puchar polski pilka nozna

W tym roku przerwa od piłkarskich rozgrywek o stawkę nie trwała długo. Po miesiącu wolnego część drużyn reprezentujących Podokręg Olkusz wróciła na boiska, aby rozpocząć rywalizację w ramach Puchar Polski. W miniony weekend odbyło się dziesięć z dwunastu zaplanowanych spotkań.

Nie doszedł do skutku mecz Wielmożanki ze Spójnią Osiek. Goście z „okręgówki” zrezygnowali z przyjazdu do niżej notowanego rywala. Za karę przegrali walkowerem. Drugi z nierozegranych pojedynków przeniesiono na 5 sierpnia. Wtedy to Dłubnia Trzyciąż/Jangrot podejmie u siebie Trzy Korony Żarnowiec.

W dziesięciu meczach łącznie padło 45 bramek. Najwięcej w Wierzchowisku, gdzie B-klasowe Trzy Buki zostały rozgromione przez przedstawiciela V ligi – Przebój Wolbrom. Przyjezdni triumfowali 13:2. W innych spotkaniach tak dużej różnicy pomiędzy zespołami nie było. Dopiero w drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją stronę w starciu z Prądnikiem Sułoszowa przechylili IV-ligowcy z Olkusza. KS wygrał na Czarnej Górze 2:0. W takim samym stosunku Unia Jaroszowiec rozprawiła się na własnym obiekcie z B-klasowym Orłem Kwaśniów, a Hetman Dłużec ograł w Wierbce miejscowy Ospel.

W konfrontacji drużyn z „okręgówki” Piliczanka okazała się nieznacznie lepsza od Strażaka Przybysławice. Piliczanie awansowali do II rundy dzięki wygranej 3:2. Minimalnie lepsza od Leśnika Gorenice okazała się także Centuria Chechło (1:2), a w Zedermanie spadkowicz Błysk przegrał 2:4 z Bolesławem Bukowno.

W pozostałych trzech spotkaniach kibice byli świadkami rzutów karnych, bowiem po regulaminowym czasie gry w Gołaczewach, Charsznicy i Bydlinie obowiązywały remisy. Serię „jedenastek” lepiej wykonywali gracze Sokoła, Przemszy Klucze oraz Legionu i to te ekipy uzyskały prawo gry w kolejnym etapie PP. Następne emocje związane z „Pucharem tysiąca drużyn” już w najbliższy weekend.