Impreza plenerowa „Przyszłość jest dziś”

W sobotę pod Biblioteką dzieci i ich rodzice wzięli udział w imprezie plenerowej zorganizowanej przez PiMBP w Olkusz w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Teatralno–Literackim. Wydarzenie było częścią projektu „Przyszłość jest dziś - 3 dni z fantastyką”, który otrzymał dofinansowanie z MKiDN w ramach zadania „Partnerstwo dla książki”.

IV Olimpiada Przedszkolaka z Języka Angielskiego

15 maja 2017 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w olkuskiej Bibliotece odbyła się po raz czwarty Olimpiada Przedszkolaka z Języka Angielskiego, zorganizowana przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz PiMBP w Olkuszu. Olimpiada przeznaczona była dla uczniów klas „0” z przedszkoli miasta i gminy Olkusz, uczęszczających na zajęcia języka angielskiego w przedszkolu.

Noc w Bibliotece

Dnia 12 maja 2017 r. po raz kolejny w olkuskiej Bibliotece zorganizowana została, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - NOC W BIBLIOTECE, tym razem pod hasłem „Czary, magia i fizyka na wesoło – z książką na tropie nauki”.

„Rezerwat przyrody Pazurek – bajkowy zakątek Babci Reni”

W dniu 11 maja 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „Rezerwat przyrody Pazurek – bajkowy zakątek Babci Reni”. Wydarzenie zainaugurowało również XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”.