Zakup nowości wydawniczych do olkuskiej Biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych wykonała zadanie: "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Na realizację zadania otrzymano 51 210,00 zł. Biblioteka kupiła 2375 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane).

Podsumowanie obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w olkuskiej Bibliotece

Uchwałą Sejmu RP rok 2016 ogłoszony został Rokiem Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, który przez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.

O Bożym Narodzeniu w olkuskiej Bibliotece

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas spędzany w gronie rodziny, pełen ciepła i pozytywnych emocji. To również czas, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym. Ze Świętami Narodzenia Pańskiego związanych jest wiele zwyczajów i tradycji, które w Polsce są szczególnie pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w olkuskiej Bibliotece

Pluszowy miś – mały, duży, z kokardką czy w kubraczku nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Dla większości dzieci pluszowe misie są niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu, najlepszym przyjacielem i powiernikiem dziecięcych sekretów.

Bogata oferta edukacyjna olkuskiej Biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu od wielu lat prowadzi bezpłatne zajęcia edukacyjne przeznaczone dla różnych grup społecznych i wiekowych. Oprócz zajęć otwartych, wśród których ogromną popularnością cieszą się m.in. : Bajkowe soboty dla rodziny, Rozumiem, co czytam, Dyskusyjny Klub Książki, prowadzone są też zajęcia dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli z powiatu olkuskiego.