Dożynki na góralską nutę

W poniedziałek 15 sierpnia w święto Matki Boskiej Zielnej, w powiecie olkuskim zapoczątkowano uroczystości dożynkowe. Pierwszy z barwnych korowodów przeszedł z Ujkowa Nowego do Małobądza, gdzie w tamtejszej parafii odbyła się Msza św., po której bawiono się do późnych godzin nocnych.

25. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

We wtorek z Olkusza wyszła 25. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przez pięć dni w drodze pątnicy nie tylko maszerują, ale także dobrze się bawią. Przykładem może być czwartkowy wieczór w Złotym Potoku, podczas którego koncertował zespół „Pielgrzym”. Nie zabrakło też wspólnych śpiewów i tańców.

ŚDM Olkusz

W liczbie 268 osób, w środę do Olkusza dotarli pielgrzymi biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży. Dzień później przeżywali Dzień Dekanalny. Rozpoczęła go uroczysta Msza święta, a później goście z Włoch i Czech w barwnym i głośnym korowodzie przeszli na rynek skąd po oficjalnym powitaniu ruszyli poznawać miasto, w którym większość z nich spędzi kilka dni, aż do poniedziałku.

XII Turniej Rycerski na zamku w Rabsztynie

Już po raz dwunasty Zamek w Rabsztynie opanowali naśladowcy średniowiecznych wojów. Turniej Rycerski na Kruczą Skałę przywiódł nie tylko bractwa ze swoimi bohaterami, ale także liczną publiczność. Nie zabrakło widowiskowych pojedynków, atrakcyjnych pokazów i oczywiście wieczornej bitwy o zamek.

Większość radnych zdecydowała: Olkusz opuszcza ZKG

Dwunastu miejskich radnych za, dziewięciu przeciw – to wynik wtorkowego głosowania miejskich radnych nad uchwałą o wystąpieniu Olkusza ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Głosowanie poprzedziła dyskusja. Radni zapoznali się też z apelem przewodniczących rad miejskich i gminnych pozostałych samorządów tworzących Związek, czyli Bolesławia, Bukowna i Klucz.