Bliżej Japonii

Żeby poznać kulturę, przyrodę, obyczaje i kuchnię japońską, wcale nie trzeba przemierzyć 8500 kilometrów i przenieść się 8 godzin w czasie. Wystarczyło przyjść do Gimnazjum nr 1 w Olkuszu w dniu 23 lutego 2017 na „Spotkanie z Japonią”.

W pogoni za smogiem - warsztaty dziennikarskie klasy II medialnej

Wg raportu WHO właściwie wszyscy mieszkańcy dużych miast oddychają powietrzem, w którym poziom pyłów przekracza wartość uznawaną przez WHO za akceptowalną z punktu widzenia zdrowia (20 μg/m3). A największe miasta Polski nie tylko mają problem ze spełnieniem mniej restrykcyjnych norm unijnych, ale też znajdują się wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. A jak to wygląda w mniejszych miejscowościach? Bo wydaje się, że w Olkuszu panuje przekonanie o czystym i zdrowym powietrzu.

Tabliczka z numerem 750x90

Poznawanie przez wędrowanie, czyli „na szlaku historii”…

17 października, w sobotni poranek, uczniowie i nauczyciele ze szkół z terenu gminy Bolesław – Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Bolesławiu, Zespołu Szkół im. płk. Fr. Nullo w Krzykawie, Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego w Podlipiu oraz Publicznego Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Bolesławiu – spotkali się na szlaku rajdu pieszego „Na szlaku historii”.

„Zielona Klasa” w bolesławskim Gimnazjum

19 września 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie Ekologicznego Ogrodu Dydaktyczno-Rekreacyjnego, który powstał przy Publicznym Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Bolesławiu dzięki wygranej w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach „Programu priorytetowego – Edukacja ekologiczna” w 2016 r.