Najmłodsi olimpijczycy w akcji

„Od przedszkola do olimpijczyka” - pod taką nazwą w Bukownie, już po raz dziewiąty, odbyła się Międzywojewódzka Olimpiada Sportowa, w której do rywalizacji przystąpiło dwanaście zespołów. Po sześciu konkurencjach okazało się, że tegoroczny tytuł pojedzie do Bolesławia. Tamtejsze „Słoneczka” nie dały szans swoim rówieśnikom.

70. rocznica zakończenia II wojny światowej

W miniony piątek w parku miejskim przy pomniku „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939 – 1945”, odbyły się uroczystości związane z okrągłą 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej. W centrum miasta delegacje władzy lokalnej i weteranów wojennych uczciły pamięć bohaterskich żołnierzy i cywilów, ginących za Polskę w walce z najeźdźcą.

Majówka Patriotyczna

3. maja 1791 roku Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako druga na świecie i pierwsza w Europie konstytucja państwowa. Regulowała ona organizację polskich władz, a także prawa i obowiązki obywateli. Dokładnie 224 lata później, na olkuskim rynku na pamiątkę tego wydarzenia odbyła się Majówka Patriotyczna, na którą Starosta Olkuski zaprosił wszystkich mieszkańców.

Rockowisko 2015

Olkusz co roku 1. maja staje się stolicą mocnego brzmienia. Wszystko dzięki przeglądowi kapel rockowych, który zawsze na ul. Nullo ściąga wiernych fanów charakterystycznych wokali i pogo. Zwycięzcą tegorocznego Rockowiska został zespół Stupify z Łaz. Zaproszenie do Schwalbach na niemiecki odnośnik olkuskiej imprezy otrzymała natomiast formacja RKM. Zobacz jak w świąteczny piątek bawił się Olkusz!

Walcząc o spokojny oddech Justyny

Pomaganie w Olkuszu stało się ostatnio modne. Różnego rodzaju akcje charytatywne przynoszą nie tylko wsparcie finansowe dla potrzebujących, ale także motywują chorych do wytężonej walki o powrót do zdrowia. Kolejna szlachetna akcja stała się udziałem Społecznej Akademii Nauk, która łącząc siły dyrekcji, grona pedagogicznego i studentów, zorganizowała koncert na rzecz cierpiącej na mukowiscydozę 18-letniej Justyny Koniecznej.