Mandat bez wyborów

 W ostatnich dniach w Wolbromiu doszło do dość nietypowego rozstrzygnięcia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że w związku ze zrzeczeniem się mandatu radnego Stanisława Tomasza Kołodzieja Państwowy Komisarz Wyborczy w Krakowie ogłosił wybory uzupełniające w okręgu nr 4, które miały odbyć się 4 grudnia br. Miały, ale się nie odbędą.

Wybory uzupełniające w Wolbromiu ogłoszone

Komisarz Wyborczy w Krakowie ogłosił  5 września br. postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnego Rady Miejskiej w Wolbromiu Stanisława Tomasza Kołodzieja. Były już radny sam złożył rezygnację z funkcji z powodu objęcia z dniem 1 września br. stanowiska pełniącego obowiązki dyrektora szkoły, dla której organem prowadzącym jest gmina Wolbrom. Wybory uzupełniające odbędą się 4 grudnia. To już druga zmiana w radzie tej kadencji.

Nowy klub nic nie zmieni

W słynącej w tej kadencji samorządowej z jednomyślności Radzie Miejskiej w Wolbromiu powstał nowy klub radnych, związany blisko z burmistrzem Adamem Zielnikiem, do którego wstąpiło 15 radnych. Oficjalne pismo datowane na 11 kwietnia br. w sprawie jego powstania wpłynęło do Biura Rady 18. kwietnia. Dotychczas w radzie był zarejestrowany tylko jeden klub: „Wspólnie Dla Rozwoju”, zrzeszający 6 radnych, którzy startowali z list PSL.

Wolbromska Rada Miejska znów w pełnym składzie

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Wolbromiu w Okręgu Wyborczym nr 14 wygrał 182 głosami 42-letni Adam Kazimierz Opiłka, kandydujący z KWW Razem. Jego 27-letni wyborczy rywal Tomasz Stanisław Smętek (KWW Samorząd OdNowa) zdobył 112 głosów. W niedzielę 28 lutego w siedzibie Okręgowej Komisji Wyborczej w remizie OSP w Załężu zagłosowało 297 spośród 811 uprawnionych do głosowania mieszkańców, co dało 37% frekwencję wyborczą. Oddano 3 głosy nieważne.