8

W drugiej połowie maja tradycyjnie młodzi olkuszanie rywalizują o miano najlepszego szachisty Olkusza. Jak trudne to zadanie wiedzą wszyscy miłośnicy królewskiej gry. Przecież ten tytuł osiągali zawodnicy, którzy w swojej karierze zdobywali medale na Mistrzostwach Świata juniorów, Mistrzostwach Europy juniorów czy Mistrzostwach Polski. W tym roku Uczniowski Klub Sportowy Czarny Koń Olkusz wspólnie z Akademią A. Karpowa zorganizował mistrzostwa w niedzielę 21.05.2017 r. w MOK w Olkuszu. Po siedmiu zaciętych rundach, puchar za zwycięstwo odebrał Bartłomiej Turski, który wyprzedził Jakuba Ochowicza i Tomasza Bąchóra. Najlepszą juniorką Olkusza została aktualna V-ce Mistrzyni Polski juniorek do 12 lat – reprezentantka Polski na Mistrzostwa Europy juniorek w Rumunii – Barbara Goraj. Najlepszym juniorem do 10 lat został Maksymilian Januszek, a najlepszą juniorką Olkusza do 10 lat została Alicja Pilch.

9

Organizatorzy i widzowie zostali zaskoczeni wspaniałą grą 6-letniej (!) Blanki Polakiewicz, która zdobywając 4 pkt zdobyła 2 miejsce w kat. Juniorek do 10 lat!

1

Zawody bardzo sprawnie sędziowali Arcymistrz Paweł Czarnota i Mistrzyni Międzynarodowa Dorota Kika. Utytułowani olkuscy szachiści na bieżąco komentowali najciekawsze fragmenty partii zarówno dla zawodników jak i rodziców.

2

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, a wszyscy zawodnicy (razem startowało 23 zawodników) otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze.

3

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania dla Biura Podróży Itaka oddział w C.H. Atrium w Olkuszu oraz rodziców, którzy sponsorowali jak zwykle okazałe nagrody rzeczowe.

4

Gratulując zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów sportowych na arenach krajowych i międzynarodowych promujących nasz klub i nasze miasto.