Piłkarska wiosna 2017 (11)

Derby gminy Olkusz dla KS-u! Podopieczni Romana Madeja wygrali w Osieku 2:1 i są już o krok od upragnionego awansu do IV ligi. Lider tabeli nie miał jednak łatwo, bowiem to Spójnia prowadziła. Na prostej drodze po sportową promocję jest także Promień. Przeginianie po szalonym meczu wygrali u siebie 6:4 z rezerwą Przeboju i równym tempem zmierzają ku „okręgówce”.

Piłkarska wiosna 2017 (10)

Już chyba tylko jakaś katastrofa byłaby wstanie zabrać piłkarzom KS-u Olkusz awans do IV ligi. Podopieczni Romana Madeja kontynuują swoją zwycięską serię i systematycznie uciekają rywalom. Z Leśnikiem Gorenice wygrali według dobrze znanego scenariusza – strzelając gole w ostatnim kwadransie. W Klasie A, w Żarnowcu wysoko przegrał Strażak Przybysławice i dzięki temu Promień Przeginia znowu jest samodzielnym liderem.

17-latek w drodze po piłkarskie marzenia

Niespełna 17-letni Bartłomiej Wdowik z Olkusza, tak jak wielu jego rówieśników marzy o karierze piłkarza. Różnica między nim a całą resztą jest taka, że wychowanek Słowika Olkusz dostał szansę zaprezentowania się poza granicami kraju. Czy z niej skorzysta? Czas pokaże.

Siódemka nie do końca szczęśliwa

Na 7. miejscu uplasował się w turnieju Landek Cup 2017 w Ostravie zespół Orbity Bukowno, chociaż w całych rozgrywkach nie przegrał ani jednego meczu. Zwyciężył austriacki Sturm Graz przed słowackim Dolnym Kubinem, który rzutami karnymi wyeliminował Orbitę z walki o medale. Brąz dla Sparty Brno. W imprezie wzięło udział 48 drużyn z 7 państw.

Piłkarska wiosna 2017 (9)

KS Olkusz coraz bliżej IV ligi! Lider grupy I krakowskiej „okręgówki” w ostatnim kwadransie rozstrzygnął losy spotkania z Orłem Iwanowice i sięgnął po kolejny komplet punktów. Drugie z rzędu potknięcie zaliczyła goniąca do tej pory olkuszan Grębałowianka i obecnie zespół Romana Madeja ma już siedem oczek przewagi nad najgroźniejszym rywalem i dodatkowo jeden mecz do rozegrania więcej.