Zmarł Mosze Berger - Honorowy Obywatel Olkusza

Bardzo smutna wiadomość dotarła dziś z Izraela: „Moshe Berger zmarł” – powiadomiła olkuskich przyjaciół Bronia Witorz, która zdążyła przyjechać do umierającego wujka z Australii; „Cieszę się, że udało mi się dotrzeć do Izraela na czas, aby go zobaczyć.” W ostatnich chwilach z umierającym była jego najbliższa rodzina.

Tabliczka z numerem 750x90

Listy do redakcji: oświadczenie Barbary Orkisz

Szanowni Czytelnicy,
w dniu 14 marca 2017 roku, w siedzibie Stowarzyszenia Miasta Partnerskie, w obecności przewodniczącej Stowarzyszenia, pani Genowefy Bugajskiej, spotkałam się z autorem artykułu „Jubileusz przemilczania”, panem Ireneuszem Cieślikiem.

Listy do redakcji: Pani Barbarze Orkisz w odpowiedzi

Szanowna Pani,
z wielkim zdziwieniem przeczytałem na stronie „Przeglądu Olkuskiego” Pani list i znajdujące się w nim bezpodstawne zarzuty pod moim adresem. Zrozumiałem je dopiero po przeczytaniu komentarzy, jakie znalazły się pod zamieszczonym na stronie tegoż „Przeglądu” moim artykułem „Jubileusz przemilczania” (nie jest to list otwarty; nic na to nie poradzę, że redakcja „PO” moje artykuły publikuje jako „listy do redakcji”).

Odpowiedź na list otwarty "Jubileusz przemilczenia"


Szanowny Panie Ireneuszu Cieślik
Bardzo niemile zaskoczył mnie Pana list opublikowany w Przeglądzie Olkuskim w dniu 8 marca 2017 r., w którym sugeruje Pan zdefraudowanie przez mojego Ojca pieniędzy rzekomo przekazanych mu przez przedstawicieli zaprzyjaźnionego z Olkuszem miasta Schwalbach am Taunus. Nie uczestniczyłam w żadnym z opisanych przez Pana spotkań i trudno mi potwierdzić jakiekolwiek sugestie z Pana artykułu jako prawdziwe.