Czerwiński i Duda już błyszczą

Jeszcze w ubiegłym sezonie Alan Czerwiński i Sławomir Duda, którzy pierwsze piłkarskie kroki stawiali w Bukownie oraz Olkuszu, wspólnie reprezentowali barwy GKS-u Katowice, który w pewnym momencie stał się głównym kandydatem do awansu do LOTTO Ekstraklasy. Z upragnionego powrotu na szczyt krajowego futbolu w stolicy Górnego Śląska nic jednak nie wyszło, więc obaj postanowili zmienić otoczenie. Wydarzenia z ostatnich dni pokazują, że piłkarze podjęli słuszne decyzje.

Pucharowe potknięcia faworytów

Za nami większość spotkań II rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. Faworyci grali w kartkę. Nie potknęli się odliczający godziny do startu IV-ligowego sezonu zawodnicy KS-u. Oni mieli jednak jedno z łatwiejszych zadań do wykonania, bowiem przyszło im zagrać na boisku reprezentanta B-klasy.

Pierwsze pucharowe emocje

W tym roku przerwa od piłkarskich rozgrywek o stawkę nie trwała długo. Po miesiącu wolnego część drużyn reprezentujących Podokręg Olkusz wróciła na boiska, aby rozpocząć rywalizację w ramach Puchar Polski. W miniony weekend odbyło się dziesięć z dwunastu zaplanowanych spotkań.

Dziesięć dni na drugim końcu Polski! (Summer Camp 2017)

Summer Camp 2017 to już historia. Przez dziesięć ostatnich dni w stolicy Pomorza gościła solidna, bo blisko 60-osobowa reprezentacja Słowika, która po dwuletnim pobycie w Bielawie, tym razem w poszukiwaniu miejsca na wakacyjne zgrupowanie obrała północny kierunek. W Gdańsku naszym młodym piłkarzom nie brakowało niczego – od treningów, po plażowanie, a na zwiedzaniu kończąc. Humory dopisywały, tak samo jak pogoda.

33. Piłkarska Kadra Czeka – Zamość 2017

Brązowa Orbita!
Drużyna piętnastolatków Orbity Bukowno, reprezentująca Małopolskę, zdobyła brązowy medal w 33. edycji turnieju "Piłkrska Kadra Czeka", którego finał ogólnopolski odbył się w Zamościu. Wygrało Lubelskie przed Łódzkim, z którym Orbita przegrała walkę o awans do finału po dramatycznej serii rzutów karnych.