Wielkanoc za pasem

"Wielkanoc nadchodzi, wiec życzyć nie szkodzi: wielkiego zająca, pisanek tysiąca, dyngusa mokrego i wiele dobrego!" Nie tylko w domach przygotowujemy się do Wielkanocy. Przygotowania do świąt w naszej szkole, także ruszyły pełną parą. Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali piękne, kolorowe pisanki, kraszanki, koszyczki z papierowej wikliny, palmy oraz stroiki.

Szkolne rekolekcje wielkopostne

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Powyższe słowa usłyszeliśmy w Środę Popielcową, która rozpoczęła Wielki Post. W tym dniu przeżywaliśmy pierwszy dzień Szkolnych Rekolekcji, biorąc udział we Mszy Świętej w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Podczas homilii dowiedzieliśmy się jak należy wypełniać słowa, które wypowiedział kapłan podczas posypania głów popiołem.

Ach, co to był za bal...

W środę 25 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. W tym roku, mimo mroźnej pogody, spotkaliśmy się w pięknym i kolorowym Tajemniczym Ogrodzie. Na bal przybyły różne ogrodowe żyjątka – motylki, pszczółki, biedronki i inne owady, wszelkiego rodzaju zwierzaczki, ptaszki i robaczki, kwiatuszki oraz inne roślinki.

Wycieczka na lotnisko

18 listopada 2016 r. uczniowie Naszej szkoły odwiedzili Międzynarodowy Port Lotniczy Balice - Kraków. Głównym celem wycieczki było pokazanie " krok po kroku" wszystkich etapów ścieżki, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny.