Większość radnych zdecydowała: Olkusz opuszcza ZKG

Dwunastu miejskich radnych za, dziewięciu przeciw – to wynik wtorkowego głosowania miejskich radnych nad uchwałą o wystąpieniu Olkusza ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Głosowanie poprzedziła dyskusja. Radni zapoznali się też z apelem przewodniczących rad miejskich i gminnych pozostałych samorządów tworzących Związek, czyli Bolesławia, Bukowna i Klucz.

IX Zlot Przedszkolaków [FILM 360°]

Ponad dwustu małych wędrowców wzięło udział w IX Zlocie Przedszkolaków, jaki tuż przed minionym weekendem odbył się w Olkuszu. Kilkulatkowie przeszli spod Kopca Kościuszki do Przedszkola nr 3, gdzie nadarzyła się okazja do wspólnej zabawy.

Cash-Pol Chwilówki

Pokaz kaskaderski "Streets Owners"

Reklamując się, członkowie grupy Tondy Paroubka zapowiadali, że podczas prezentowanego przez nich 1,5-godzinnego show nie zabraknie wrażeń. Miało być bez udawania, bez kompromisów i bez litości dla sprzętu. I tak właśnie było. Na olkuskim stadionie najlepsi w swoim fachu kaskaderzy dali popis umiejętności podczas widowiskowego projektu Streets Owners.

Insygnium burmistrza - jak głosowali radni?

Spore emocje naszych Czytelników wzbudziła opisywana przez nas w ubiegłym tygodniu sprawa nowego insygnium Miasta i Gminy Olkusz – łańcucha burmistrza. Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej podjęto stosowną uchwałę. Większość radnych uznała, że łańcuch to dobry pomysł.

ZKG: będzie konkurs

Przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu zostanie wybrany w drodze konkursu. Taka decyzja zapadła na czwartkowej, drugiej części posiedzenia Zgromadzenia Związku, które rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu.