8 mln zł dla olkuskiego szpitala


O 8 milionów zł dofinansowania może ubiegać się olkuska placówka. Wniosek Nowego Szpitala uzyskał poparcie Forum Subregionu Małopolski Zachodniej. Daje to zielone światło władzom lecznicy do aplikowania o unijne środki na dalszą modernizację szpitalnej infrastruktury.

Nowy SOR za ponad 6 mln złotych

Do końca 2017 roku przy olkuskiej lecznicy ma powstać nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Inwestycja kosztować będzie ponad 6,2 miliona złotych. Większość tej kwoty zostanie pokryta z funduszów europejskich.

Nowy sprzęt dla szpitala od gminy Olkusz [FILM]

Pod koniec listopada ubiegłego roku olkuscy radni zadecydowali o przekazaniu 50 tysięcy złotych z gminnej kasy na zakup sprzętu medycznego i środków stałych do Nowego Szpitala. Pieniądze przez dyrekcję placówki zostały wydane, a lekarze i pacjenci już mogą korzystać z zakupionych przyrządów.

Nowe łóżka w Nowym Szpitalu

Nowy Szpital w Olkuszu do końca kwietnia bieżącego roku ma zostać doposażony w 190 nowych łóżek. To efekt porozumienia, które zostało zawarte pomiędzy władzami placówki i Starostwem Powiatowym w Olkuszu. Stanowi ono skutek budowy lądowiska dla helikopterów na terenie szpitala przed niespełna dwoma laty.

Gmina Olkusz wesprze finansowo Nowy Szpital

Gmina Olkusz przekaże Spółce Nowy Szpital w Olkuszu dotację w wysokości 50 tys. zł. Kwota ta ma być przeznaczona na zakup sprzętu medycznego i środków trwałych. Cześć radnych ma jednak wątpliwości, czy samorząd powinien dotować prywatną spółkę.