Laboratorium inspiracji, czyli Ferie w Bibliotece

Ferie w bibliotece to świetny wybór! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych zajęciach zorganizowanych w olkuskiej Bibliotece (w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”) w czasie zimowego wypoczynku.

Strażacy w Bibliotece

W Gorenicach w czasie ferii nie było mowy o nudzie, a to za prawą strażaków z OSP Gorenice, którzy 9 lutego odwiedzili filię PiMBP w Olkuszu. Nasi goście zapoznali dzieci ze swoją pracą: najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się np., w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków komunikacyjnych. 

Zakup nowości wydawniczych do olkuskiej Biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych wykonała zadanie: "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Na realizację zadania otrzymano 51 210,00 zł. Biblioteka kupiła 2375 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane).

Podsumowanie obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w olkuskiej Bibliotece

Uchwałą Sejmu RP rok 2016 ogłoszony został Rokiem Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, który przez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.

O Bożym Narodzeniu w olkuskiej Bibliotece

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas spędzany w gronie rodziny, pełen ciepła i pozytywnych emocji. To również czas, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym. Ze Świętami Narodzenia Pańskiego związanych jest wiele zwyczajów i tradycji, które w Polsce są szczególnie pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie.