Inauguracja prac Młodzieżowej Rady Powiatu

Olkuska młodzież zaczyna współdecydować o losach naszej małej ojczyzny. Po powołaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej teraz przyszedł czas na powiat. Młodzieżowa Rada Powiatu Olkuskiego właśnie rozpoczęła swoją działalność. We wtorek, 24 listopada odbyła się jej inauguracyjna sesja, w trakcie której wybrano prezydium rady, na którego czele stanął Przemysław Nocoń.

Wywiad z Łukaszem Kmitą

Tym razem tematem przewodnim programu nagranego w studiu Przeglądu Olkuskiego była komunikacja miejska. Jakie zmiany wprowadzono do tej pory w funkcjonowaniu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”? Co udało się usprawnić? Czy na olkuskich ulicach na stałe zagoszczą nowe autobusy? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Przewodniczącym Związku, Łukaszem Kmitą!

11 listopada. Olkusz pamiętał o bohaterach sprzed lat

W minioną środę obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, na płycie rynku przy pomniku Józefa Piłsudskiego, delegacje weteranów wojennych, urzędników i mieszkańców złożyły kwiaty. Wcześniej, w bazylice św. Andrzeja, odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Świąteczne popołudnie zwieńczył koncert patriotyczny w olkuskim MOK-u.

1 listopada. Dzień zadumy z wizytą prezydencką w tle

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z tradycją w tym dniu odwiedzamy groby najbliższych, pamiętając też o tych, którzy zginęli walcząc o wolną Polskę. W tym roku olkuski cmentarz odwiedziły tysiące osób, wśród nich niecodzienny gość, Prezydent RP Andrzej Duda.

Wywiad z Krzysztofem Dudzińskim

Rozmowa z Wójtem Gminy Bolesław, Krzysztofem Dudzińskim. Co udało się dokonać w trakcie trwania pierwszego roku jego kadencji? Jakimi rozwiązaniami i inwestycjami może się pochwalić Gmina Bolesław? Jakie są szanse na budowę drogi biegnącej przez Bolesław i Bukowno, która połączy DK 94 i autostradę A4? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!