100 medal dla UKS Judo Wolbrom!

Zawodnicy UKS Judo Wolbrom odnieśli kolejny sukces. Wolbromski zespół wywalczył zwycięstwo w trakcie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, które odbyły się 7 maja 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

IX Memoriał Juliana Kazibuta

Są ludzie, o których pamięta się długo po ich śmierci. I niekonieczne musi to być ktoś z najbliższej rodziny. Czasem w sercu pozostaje wdzięczność dla tych, którzy za życia służyli pomocą innym i troszczyli się o młodsze pokolenia. Taką postacią bez wątpienia był Julian Kazibut – zasłużony działacz, zawodnik i sponsor olkuskiego szczypiorniaka.

Biegiem przez gminę Trzyciąż

Gmina Trzyciąż jedenasty już rok z rzędu uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega". W tegorocznym majowym biegu, prowadzącym przez najbardziej malownicze zakątki gminy udział wzięło 121 uczestników.

Piłkarska wiosna 2017 (11)

Derby gminy Olkusz dla KS-u! Podopieczni Romana Madeja wygrali w Osieku 2:1 i są już o krok od upragnionego awansu do IV ligi. Lider tabeli nie miał jednak łatwo, bowiem to Spójnia prowadziła. Na prostej drodze po sportową promocję jest także Promień. Przeginianie po szalonym meczu wygrali u siebie 6:4 z rezerwą Przeboju i równym tempem zmierzają ku „okręgówce”.

Mistrzostwa Olkusza dzieci i młodzieży w szachach 2017

W drugiej połowie maja tradycyjnie młodzi olkuszanie rywalizują o miano najlepszego szachisty Olkusza. Jak trudne to zadanie wiedzą wszyscy miłośnicy królewskiej gry. Przecież ten tytuł osiągali zawodnicy, którzy w swojej karierze zdobywali medale na Mistrzostwach Świata juniorów, Mistrzostwach Europy juniorów czy Mistrzostwach Polski. W tym roku Uczniowski Klub Sportowy Czarny Koń Olkusz wspólnie z Akademią A. Karpowa zorganizował mistrzostwa w niedzielę 21.05.2017 r. w MOK w Olkuszu.