No promil, no problem

Kilkuset uczniów olkuskich szkół wzięło udział w happeningu zorganiowanym w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "No promil, no problem". Dzieci i młodzież przemaszerowali z olkuskiego rynku na przejścia dla pieszych. Tam apelowali do kierowców, by nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu.

No promil, no problem

Od stycznia do września tego roku olkuscy policjanci zatrzymali na drogach 317 nietrzeźwych kierowców. Choć to mniej niż w zeszłym roku, jak powtarzają mundurowi, choćby jeden nietrzeźwy za kółkiem, to o jednego za dużo. Stąd cykliczna akcja „No promil, no problem” , która  w tym razem odbędzie się w formie happeningu. Organizatorzy liczą, że przyłączy się do nich wielu mieszkańców Olkusza.

Potrafią walczyć z przemocą

Coraz więcej interwencji policyjnych dotyczy przemocy w rodzinie. Według statystyk ciągle rośnie liczba niebieskich kart. Jest to poważny problem społeczny. Stąd coraz więcej instytucji, które wspierają osoby dotknięte przemocą. Naszymi gośćmi w studio były osoby dyżurujące w Gminnym Punkcie Wsparcia Osób i Rodzin.

Potrafią chwalić swoje

Jest przysłowie, które mówi "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Jednak nie tyczy się ono osób, które goszczą dziś w naszym studio, bowiem Stowarzyszenie Olkuska Grupa Turystyczna "Amonit" zrzesza ludzi, którzy doskonale znają urokliwe tereny ziemi olkuskiej i swoją wiedzą dzielą się z innymi.

Olkuszanie postawili na bieganie

W dzisiejszych, zabieganych czasach nie ma zbyt wielu możliwości, by dbać o zdrowie i kondycję. Okazuje się jednak, że można z powodzeniem łączyć pracę zawodową i codzienne obowiązki z wysiłkiem fizycznym. Najlepiej pokazują to goszczący w naszym studio członkowie grupy "Olkusz Biega".