Olkusz Silver Games 2015

Olkusz po raz drugi stał się stolicą Polski najlepszych krajowych rolkarzy dzięki imprezie „Olkusz Silver Games”. To właśnie riderzy w minioną niedzielę opanowali skateplazę w Silver Parku. Zawody prowadzone przy ul. Głowackiego wchodzą w skład cyklu imprez wyłaniających złotych medalistów MP.

Olkuskie Święto Cykliczne 2015

W miniony weekend po raz drugi odbyła się olkuska edycja ogólnopolskiego Święta Cyklicznego – imprezy promującej rower, jako codzienny środek transportu miejskiego oraz idee miasta przyjaznego mieszkańcom. W ramach Wielkiego Przejazdu Rowerowego, który stanowił punkt kulminacyjny całej imprezy, ulicami Olkusza przejechało ponad 160 rowerzystów.

Dni Bukowna 2015

Dni Bukowna 2015 już za nami. Był to czas dobrej zabawy i społecznej integracji. Co prawda pogoda nie była najlepsza, ale i tak nie ma na co narzekać. Dopisała frekwencja, dopisali także artyści. Sobotni wieczór upłynął pod znakiem występów Jacka Silskiego, Kabaretu Smile i zespołu Blue Cafe, natomiast w niedzielę bukowieńskiej publiczności zaprezentował się Don Vasyl ze swoimi europejskimi gwiazdami muzyki cygańskiej.

Gala Szkoły Tańca Wena

Jak co roku, młodzi tancerze z Krakowa i Olkusza podsumowali pracowity sezon, okraszony medalami najważniejszych polskich i europejskich imprez. Gdy pojawia się Wena, musi być energicznie, kolorowo i głośno. Taneczne show w najlepszym wydaniu.

115 lat Zespołu Szkół Nr 1

W miniony weekend w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyły się główne uroczystości związane z jubileuszem 115-lecia istnienia tej najstarszej w powiecie szkoły ponadgimnazjalnej. Piątkowe świętowanie rozpoczęła Msza św. w bazylice św. Andrzeja Apostoła, po której uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli do Miejskiego Domu Kultury. Tam nadszedł czas na podsumowania, podziękowania i składanie życzeń.