Insygnium burmistrza - jak głosowali radni?

Spore emocje naszych Czytelników wzbudziła opisywana przez nas w ubiegłym tygodniu sprawa nowego insygnium Miasta i Gminy Olkusz – łańcucha burmistrza. Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej podjęto stosowną uchwałę. Większość radnych uznała, że łańcuch to dobry pomysł.

ZKG: będzie konkurs

Przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu zostanie wybrany w drodze konkursu. Taka decyzja zapadła na czwartkowej, drugiej części posiedzenia Zgromadzenia Związku, które rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu.

VII Olkuska Noc Teatru już za nami

Koniec marca kojarzy się wszystkim z początkiem kalendarzowej wiosny. Ale nie tylko. Na koniec marca przypada także Międzynarodowy Dzień Teatru, który od siedmiu lat świętowany jest także w Olkuszu. Wszystko za sprawą grupy teatralnej Glutaminian Sodu, która przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury organizuje nocne spektakle, cieszące się coraz większą popularnością wśród olkuszan.

Zmiany w olkuskiej Radzie Miejskiej

Rada Miejska w Olkuszu po tygodniowym wakacie ma nowego przewodniczącego. Druga część nadzwyczajnej sesji przyniosła też inne zmiany osobowe w prezydium oraz komisjach. Roszady w radzie zapowiadano już od kilku miesięcy. Teraz stały się faktem. Co się jeszcze zmieniło?

Wywiad z Lidią Gądek

Rozmowa z Lidią Gądek - Posłanką na Sejm RP VIII kadencji. Jakie jest jej zdanie na temat lokalnego kryzysu ze skażoną wodą? Jak układa się jej współpraca z samorządowcami z naszego powiatu? Jak ocenia rolę kobiet w polskiej polityce? – Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!