Omega na Wiosennych Mistrzostwach

5 i 6 maja pływacy olkuskiej Omegi uczestniczyli w Wiosennych Mistrzostwach MKP Bobry Dębica połączonych z Grand Prix MOZP. W tak wielkich zawodach nasi zawodnicy jeszcze nie startowali. 702 zawodników z 54 klubów z całej Polski walczyło na 50 metrowej pływalni w Dębicy.

Omega na Słowacji

W ostatni weekend pływacy olkuskiej Omegi startowali w międzynarodowych zawodach Cena Mesta Humenne na Słowacji, z udziałem pływaków Czech, Węgier, Rumuni, Ukrainy i Słowacji. Nasi zawodnicy udowodnili, że nie tylko w kraju potrafią zdobywać medale. W silnej międzynarodowe konkurencji młodzi olkuszanie zdobyli 24 medale, w tym 10 złotych, 11 srebrnych i 3 brązowe.

Wymarzony początek pływackiego roku

Młodzi pływacy olkuskiej Omegi starty w 2017 roku zaczęli od mocnego uderzenia. Z Kielc, gdzie w miniony weekend odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar Prezesa tamtejszego MOSiR-u, podopieczni Przemysława Wójcikowskiego przywieźli 54 medale, wygrywając jednocześnie klasyfikację drużynową.

Słowacki sukces olkuskich pływaków

W ostatni weekend pływacy olkuskiej Omegi startowali na Słowacji w zawodach „Cena PK Humenné a Muller Textiles Slovakia cup Humenné (SVK)”. Zawody w silnej międzynarodowej obsadzie (startowali zawodnicy z Białorusi, Ukrainy, Serbii, Słowacji i Polski) zakończyły się sukcesem olkuskich pływaków.