Wizyta niemieckiej młodzieży

W dniach 18.04-23.04 2017 r. mieliśmy zaszczyt być gospodarzami podczas wizyty grupy młodzieży niemieckiej z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Młodych Ludzi (CVJM), która składała się z sześciu nastoletnich, pełnych energii Niemców oraz ich niezawodnego opiekuna Matthiasa Kopki.

Gimnazjaliści na warsztatach EUROWEEK 2017

Ponad 20 uczniów Gimnazjum w Kluczach wraz z opiekunami, Danutą Majcherkiewicz i Sławomirem Klocem, uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez fundację „Euroweek”- Szkoła Liderów. Warsztaty odbywały się w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej.

"Kropla miłości" - zbiórka krwi

W sobotę 8 kwietnia 2017 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, odbyła się kolejna już akcja zbiórki krwi „Kropla miłości". Cykliczna akcja swoją historią sięga 2007 roku.

Akcja „cytrynka” – w ramach dnia grzeczności za kierownicą

Z uwagi na dzień grzeczności za kierownicą w środę (5 kwietnia 2017 r.) w Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Bolesławiu, odbyła się akcja „cytrynka”. W działania szkoły promującej bezpieczeństwo chętnie włączyli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie, dzielnicowy st. sierż. Krzysztof Klima oraz sierż. Agata Łaskawiec.

Bliżej Japonii

Żeby poznać kulturę, przyrodę, obyczaje i kuchnię japońską, wcale nie trzeba przemierzyć 8500 kilometrów i przenieść się 8 godzin w czasie. Wystarczyło przyjść do Gimnazjum nr 1 w Olkuszu w dniu 23 lutego 2017 na „Spotkanie z Japonią”.