Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu
Olkusz, Jana Kantego 5
32 643 04 93
e-mail:sp1.olkusz@interia.pl

Cala Polska czyta dzieciom

Zgodnie z założeniami programu „Cała Polska czyta dzieciom” podejmujemy w naszej szkole działania, które rozbudzają wśród uczniów chęć czytania książek oraz rozwijają pasje i zainteresowania. Również nasi najmłodsi uczniowie w niezwykle interesujący i nietypowy sposób zachęcani są do obcowania z książką.

II Powiatowy Konkurs Poetycki im. Anny Piątek

Dnia 23 marca 2017 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty II Powiatowy Konkurs Poetycki im. Anny Piątek. Zanim prowadzący i pomysłodawca konkursu pan Łukasz Jarosz odczytał werdykt, przybyli mieli okazję obejrzeć krótki poetycki program artystyczny, w którym uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze Patronki, usłyszeć słowo wspomnieniowe przyjaciół Pani Anny Piątek: Grzegorza Ludwiczaka oraz Jacka Majcherkiewicza. 

Balon nie tylko do zabawy

W dniu 7 marca w klasie 1a odbyły się zajęcia, na które zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Nr 3 w Olkuszu. Zajęcia na temat: ,,Balon nie tylko do zabawy” przygotowała wychowawczyni pierwszoklasistów pani Jolanta Banyś.

Żywa lekcja historii

28 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii pt. „Rzym i Galia w starożytności”. Spektakl ten został wykonany przez aktorów z Agencji Widowisk Historyczno- Edukacyjnych „Arkona”. Aktorzy przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia i daty z okresu starożytnego Rzymu, a także kultury Rzymian oraz Celtów.

Razem zmieniamy Internet na lepsze

W ramach realizowanej inicjatywy DBI uczniowie klas 4-6 przygotowali projekt na temat „Razem zmieniamy Internet na lepsze” w formie grafiki komputerowej. 17 lutego 2017 r. odbył się turniej wiedzy „Bezpiecznie korzystam z sieci” oraz debata szkolna, której celem było wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.