I LO ponownie najlepsze w powiecie olkuskim

10 stycznia 2017 r. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu widnieje od lat wśród najlepszych liceów w Polsce i w tym roku ponownie jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną naszego powiatu, która została wyróżniona.

Współpraca z pracodawcami sukcesem szkoły i uczniów

W dniu 16 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, na dużej sali gimnastycznej odbyło się zebranie z rodzicami, które odbyło się pod hasłem: „Współpraca z pracodawcami sukcesem szkoły i uczniów”.Wszystkich przybyłych na zebranie serdecznie powitała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka.

Dzień Otwarty Szkoły Głównej Handlowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu

8 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbył się pierwszy w województwie małopolskim i powiecie olkuskim Dzień Otwarty SGH dla klasy akademickiej, która od tego roku szkolnego została utworzona w I Liceum. Gościem specjalnym był dr Michał Bernardelli adiunkt w Zakładzie Metod Probabilistycznych i zarazem Instytutu Ekonometrii w Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH.

Kolejne ciekawe spotkanie z absolwentem I LO w Olkuszu

29 listopada 2016 r. odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie z absolwentem. Tym razem progi swojej szkoły, po wielu latach, odwiedziła Pani Aneta Boryczko (z domu Gajda). Pani Aneta Boryczko ukończyła liceum w 1990r. w klasie humanistycznej - 4 b, której wychowawcą był mgr Aleksander Jędrysik, a wcześniej Pani Aneta uczyła się w klasie matematyczno-fizycznej pod opieką – mgr Danuty Cockiewicz.

Uczniowie ZS nr 3 na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Już po raz drugi w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu im.A Kocjana wzięli udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych. Tym razem były to targi WTM (World Travel Market) w Londynie, zorganizowane w dniach 7 – 9.11.2016 r. Oferta dedykowana była szczególnie uczniom klas technikum o profilu turystycznym, jednak kilkudniowy pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii zainteresował również uczniów innych profili.