Muzyka, muzyka


Dnia 16.05.2017 r. dzieci z Przedszkola nr 7 odwiedziły BWA – Olkusz. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać koncertu dzieci i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej znajdującej się w naszym mieście. Mieliśmy okazję obcować z muzyką klasyczną i brzmieniem wielu instrumentów muzycznych.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

15.05.2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie klasy 5 a pod opieką wychowawczyni Pani Justyny Brzezińskiej przedstawili „żywą lekcję historii”.

Jemy zdrowo – teraz pomidorowo

Mocno się już zakorzenił w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego rytm wtorków poświęconych jakiemuś warzywu lub owocowi, a tak naprawdę popularyzacji zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Drugi wtorek maja (9.05) został więc Dniem Pomidora, jako że właśnie powoli zaczyna się pełnia sezonu pomidorowego.

Utalentowana Klaudia nagrodzona

Popularyzowanie piosenki dziecięcej, ale także rozbudzanie u dzieci zamiłowania do muzyki i prezentacja uzdolnień muzycznych dzieci to cele przyświecające Przedszkolu nr 10 podczas organizacji drugiej już edycji Konkursu Piosenki Dziecięcej.

Ahoj, przygodo!

Duch turystyki w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego jest bardzo silny, dlatego co roku można spotkać „Kornelowców” zarówno na Zlocie Przedszkolaków, jak i na Festiwalu Piosenki Rajdowej. Nie mogło więc 7 kwietnia zabraknąć w Zespole Szkół nr 3 (współorganizator festiwalu wraz z Kołem Opiekunów SKKT PTTK w Olkuszu) przedszkolaków spod znaku Koziołka Matołka na XIV już edycji tego festiwalu.