Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie
Sieniczno, Dąbrowskiej 14
32 643 34 47
szkola_sieniczno@poczta.onet.pl

Kolędowanie jak serca granie 2016

Podobnie jak w ubiegłym roku, zespół „Wesołych Skrzatów” z Sieniczna wystąpił świątecznie na olkuskim Rynku.
Zanim jednak rozpoczęliśmy nasze kolędowanie, przedstawiciel uczniów – Krzyś Kulig – złożył mieszkańcom gminy Olkusz świąteczno-noworoczne życzenia.

100 – 70 – 50 Szkoła łączy pokolenia

Imprezy, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Sienicznie w dniach 20 – 21 maja 2016 r., były zwieńczeniem projektu edukacyjnego „100 – 70 – 50”, realizowanego przez nas w bieżącym roku szkolnym. Projekt ów związany był z potrójnym jubileuszem: 100-lecia istnienia oświaty w rejonie szkoły, 70-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Sienicznie oraz 50-lecia nadania jej imienia Marii Dąbrowskiej.

Szkoła oczami pokoleń

Jednym z zadań jubileuszowego projektu edukacyjnego „100-70-50” było zorganizowanie szkolnego Konkursu Literackiego „Szkoła oczami pokoleń”. Konkurs trwał w okresie VI –XI 2015r. i miał zasięg ogólnopolski. Adresowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy są (lub byli) w jakikolwiek sposób związani ze szkolnictwem w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie.

Kolędowanie jak serca granie

19 grudnia 2015r. wystąpiliśmy na olkuskim rynku z trzydziestominutowym programem pt. Kolędowanie jak serca granie. Występ odbył się w ramach prezentacji na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.