I LO ponownie najlepsze w powiecie olkuskim

10 stycznia 2017 r. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu widnieje od lat wśród najlepszych liceów w Polsce i w tym roku ponownie jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną naszego powiatu, która została wyróżniona.

Współpraca z pracodawcami sukcesem szkoły i uczniów

W dniu 16 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, na dużej sali gimnastycznej odbyło się zebranie z rodzicami, które odbyło się pod hasłem: „Współpraca z pracodawcami sukcesem szkoły i uczniów”.Wszystkich przybyłych na zebranie serdecznie powitała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka.

Wycieczka na lotnisko

18 listopada 2016 r. uczniowie Naszej szkoły odwiedzili Międzynarodowy Port Lotniczy Balice - Kraków. Głównym celem wycieczki było pokazanie " krok po kroku" wszystkich etapów ścieżki, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny.

Bóg się rodzi!

8 stycznia 2017 r., tradycyjnie już w pierwszą niedzielę po Święcie Trzech Króli , w Kościele Parafialnym w Braciejówce odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce.