List otwarty personelu Nowego Szpitala w Olkuszu

Personel Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. (lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy) wyrażają głębokie zaniepokojenie mającą ostatnio miejsce nagonką medialną na Szpital w Olkuszu sprokurowaną przez Starostwo Powiatowe insynuując szereg nieprawidłowych działań Zarządu.

Listy do redakcji: rocznica wymordowania olkuskich Żydów

Na początku września grupa olkuszan wystosowała do burmistrza Romana Piaśnika list otwarty, dotyczący pomijania przez magistrat rocznicy wymordowania olkuskich Żydów. Pismo to trafiło także do naszej redakcji z prośbą o jego opublikowanie. Zwróciliśmy się do włodarza miasta o ustosunkowanie się do listu otwartego. Poniżej publikujemy w oryginale całą korespondencję.

List do redakcji

Nie mam zamiaru podejmować dyskusji na temat uchodźców, chcę natomiast wyrazić ubolewanie, że ten dramat wielu setek tysięcy ludzi, z których ¼ to dzieci, może rodzić w chorej głowie takie nadzieje, iż Ci biedni ludzie zatrzymani zostaną na polach minowych.

Drodzy Widzowie - dziękuję!

Pokaz „Mojego Nikifora” Krzysztofa Krauzego zakończył wakacyjną przygodę z naszym kinem w Olkuszu. Towarzyszą mi dwa uczucia: z jednej strony czuję smutek, że to był już ostatni seans, z drugiej strony jestem szczęśliwy, że projekt spotkał się z Waszą akceptacją. Bardzo za to dziękuję, jestem dumny z Olkusza i jego mieszkańców. Wasza liczna obecność na projekcjach i brawa po seansach są najlepszą nagrodą. Jesteście wspaniałą publicznością, która udowodniła wszystkim, że czuje kino!