.