Pożar w sądzie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia...

W czwartkowy poranek 19 marca, o godz. 8:20 w olkuskim Sądzie Rejonowym zawyły syreny, a na jego korytarzach pojawił się dym. Pożar? Bez obaw, to były tylko ćwiczenia. Testowano gotowość jednostek gaśniczych do rozpoczęcia błyskawicznej akcji ratowniczej oraz sprawdzano umiejętności pracowników sądu w reagowaniu na nagły alarm.

Starosta Paweł Piasny Live

W niedzielny wieczór 8 marca, gościem w naszym studiu telewizyjnym był starosta olkuski Paweł Piasny. Przez niespełna godzinę gospodarz powiatu odpowiadał często na niewygodne pytania, zadawane również przez internatów. Jeśli nie widziałeś rozmowy na żywo, nic straconego. Redakcyjne kamery zarejestrowały spotkanie. Starosta Paweł Piasny Live w Przegląd TV! Zapraszamy!

Mieszkańcy Bukowna pomogli Sandrze

9353,60 zł – tyle udało się zebrać organizatorom Koncertu Charytatywnego „Dla Sandry”, jaki w środowy wieczór odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie. Na tę imponującą kwotę złożyły się nie tylko pieniądze uzyskane z licytacji cennych gadżetów, ale także te ze zbiórki publicznej i loterii fantowej. Na publiczność czekało sporo atrakcji.

"Nagrody Szlachetnych Serc" rozdane

W sobotni wieczór w sali widowiskowej olkuskiego MOK-u odbyła się szósta gala, podczas której rozdano nagrody Cordis Nobilis. Wyróżnienia te co roku trafiają do ludzi i organizacji świadczących bezinteresowną pomoc. Kapituła konkursu za rok 2014 przyznała nagrody w pięciu kategoriach: „Organizacja”, „Filantrop”, „Wolontariusz”, „Nauczyciel” i „Osoba”.