Książka na tysiąc sposobów, czyli finał XVI Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego


15 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn z następujących szkół: SP 6, SP 9, SP w Braciejówce, SP w Gorenicach, SP w Witeradowie i SP w Żuradzie.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Braciejówce

„Serdecznie witamy na dzisiejszym spotkaniu wyjątkowych gości: nasze kochane Babcie i ukochanych Dziadków. O Babci śpiewano już wiele piosenek, o Babci pisano już wiele bajeczek, ale nasza nowoczesna Babcia aerobik z nami ćwiczy, nasza Babcia, nasz przyjaciel, na nią zawsze można liczyć”- takimi słowami uczennica klasy V przywitała dostojnych gości.

Dzień gier planszowych

27.01.2017 r w naszej szkole odbył się "Dzień gier planszowych" dla uczniów klas IV-VI. Dzień ten miał na celu zachęcenie do wspólnego spędzania czasu, odkrywanie nowych form zabawy dla dzieci, był wspaniałą okazją do integracji i znakomitej zabawy.

Bal Karnawałowy


26 stycznia 2017 r. odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Poza tańcami przy muzyce przygotowanej przez profesjonalnego DJ, uczniowie uczestniczyli w ciekawych konkursach tj. taniec z balonem, piłką czy „wolne krzesło”.

72. rocznica wyzwolenia Olkusza

„Wolność jest człowiekowi dana i zadana”. Te słowa św. Jana Pawła II były myślą przewodnią akademii poświęconej 72. rocznicy wyzwolenia Olkusza przygotowanej przez uczniów klasy 4b pod kierunkiem p. Ewy Skołuckiej.