sport

Stało się! Po ponad trzech miesiącach przerwy, na zielone boiska wrócili zawodnicy rywalizujący o ligowe punkty. Piłkarska wiosna wystartowała, a jej otwarcie mieliśmy naprawdę mocne. Już na samym wstępie Pogoń Miechów sięgnęła po Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. W sobotnim finale miechowianie 3:0 pokonali Przebój Wolbrom.

Puchar Polski:

Pogoń Miechów – Przebój Wolbrom 3:0 (1:0)
Przed meczem więcej szans dawano wolbromianom, którzy w ostatnich latach systematycznie reprezentowali podokręg w kolejnych rundach pucharowej przygody. Tym razem będzie inaczej. To Pogoń wykorzystała atut własnego stadionu i udowodniła, że w rundzie rewanżowej szybko będzie chciała opuścić ostatnie miejsce zajmowane na półmetku rozgrywek krakowskiej „okręgówki”.

Losy spotkania definitywnie rozstrzygnęły się w końcowych minutach, kiedy to Hubert Maniak dwukrotnie trafił do siatki Przeboju, odbierając obrońcom tytułu marzenia o następnej dominacji. Rywali napoczął jednak tuż przed przerwą Danylo Ostrogolov – nowa postać w miechowskiej ekipie.

Pogoń czeka teraz na swojego przeciwnika w ramach półfinał Okręgu Kraków. Będzie nim jeden z zespołów, który wygra rywalizację w Podokręgach Myślenice, Wieliczka i Kraków. Rywal zostanie przyporządkowany miechowianom w drodze losowania.

Klasa Okręgowa:

Zanim jednak nowy triumfator Pucharu Polski zagra o awans do następnej rundy, przyjdzie mu zmierzyć się o ligowe punkty. W najbliższą sobotę Pogoń zmierzy się w Gorenicach z miejscowym Leśnikiem, a pokonany w sobotę Przebój przyjedzie na olkuską Czarną Górę, by pokrzyżować plany graczom KS-u. W tym samym terminie Spójnia Osiek podejmie u siebie Piliczankę Pilica, natomiast ciężkie wyjazdy czekają piłkarzy Przemszy Klucze i Bolesława Bukowno. Ci pierwsi zagrają w Krakowie na obiekcie Grębałowianki, a drudzy postarają się o niespodziankę w Kocmyrzowie. Początek wszystkich spotkań 25 marca o godz. 15:00.

A-klasa:

Tydzień wcześniej od Klasy Okręgowej, ruszyły zespoły grające o prymat w Klasie A. Lider po pierwszej części sezonu Promień Przeginia, także na starcie drugiej rundy pokazał swoją siłę. Przeginianie wysoko 5:1 pokonali u siebie solidną Wielmożankę, a na listę strzelców po stronie gospodarzy dwukrotnie wpisali się Żmuda z Rogóżem. Pewne zwycięstwo na otwarcie wiosny odnieśli również zawodnicy wicelidera z Przybysławic. Strażak wygrał w Chechle z Centurią aż 5:0 . W tym meczu kibice też byli świadkami dwóch dubletów. Po dwie bramki do swoich kont dopisali Zwoźniak oraz Owczarski. Przykład z prowadzącej w tabeli dwójki, wzięli ponadto gracze spadkowicza z Żarnowca. Trzy Korony na własnym terenie okazały się lepsze od Unii Jaroszowiec. Wynik 3:1 został ustalony już przed przerwą. Domowe zwycięstwa w premierowej kolejce w 2017 roku odniosły również drużyny Olimpii Łobzów – 3:2 nad Piliczanką II Pilica i Strumyka Zarzecze – 5:2 z Błyskiem Zederman. W dwóch przypadkach zanotowano remisy. W pojedynku Prądnika Sułoszowa z Ospelem Wierbka gole nie padły, a w Wolbromiu rezerwy Przeboju podzieliły się punktami z Laskowianką Laski. Tutaj kibice zobaczyli prawdziwy grad bramek, bo rezultat 4:4 bardziej pasuje do hokejowych lodowisk, niż do piłkarskich boisk.

Na szczycie tabeli bez zmian. Promień o dwa punkty wyprzedza Strażaka. Trzecie w zestawieniu Trzy Korony do lidera tracą siedem oczek. Z podium spadł Przebój II.

B-klasa:

Tutaj rywalizacja zostanie wznowiona w kwietniu. Jako pierwsi o punkty powalczą przedstawiciele grupy II, a więc drużyny głównie z terenu powiatu miechowskiego. Grupa „olkuska”, w której zostały jedynie cztery drużyny, wróci do łask dopiero po Świętach Wielkanocnych.