Spotkanie Osobowości Roku

- Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju – mówił o plebiscycie Osobowość Roku redaktor naczelny Gazety Krakowskiej Wojciech Harpula. W powiecie olkuskim tytuł ten otrzymali burmistrz Olkusza Roman Piaśnik, dyrektor GSW BWA w Olkuszu Stanisław Stach, filantrop Andrzej Maksymowicz oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu Krzysztof Grzesik. W ubiegłym tygodniu Osobowości Roku spotkały się, by podyskutować o wyzwaniach stojących przed powiatem.

Bezpłatne zwiedzanie podziemi już w ten weekend

Podczas tegorocznego Święta Srebra-Dni Olkusza 2017 będzie okazja do zwiedzenia podziemi olkuskiego ratusza. W sobotę i niedzielę 27 oraz 28 maja od 10:00 do 17:00 przewodnicy oprowadzą po obiekcie i podzielą się z uczestnikami zwiedzania interesującą historią tego obiektu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Budżet Obywatelski Olkusza 2018

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz, mam przyjemność zaprezentować zasady kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Bardzo dziękuję za aktywność w ubiegłych latach.

Oddali hołd pułkownikowi Nullo


5 maja obchodzona była 154. rocznica śmierci niezwykle ważnej dla Olkusza postaci – pułkownika Francesco Nullo. Symboliczne kwiaty i znicze zostały złożone na pomniku tego bohatera ziemi olkuskiej – na Starym Cmentarzu w Olkuszu. Hołd tragicznie zmarłemu Włochowi oddała delegacja Gminy Olkusz z burmistrzem Romanem Piaśnikiem na czele, a także liczne delegacje reprezentujące olkuskie placówki i stowarzyszenia.

Zapomniana przez Powiat część Olkusza

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik zwrócił się do starosty Pawła Piasnego z apelem o wykonanie pilnych inwestycji drogowych, które znacznie poprawiłyby komfort kierowców oraz mieszkańców w południowej części miasta.