Balon nie tylko do zabawy

W dniu 7 marca w klasie 1a odbyły się zajęcia, na które zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Nr 3 w Olkuszu. Zajęcia na temat: ,,Balon nie tylko do zabawy” przygotowała wychowawczyni pierwszoklasistów pani Jolanta Banyś.

Żywa lekcja historii

28 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii pt. „Rzym i Galia w starożytności”. Spektakl ten został wykonany przez aktorów z Agencji Widowisk Historyczno- Edukacyjnych „Arkona”. Aktorzy przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia i daty z okresu starożytnego Rzymu, a także kultury Rzymian oraz Celtów.

Tabliczka z numerem 750x90

Razem zmieniamy Internet na lepsze

W ramach realizowanej inicjatywy DBI uczniowie klas 4-6 przygotowali projekt na temat „Razem zmieniamy Internet na lepsze” w formie grafiki komputerowej. 17 lutego 2017 r. odbył się turniej wiedzy „Bezpiecznie korzystam z sieci” oraz debata szkolna, której celem było wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zajęcia otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców

Jak co roku w ramach programu adaptacyjnego odbyło się spotkanie informacyjne połączone z prezentacją szkoły dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów. Dyrektor szkoły Pani Ewa Skubis powitała przybyłych gości i zaprosiła do udziału w zajęciach otwartych.

Książka na tysiąc sposobów, czyli finał XVI Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego


15 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn z następujących szkół: SP 6, SP 9, SP w Braciejówce, SP w Gorenicach, SP w Witeradowie i SP w Żuradzie.