Okoliczne lecznice znajdą się w sieci szpitali

Zarówno Nowy Szpital w Olkuszu jak i Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu znajdą się w sieci szpitali, która przygotowywana jest przez Rząd. To dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców powiatu jak i pracowników tych placówek. Ośrodki znajdujące się w sieci uzyskają bowiem gwarancję stabilnego finansowania na okres 4 lat.

Łóżka już są, teraz czas na nowy SOR

W olkuskim szpitalu zakończyła się wymiana łóżek. Ich zakup w liczbie 190 sztuk kosztował placówkę ponad 300 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z rezerwy przeznaczonej pierwotnie na odbudowę studni głębinowej, jaka została zlikwidowana przy tworzeniu nowego lądowiska dla helikopterów. 

Nowe łóżka w szpitalu


Pacjenci Nowego Szpitala w Olkuszu mogą już korzystać z nowego sprzętu medycznego. Olkuska placówka właśnie sfinalizowała zakup 190 sztuk nowych łóżek. Inwestycja ma na celu zwiększenie komfortu pobytu w szpitalu osób hospitalizowanych.

Śledztwo w sprawie szpitala umorzone


Prokuratura umorzyła kolejne śledztwo dotyczące olkuskiego szpitala. Śledczy nie dopatrzyli się nieprawidłowości w sprawie umów zawieranych przez zarząd szpitala oraz w kwestii zaległości olkuskiej placówki wobec ZUS. Władze powiatu liczą jeszcze na rozpoczęcie kolejnej kontroli w Nowym Szpitalu przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Czy powiat olkuski otrzyma nową karetkę?

Województwo małopolskie w ostatnim czasie wzbogaciło się o 18 nowych karetek. Pojazdy te trafiły do szpitali w ramach wsparcia płynącego od wojewody. Powiat olkuski został w tym rozdaniu niestety pominięty. Lokalni samorządowcy upatrują teraz szansę na pozyskanie nowego ambulansu poprzez utworzenie stałego punktu Zespołu Ratownictwa Medycznego w Bukownie.