Zobacz, czym zajmą się radni

Znamy już pełne składy stałych komisji olkuskiej rady miejskiej. Właśnie na ich posiedzeniach radni m. in. opiniują uchwały przed sesjami. Często dochodzi tam do interesujących dyskusji. Radni na ogół sami zgłaszają się do komisji, których zadania są im najbliższe. Sprawdźcie, co wybrali wasi kandydaci.

Olkusz ponownym przystankiem Family Cup

Już po raz ósmy wystartowała jesienna edycja zawodów Family Cup w pływaniu. Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pływaków-amatorów. Cykl zmagań na krytych pływalniach rozpoczęła rodzinna rywalizacja w województwie śląskim, natomiast w ostatnią sobotę w Olkuszu przy ul. Kochanowskiego odbyły się zawody o prymat w Małopolsce. Na sędziowskich listach znalazły się 164 osoby. Jak zwykle obok kilkulatków, znaleźli się też weterani. Wśród nich Andrzej Kuś, rocznik 1948.

Podsumowanie niezwykle krótkiej kadencji

Rozmowa z ustępującym Wicestarostą Powiatu Olkuskiego Pawłem Piasnym, który swój urząd pełnił tylko przez dziesięć miesięcy. Dla jednych to zbyt krótko by mogło dojść do istotnych zmian, jednak dla naszego rozmówcy, to wystarczający czas do obrania nowej strategii działań Starostwa. Urząd stał się bardziej ludzki, a słowa rzeczywiście poszły w czyny. Co udało się zrobić, a nad czym ciągle należy pracować w usprawnianiu powiatu? Zapraszamy na podsumowanie niespełna rocznej kadencji wicestarosty Piasnego.