Piłkarska wiosna 2017 (15)

Po zwycięstwie 2:1 w Gorenicach przed spadkiem do A-klasy obronił się Bolesław Bukowno. W świetnych humorach od soboty są również gracze Strażaka Przybysławice, którzy po raz pierwszy w historii klubu awansowali do „okręgówki”. Główną premię sezonu podopieczni Dawida Karpińskiego zgarnęli dzięki zwycięstwu 4:3 w Wierbce z Ospelem.

Jubileuszowy maraton już za nami

Już po raz 20. Uczniowie z Klucz uczestniczyli w maratonie pływackim „Przepływamy La’ Manche!”, podczas którego na basenie przy Gimnazjum w Kluczach pokonywany jest wspólnie przez wszystkich chętnych dystans 42 kilometrów.

Piłkarska wiosna 2017 (14)

Pewny swego KS Olkusz przegrał u siebie 0:1 z Przemszą Klucze, ale nawet porażka nie była w stanie popsuć pomeczowych nastrojów w zespole Romana Madeja. Przegrało Bukowno i Gorenice, więc za tydzień bezpośrednie starcie pomiędzy tymi drużynami zadecyduje, która z nich spadnie, a która w od sierpnia nadal będzie występować na poziomie „okręgówki”. Ciekawie zrobiło się w Klasie A, gdzie na finiszu sezonu werwę stracił Promień Przeginia i jego awans na wyższy szczebel jest mocno zagrożony.

Sportowe zwieńczenie roku szkolnego [ZDJĘCIA]

Wzorem poprzednich lat z początkiem czerwca na terenie Ośrodka Sportowo Wypoczynkowego „Czarna Góra”, odbyła się młodzieżowa spartakiada. Impreza nie bez przyczyny nazywana jest świętem szkolnego sportu, bowiem udział w niej biorą niemal wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Olkusz.

Wizyta burmistrza uskrzydliła pływaków Omegi

Wspaniały sukces odnieśli na rozgrywanych w dniach 3-4 maja Mistrzostwach Młodzików Okręgu Małopolskiego w Pływaniu zawodnicy olkuskiej Omegi. Nasi pływacy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej 11 latków, zajęli II miejsce w klasyfikacji łącznej młodzików 10,11, 12 i 13 letnich, oraz zwyciężyli w klasyfikacji medalowej zdobywając 53 medale (21 złotych, 15 srebrnych i 17 brązowych).