Co dalej ze strefą płatnego parkowania? - debata

Strefa płatnego parkowania w centrum Olkusza to temat, który budzi duże kontrowersje. Kwestia jej wprowadzenia wywołała gorącą dyskusję wśród internatów. Pomysł ma zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Wielu mieszkańców narzeka na auta, które parkowane są codziennie wzdłuż rynku. A jak widzą ten temat olkuscy radni i przedstawiciele magistratu? Do naszego studia zaprosiliśmy Przewodniczącego Komisji Praworządności, Wojciecha Ozdobę, oraz Michała Latosa, rzecznika prasowego UMiG Olkusz. Chcesz wiedzieć, na jakim etapie są prace nad wprowadzeniem strefy i jakie są wstępne założenia tego projektu? Zapraszamy do obejrzenia dyskusji, która odbyła się w studiu Przegląd TV!

 

 

VI Olkuska Noc Teatru

Na koniec marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, który już od sześciu lat uroczyście świętują młodzi artyści sztuki dramatycznej z grupy Glutaminian Sodu. Przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury, każdego roku olkuska formacja teatralna organizuje nocne spektakle, cieszące się ogromną popularnością wśród widzów. I tym razem chętnych na spotkanie ze sztuką było zdecydowanie więcej niż miejsc w sali widowiskowej MOK-u.

Jak się ma olkuski sport? - debata LIVE TV

Odwróć tabelę, Olkusz na czele... Niestety to mało chlubne powiedzenie jak ulał pasuje do obecnej sytuacji seniorskich drużyn, reprezentujących miasto w ligowych rozgrywkach. SPR Olkusz ma już tylko matematyczne szanse na pozostanie w kobiecej PGNiG Superlidze, siatkarze Kłosa wycofali się z II ligi jeszcze przed fazą play-out, a piłkarze KS-u zamiast piąć się ku górze w tabeli krakowskiej klasy okręgowej, na inaugurację wiosny przegrali derbowy mecz z Leśnikiem Gorenice. Jak więc ma się olkuski sport? Wydaje się, że dokładnie tak samo jak pogoda za oknem – niewyraźnie.

Pożar w sądzie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia...

W czwartkowy poranek 19 marca, o godz. 8:20 w olkuskim Sądzie Rejonowym zawyły syreny, a na jego korytarzach pojawił się dym. Pożar? Bez obaw, to były tylko ćwiczenia. Testowano gotowość jednostek gaśniczych do rozpoczęcia błyskawicznej akcji ratowniczej oraz sprawdzano umiejętności pracowników sądu w reagowaniu na nagły alarm.