Ekstremalna Liga Zagłębia

Na olkuskiej skateplazie odbyły się premierowe zawody Ekstremalnej Ligi Zagłębia. W Silver Parku zjawili się najlepsi rolkarze, a także wielbiciele BMX-ów i wyczynowej jazdy na deskorolce z dwóch województw. Świetna atmosfera, zapierające dech w piersiach triki, a także przednia zabawa - to obraz całej ELZ.

"Zielone Światło" na straży walki z rakiem

Dla wielu osób choroba nowotworowa stanowi wyrok, od którego nie ma już ratunku. Ten stereotyp jest zauważalny nie tylko w Olkuszu, ale i w każdym zakątku naszego kraju. Wszędzie tam, gdzie walka z rakiem wywołuje poruszenie, powstają ośrodki wsparcia i grupy – często niesformalizowane – gdzie chorzy mają okazję odnaleźć na nowo sens życia i wrócić do codzienności. Bo choć statystyki i lekarskie diagnozy bywają brutalne, to z radości z życia i walki o normalność nikt raczej nie zrezygnuje. A gdzie w Olkuszu szukać wsparcia na życiowym zakręcie? W Stowarzyszeniu „Zielone Światło”. O działalności tej niezwykłej grupy ludzi, ich historii i akcjach, rozmawiamy z inicjatorem założenia klubu Grzegorzem Ludwiczakiem.

"Weekend ze zdrowiem" - Turniej Tenisa Ziemnego

Cykl sportowych i prozdrowotnych imprez w ramach "Wekendu ze zdrowiem" rozpoczęto od Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Inspektora Sanitarnego. Rozgrywki trwały cały dzień i zwieńczyła je ostra walka finałowa, w której pierwszą lokatę wywalczył Tomasz Bocianowski. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Krawczyk, zaś trzecią lokatę zajęli Sebastian Krzeczkowski i Witold Ostręga.