Olkuski Słowik ponownie w gronie najlepszych!

Po 9. miejscu w stolicy w ramach turnieju organizowanego przez Escolę, dla rocznika 2008 przyszedł czas na zmagania we Wrocławiu. Ich bilans wygląda naprawdę ciekawie – 7 zwycięstw i 3 porażki. Szkoda przede wszystkim jednej z nich, a konkretnie z AP Champions Oława, bo gdyby nie ona, to Słowik grałby o podium, a tak podopiecznym Macieja Mroza i Rafała Pięty pozostała rywalizacja w Lidze Angielskiej, gdzie rozstrzygnęły się losy miejsc 7-12 imprezy pod nazwą "Zdolny Śląsk".

Solidna lekcja futbolu w stolicy

Młodym piłkarzom olkuskiego Słowika z rocznika 2008 nie było dane po raz drugi w historii zmierzyć się z Escolą. W Warszawie podopieczni Rafała Pięty i Macieja Mroza ostatecznie zostali sklasyfikowani na 9. miejscu, walkę o tę pozycję po rzutach karnych wygrywając z Białymi Orłami Warszawa. Turniej w stolicy wygrała Jagiellonia Białystok przed polską Barceloną i poznańskim Lechem.

Słowik odpowie na zaproszenie Barcelony!

Są takie wydarzenia i kluby, którym się nie odmawia pomimo kilometrów. Dla większości z młodych adeptów piłki nożnej FC Barcelona jest wymarzonym dream-teamem, a co drugi zawodnik „Dumy Katalonii” mieni się idolem kilkuletnich graczy. Do pierwszego starcia pomiędzy Escolą a olkuskim Słowikiem doszło na początku października na Czarnej Górze.

Sędziowie zapraszają na kurs

19 stycznia 2017 roku w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 43 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kursu dla kandydatów na sędziów piłki nożnej. Wszyscy chętni, którzy chcieliby rozpocząć boiskową przygodę z gwizdkiem - w wieku od 16 do 50 lat - mają na to szansę. Wystarczy dobra wola i nieco samozaparcia.

SPR. Lwice grają dalej!

SPR Olkusz – KPR Ruch Chorzów 27:26 (14:14)
Słabszą postawę pod koniec roku w ligowych rozgrywkach piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u powetowały sobie w Pucharze Polski. Srebrne Lwice tuż przed świętami dosyć niespodziewanie pokonały we własnej hali Ruch Chorzów i tym samym awansowały do drugiej rundy pucharowych zmagań.