Piłkarska wiosna 2017 (15)

Po zwycięstwie 2:1 w Gorenicach przed spadkiem do A-klasy obronił się Bolesław Bukowno. W świetnych humorach od soboty są również gracze Strażaka Przybysławice, którzy po raz pierwszy w historii klubu awansowali do „okręgówki”. Główną premię sezonu podopieczni Dawida Karpińskiego zgarnęli dzięki zwycięstwu 4:3 w Wierbce z Ospelem.

Piłkarska wiosna 2017 (14)

Pewny swego KS Olkusz przegrał u siebie 0:1 z Przemszą Klucze, ale nawet porażka nie była w stanie popsuć pomeczowych nastrojów w zespole Romana Madeja. Przegrało Bukowno i Gorenice, więc za tydzień bezpośrednie starcie pomiędzy tymi drużynami zadecyduje, która z nich spadnie, a która w od sierpnia nadal będzie występować na poziomie „okręgówki”. Ciekawie zrobiło się w Klasie A, gdzie na finiszu sezonu werwę stracił Promień Przeginia i jego awans na wyższy szczebel jest mocno zagrożony.

Piłkarska wiosna 2017 (13)

Zwycięstwem 3:1 w Miechowie piłkarze KS-u Olkusz zapewnili sobie mistrzostwo gr. I krakowskiej klasy okręgowej i jednoczesny awans do IV ligi! W tych samych rozmiarach Bolesław Bukowno wygrał sensacyjnie na boisku Prądniczanki i jest o krok od utrzymania statusu V-ligowca.

Piłkarska wiosna 2017 (12)

Gdyby w sobotę na Czarnej Górze olkuszanie pokonali Grębałowiankę, to już dzisiaj można by im gratulować awansu do IV ligi. KS z krakowianami przegrał, ale i tak sytuacja zespołu Romana Madeja jest na tyle dobra, że w następnych meczach gracze lidera również bez większych konsekwencji będą mogli sobie pozwolić na stratę punktów.

Piłkarska wiosna 2017 (11)

Derby gminy Olkusz dla KS-u! Podopieczni Romana Madeja wygrali w Osieku 2:1 i są już o krok od upragnionego awansu do IV ligi. Lider tabeli nie miał jednak łatwo, bowiem to Spójnia prowadziła. Na prostej drodze po sportową promocję jest także Promień. Przeginianie po szalonym meczu wygrali u siebie 6:4 z rezerwą Przeboju i równym tempem zmierzają ku „okręgówce”.