V Powiatowy Konkurs Taneczny „Nasz Polonez” w ZS Nr 3

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 26 kwietnia odbył się w Auli Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu V Powiatowy Konkurs Taneczny „Nasz Polonez”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Nr 3, oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.
Honorowym Patronatem konkurs objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Sukces motoryzacyjny „Mechanika”

Profil samochodowy jest w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu jednym z najstarszych kierunków nauczanych w Szkole, w ramach którego funkcjonują klasy: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. 

"Fair Play Łączy Pokolenia" w Zespole Szkół Nr 3

Już po raz szósty uczniowie, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele szkoły spotkali się na boisku , aby walczyć ze sobą w sportowej rywalizacji, w której jak zawsze najważniejsze są zasady FAIR PLAY. To swoiste, coroczne święto siatkówki dla całej szkoły.

Podwójny sukces olimpijski uczniów I LO w Olkuszu

W dniach 8-9 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się eliminacje centralne XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Miło nam poinformować, że wśród 50. najlepszych uczestników z całej Polski znaleźli się nasi uczniowie. Oliwia Majewska z klasy 3a oraz Jakub Waszkiewicz z klasy 2a zostali Finalistami XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.