Powiat: jak wybierano zarząd i prezydium

Znamy już pełny skład nowego Zarządu Powiatu. Podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej, po dwóch miesiącach od wyborów samorządowych, udało się wreszcie ustalić, kto w nim zasiądzie. Zmianie uległ także skład prezydium Rady. Wszystkie te zmiany były możliwe ponieważ w ciągu tygodnia, jaki upłynął od przedostatniej sesji, ukształtowała się nowa koalicja, licząca 16 radnych.

Dar Serca dla Młodych

Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” obchodzi 10-lecie swojego istnienia. W planach ma organizację święta wolontariatu, ale jak na razie postarało się o IX Koncert Charytatywny pod nazwą „Dar Serca dla Młodych”, z którego fundusze zostaną przeznaczone na rzecz rehabilitacji Oli Barańskiej, Kamili Kałwy i Karola Kury.

"Błagam, weźmy się do pracy"

Obserwatorzy lokalnej sceny politycznej ciągle dopytują, kiedy wybrana dwa miesiące temu Rada Powiatu zacznie merytorycznie pracować. O przebiegu jej spotkań informujemy naszych czytelników na bieżąco. Pewien zastój panujący w tym gremium mocno irytuje niektórych jego członków. Do tego stopnia, że na ostatniej sesji pojawił się apel o "wzięcie się do roboty".

Po co ta sesja?

Ostatnia sesja Rady Powiatu była dość niebanalna. W porządku obrad posiedzenia, zwołanego na wniosek grupy radnych, widniał tylko jeden projekt uchwały do rozpatrzenia. Pojawiła się propozycja rozszerzenia programu o wybory nowego zarządu, ale nie spotkała się ona z aprobatą wnioskodawców środowego spotkania.

WOŚP 2015: Wielkie granie dla dzieci i seniorów

Ponad 127 tysięcy złotych przeleją w tym roku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztaby zlokalizowane na terenie powiatu olkuskiego. Sześć punktów zrzeszających wolontariuszy w różnym wieku, niemal od świtu do nocy grało w jednej drużynie z Jurkiem Owsiakiem. Tym sposobem udało się dołożyć kolejną pokaźną cegiełkę do ogólnopolskiej akcji, która co roku, w drugą niedzielę stycznia łączy wszystkich naszych rodaków.