Sto lat Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu!

1 marca 1917 roku w budynku ówczesnego Towarzystwa Wzajemnego Kredytu działalność rozpoczęła olkuska biblioteka. Na przestrzeni wieku placówka zmieniła się nie do poznania, z małej, prowincjonalnej, stając się lokalną alternatywą dla uczelnianych bibliotek, dobrze zaopatrzoną i pełną innowatorskich rozwiązań czytelniczych.

Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!

Pod takim hasłem w lutym, w olkuskiej Bibliotece zorganizowane zostały zajęcia w ramach ogólnopolskiego konkursu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Widnokrąg. Wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu.

Tabliczka z numerem 750x90

Olkuska Biblioteka ma 100 lat!

Szanowni Państwo! Carlos Ruiz Zafon napisał o bibliotece: "Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią."

Książkowe ekspresje

W dniu 23 lutego 2017 r. w olkuskiej Bibliotece odbyły się nowe zajęcia dla dzieci – „Książkowe ekspresje”. W czasie parateatralnych warsztatów dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię i kreatywność oraz ćwiczeniach na koncentrację i wyrażanie emocji. Uczestnicy zajęć poznawali też tajniki relaksacji, poprawnej wymowy i pobudzania wyobraźni do działania.