Dożynki gminne w Zedermanie

Nawet kiepska pogoda nie była w stanie zmącić świątecznych nastrojów towarzyszących tegorocznym gminnym dożynkom, jakie w minioną niedzielę odbyły się w Zedermanie. To właśnie do tej podoolkuskiej miejscowości zjechali się wszyscy lokalni rolnicy, którzy uroczyście pragnęli podziękować za powoli kończące się zbiory.

Na pielgrzymim szlaku 2015

Na początku tygodnia obiecaliśmy Czytelnikom materiały ilustrujące pielgrzymkę. Dzisiaj udowadniamy, że pielgrzymka ma dwa oblicza. Pierwsze – to długa i męcząca wędrówka, drugie – to wieczorna zabawa. Zobaczcie na własne oczy jak po trudach każdego dnia odpoczywali Twoi przyjaciele i bliscy! Koncerty, tańce i zabawy integracyjne, to na polach namiotowych nic nadzwyczajnego.

Strefa na finiszu

Pierwsza część Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) w Olkuszu jest już gotowa. We wtorek, 14. lipca odbył się odbiór inwestycji. SAG mieści się przy ul. Wspólnej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 94.

Pokaz driftu w Bolesławiu

Pisk opon, kłęby dymu i duża prędkość. Tak w telegraficznym skrócie można opisać Drifting, czyli zawody w jeździe w tzw. kontrolowanym poślizgu. W dniu 5 lipca w Bolesławiu po raz kolejny odbyła się impreza driftowa organizowana przez ekipę Drift Division z Olkusza.

Olkusz Silver Games 2015

Olkusz po raz drugi stał się stolicą Polski najlepszych krajowych rolkarzy dzięki imprezie „Olkusz Silver Games”. To właśnie riderzy w minioną niedzielę opanowali skateplazę w Silver Parku. Zawody prowadzone przy ul. Głowackiego wchodzą w skład cyklu imprez wyłaniających złotych medalistów MP.