Święto Wojska Polskiego w Olkuszu [ZDJĘCIA]

W miniony wtorek w całej Polsce odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Święto to obchodzone jest na pamiątkę zwycięstwa polskiej armii w bitwie warszawskiej. Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz różnego rodzaju organizacji złożyli na olkuskim rynku kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Jubileusz w klasztorze ss. Norbertanek w Imbramowicach

W dniach od 27 sierpnia do 3 września 2017 r. warto wybrać się do Imbramowic (gm. Trzyciąż), gdzie z okazji jubileuszu 300 -lecia Konsekracji Świątyni Klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach zaplanowano wiele bardzo różnorodnych wydarzeń, nie tylko religijnych, ale także kulturalnych, naukowych i edukacyjnych. Barkowa perła Imbramowic - jak nazywany jest remontowany właśnie zabytkowy zespół klasztorny - będzie tętniła życiem przez cały tydzień od świtu do późnej nocy.

Cracow Guitar Quartet w Olkuszu

12 sierpnia o 18.00 w MOK - Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej zgromadził się tłum melomanów. W ramach cyklu Koncertów kameralnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury zagrał tego dnia Cracow Guitar Quartet. To kolejny kwartet po smyczkowym i saksofonowym, którego olkuszanie mieli możliwość posłuchać.

Noc z duchami 2017

Nie byliście? Żałujcie. Noc z duchami na zamku w Rabsztynie, czyli rodzinny biwak pod gwiazdami to prawdziwa gwiazda tego lata.

Kino pod chmurką na osiedlu Młodych

Lato to czas,w którym chcemy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jest to także okres obfitujący w szereg różnego rodzaju plenerowych imprez. Jedną z tego typu inicjatyw są kinowe seanse pod chmurką, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Do tej pory podobne wydarzenia odbywały się na płycie olkuskiego rynku. Tym razem w wyniku starań mieszańców, plenerowy seans filmowy odbył się w Dolince na osiedlu Młodych.