Strefa na finiszu

Pierwsza część Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) w Olkuszu jest już gotowa. We wtorek, 14. lipca odbył się odbiór inwestycji. SAG mieści się przy ul. Wspólnej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 94.

Pokaz driftu w Bolesławiu

Pisk opon, kłęby dymu i duża prędkość. Tak w telegraficznym skrócie można opisać Drifting, czyli zawody w jeździe w tzw. kontrolowanym poślizgu. W dniu 5 lipca w Bolesławiu po raz kolejny odbyła się impreza driftowa organizowana przez ekipę Drift Division z Olkusza.

Olkusz Silver Games 2015

Olkusz po raz drugi stał się stolicą Polski najlepszych krajowych rolkarzy dzięki imprezie „Olkusz Silver Games”. To właśnie riderzy w minioną niedzielę opanowali skateplazę w Silver Parku. Zawody prowadzone przy ul. Głowackiego wchodzą w skład cyklu imprez wyłaniających złotych medalistów MP.

Olkuskie Święto Cykliczne 2015

W miniony weekend po raz drugi odbyła się olkuska edycja ogólnopolskiego Święta Cyklicznego – imprezy promującej rower, jako codzienny środek transportu miejskiego oraz idee miasta przyjaznego mieszkańcom. W ramach Wielkiego Przejazdu Rowerowego, który stanowił punkt kulminacyjny całej imprezy, ulicami Olkusza przejechało ponad 160 rowerzystów.

Dni Bukowna 2015

Dni Bukowna 2015 już za nami. Był to czas dobrej zabawy i społecznej integracji. Co prawda pogoda nie była najlepsza, ale i tak nie ma na co narzekać. Dopisała frekwencja, dopisali także artyści. Sobotni wieczór upłynął pod znakiem występów Jacka Silskiego, Kabaretu Smile i zespołu Blue Cafe, natomiast w niedzielę bukowieńskiej publiczności zaprezentował się Don Vasyl ze swoimi europejskimi gwiazdami muzyki cygańskiej.