wichary 4miejsce

W miniony weekend we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Najlepiej ze startujących olkuszan wypadł Kamil Wichary, który w biegu na 3000 metrów w kategorii juniorów młodszych został czwartym zawodnikiem w kraju.

Utalentowany 16-latek trenujący na co dzień pod okiem Marcina Bujasa, do mety dobiegł z czasem 8:48,38, poprawiając tym samym swój rekord życiowy o ponad pięć sekund. Do brązowego medalu zabrakło bardzo niewiele, na pocieszenie pozostał fakt, że czas uzyskany przez Wicharego to obecnie najlepszy wynik w Polsce wśród biegaczy w jego wieku. Na tym samym dystansie, tyle tylko że w kategorii kobiet 15. miejsce z czasem 10:55,68 zajęła inna reprezentantka KS-u, Karolina Kwapisz.

Wynik godny odnotowania uzyskał też junior Paweł Widłak z Kłosa Olkusz. W konkurencji 2000 m z przeszkodami ostatecznie zajął 6. miejsce na 24 startujących. Pozycję w czołówce olkuszaninowi zapewnił najlepszy tegoroczny wynik 6:20,66.

Niejako w nagrodę za ostatnie osiągnięcia, olkuskie trio: Wichary, Kwapisz, Widłak już w najbliższy piątek wyjedzie na obóz przygotowawczy Kadry Małopolski, jaki zaplanowano w nadmorskim Władysławowie.