Medal Mistrzostw Polski dla Basi Goraj

W dniach 04-07.08.2016r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Pomimo pełni sezonu wakacyjnego, udział w zawodach wzięło 870 zawodników, w tym 338 dziewczynek i 532 chłopców, co świadczy o dużej popularności królewskiej gry wśród młodzieży.

Mistrzowie szachownicy

W dniach 25.06-3.07. odbył się XXVII Ogólnopolski Turniej Szachowy w Rudniku nad Sanem. Rozgrywki odbyły się w czterech kategoriach rankingowych z udziałem prawie 130 zawodników z całej Polski. W turnieju nie zabrakło również reprezentantów klubu szachowego "Czarny Koń" Olkusz.

Tabliczka z numerem 750x90

Najmłodsi szachowi Mistrzowie Olkusza 2016

Wyjątkowo nie podczas święta naszego miasta, lecz w niedzielę 22 maja, odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Olkusza w szachach dzieci i młodzieży. W sali Akademii Karpowa oraz Kawiarni Literackiej Miejskiego Domu Kultury do rywalizacji o tytuły i nagrody przystąpiło 38 zawodników w wieku od 3 i pół do 13 lat.

Wspaniały sukces olkuskich sportowców!

Olkuscy szachiści wygrali XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych – Warmia Mazury 2016 r. Drugi raz w historii olkuskiego sportu młodzieżowego, młodzi sportowcy z Olkusza wygrali klasyfikację generalną Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Gwiazdkowe święto szachów [ZDJĘCIA]

Olkuskie Gwiazdkowe Turnieje Szachowe od kilkunastu już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród zawodników z całej Polski. Zmagania przy szachownicach zyskały już nawet rangę międzynarodową. To już tradycja, że w weekend okołoświąteczny do naszego miasta zjeżdżają dziesiątki młodych i utalentowanych graczy. W tym roku, XXII edycja prestiżowego turnieju przyciągnęła do hali MOSiR-u 250 miłośników królewskiej gry. Najmłodsi mieli po 5, a najstarsi po 14 lat.