100 lat OSP w Imbramowicach [ZDJĘCIA]

„Działo się to w Imbramowicach roku pańskiego 1917, rok przed zakończeniem I wojny światowej, na 14 dni przed rozpoczęciem wielkiej rewolucji październikowej w Rosji carskiej, pod okupacją austriacką” - czytamy w kronice obchodzącej właśnie piękny jubileusz 100-lecia jednostki OSP w tej miejscowości. Z tej okazji w niedzielę 25 czerwca strażacy, ich rodziny i sympatycy świętowali uroczyście podczas okolicznościowego pikniku.

Niepełnosprawni jedziemy po Was!

200 tys. ludzi w Małopolsce nie wychodzi z domu. Czują się bezwartościowi i niepotrzebni. Myślą, że ich ostatni autobus do życia odjechał. Jedziemy po nich. Fód trakiem! Pomóżcie nam ich znaleźć, a im – odzyskać niezależność i samodzielność!

Muzyka, malarstwo i taniec – dla Przyjaciół

Co prawda rok akademicki 2016/2017 w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku dobiegł końca, to jednak studenci-seniorzy jeszcze nie rozpoczęli wakacji. 25 czerwca w MOK-Centrum Kultury chór Renesans wystąpił z tradycyjnym już Koncertem dla Przyjaciół, a tego samego dnia pawilon przy ul. Szpitalnej 32 stał się równocześnie miejscem prezentacji wystawy podsumowującej dokonania Grupy Malarstwa OUTW.

Ależ to była zabawa!

Niektórym przechodniom, którzy znaleźli się na olkuskim Rynku w niedzielne popołudnie 25 czerwca, to co zobaczyli mogło wydawać się wręcz niewiarygodnym. Dzieci, to oczywiste, ale żeby dorośli bawili się mydlanymi bańkami? Tak tak, nie tylko mali, ale również duzi olkuszanie oddali się tej rozrywce podczas akcji „Puść bańkę", zorganizowanej przez Grupę Teatralną Glutaminian Sodu i olkuski Miejski Ośrodek Kultury, w którym grupa ta działa.