Mieszkańcy Bukowna pomogli Sandrze

9353,60 zł – tyle udało się zebrać organizatorom Koncertu Charytatywnego „Dla Sandry”, jaki w środowy wieczór odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie. Na tę imponującą kwotę złożyły się nie tylko pieniądze uzyskane z licytacji cennych gadżetów, ale także te ze zbiórki publicznej i loterii fantowej. Na publiczność czekało sporo atrakcji.

"Nagrody Szlachetnych Serc" rozdane

W sobotni wieczór w sali widowiskowej olkuskiego MOK-u odbyła się szósta gala, podczas której rozdano nagrody Cordis Nobilis. Wyróżnienia te co roku trafiają do ludzi i organizacji świadczących bezinteresowną pomoc. Kapituła konkursu za rok 2014 przyznała nagrody w pięciu kategoriach: „Organizacja”, „Filantrop”, „Wolontariusz”, „Nauczyciel” i „Osoba”.

Młodzi przyjaciele dla Emilki

Koncert Charytatywny na rzecz Emilki Kowalik z Kleszczowa zorganizowany przez młodzież działającą przy olkuskim Stowarzyszeniu Res Sacra Miser. Zebrane podczas akcji środki finansowe trafią na rzecz dziewczynki, od niemowlęcia cierpiącej na brak jelita cienkiego. W związku z tym 4-latka żywiona jest pozajelitowo za pomocą pompy żywieniowej. Rodzice nie są w stanie sprostać wszystkim trudnościom.

Zespoły Szkół w Bukownie i Kluczach do likwidacji!

Z dniem 31 sierpnia 2015r. rozwiązane zostaną Zespoły Szkół w Bukownie i w Kluczach, a co za tym idzie, nastąpi likwidacja wchodzących w ich skład szkół – popularnej „Skałki” czy kluczewskiego Liceum Ogólnokształcącego. Uchwały w tej sprawie na środowej sesji przyjęli powiatowi radni. Główną przyczyną tak radykalnych decyzji jest drastyczny spadek liczby uczniów, co sprawia, że każdego roku Powiat łoży na te placówki zbyt duże kwoty pieniężne.

O czym debatowali olkuscy radni?

Uchwalenie budżetu nie było jedynym tematem ostatniej sesji olkuskiej rady miejskiej. Etui miejskiego łańcucha, sztandar, znaki drogowe na ul. Armii Krajowej, usunięcie śniegu z rynku, urzędowa reorganizacja, przyszłość straży miejskiej – m. in. takie zagadnienia pojawiły się podczas obrad.