Rajd przez nieznaną historię

Są historie, które odchodzą w niebyt. Na szczęście są również osoby, które nawet po wielu latach potrafią przywrócić je do życia. Tak było do niedawna z zupełnie nieznanymi faktami dotyczącymi kordonu granicznego pomiędzy Galicją a Kongresówką. Dzięki zaangażowaniu kilku społeczników historia jest wciąz żywa, a co roku w Niesułowicach organizowany jest rajd rowerowy szlakiem kordonów. Najbliższy odbędzie się już w tą sobotę 23 sierpnia o godzinie 11. Zapraszamy!

 

Alternatywa dla domu opieki

W dzisiejszych czasach coraz trudniej opiekować się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi. Wyjściem są domy pomocy społecznej lub kosztowne wynajmowanie prywatnej opieki. Pojawiła się jednak alternatywa, dzięki której opieka nad naszymi nestorami stanie się łatwiejsza.

 

Tour de Pologne 2014 w Olkuszu

Austriak Matthias Krizek wygrał premię specjalną w Olkuszu podczas IV etapu Tour de Pologne Tarnów - Katowice. Nasi kibice nie zawiedli, gorąco dopingując światową czołówkę kolarstwa na olkuskim odcinku wyścigu. Dla wszystkich sympatyków tej dyscypliny zorganizowano szereg imprez towarzyszących.

W poszukiwaniu zaginionych śladów

W dzisiejszych zabieganych czasach trudno znaleźć chwilę, by oddać się swoim pasjom. Okazuje się jednak, że są osoby, które oprócz codziennej pracy znajdują czas na hobby. Mało tego, swoimi niezwykłymi zainteresowaniami dzielą sie z innymi. W naszym studio gościliśmy Dawida Koniecznego, pasjonata historii regionu i archeologa.

Żywa lekcja historii

W dobie reformy oświatowej ograniczającej nauczanie niektórych przedmiotów, w tym historii, każda inicjatywa przypominajaca naszą przeszłość jest bardzo cenna. Gościliśmy w studio osoby zabiegające o zachowanie pamięci o zdarzeniach do jakich doszło 100 lat temu w gminie Klucze.