Potrafią walczyć z przemocą

Coraz więcej interwencji policyjnych dotyczy przemocy w rodzinie. Według statystyk ciągle rośnie liczba niebieskich kart. Jest to poważny problem społeczny. Stąd coraz więcej instytucji, które wspierają osoby dotknięte przemocą. Naszymi gośćmi w studio były osoby dyżurujące w Gminnym Punkcie Wsparcia Osób i Rodzin.

Potrafią chwalić swoje

Jest przysłowie, które mówi "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Jednak nie tyczy się ono osób, które goszczą dziś w naszym studio, bowiem Stowarzyszenie Olkuska Grupa Turystyczna "Amonit" zrzesza ludzi, którzy doskonale znają urokliwe tereny ziemi olkuskiej i swoją wiedzą dzielą się z innymi.

Olkuszanie postawili na bieganie

W dzisiejszych, zabieganych czasach nie ma zbyt wielu możliwości, by dbać o zdrowie i kondycję. Okazuje się jednak, że można z powodzeniem łączyć pracę zawodową i codzienne obowiązki z wysiłkiem fizycznym. Najlepiej pokazują to goszczący w naszym studio członkowie grupy "Olkusz Biega".

Rocznica w huku wystrzałów

Niezwykle realistyczną rekonstrukcję walki legionistów mieli okazję obejrzeć uczestnicy obchodów setnej rocznicy bitwy pod Krzywopłotami. Uroczystości rozpoczęła msza polowa oraz występy artystyczne.

Powrót do średniowiecza w Rabsztynie

Pokazy walk rycerskich, prezentacja rzemiosł różnych czy występy artystyczne to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na uczestników Jarmarku Rycerskiego jaki odbył się w minioną niedzielę u stóp rabsztyńskiego zamku.