Otwarcie sortowni śmieci w Bolesławiu

Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o. w Bolesławiu zakończył budowę instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w Gminie Bolesław, dofinansowaną ze środków unijnych. Na terenie wysypiska śmieci w Bolesławiu odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej sortowni śmieci.

Olkusz Silver Games 2015 już za nami!

Miniony weekend w olkuskim skateparku upłynął pod znakiem sportów ekstremalnych. Olkuski Park Krajobrazowo - Rekreacyjny „Silver Park” odwiedzili pasjonaci wyczynowej jazdy na deskorolce i rowerach BMX z całego kraju. Wszystko za sprawą oficjalnych mistrzostw Polski, które odbyły się właśnie w naszym mieście!

Tigers lepsi w meczu na szczycie

Porażką 8:10 z Tigers Kraków, udział w rozgrywkach II PLFA zakończyli olkuscy futboliści z Silvers Olkusz. Ewentualne zwycięstwo miało zagwarantować „Srebrnym” udział w walce o awans. Teraz zespół Marcina Michalczewskiego musi poczekać na wynik meczu Tigers – Thunders. Szanse na 2. miejsce w tabeli także gwarantujące udział w play-offach nadal się tlą. Sport widział już niejedną taką historię.

XI Turniej Rycerski na Zamku w Rabsztynie

Po dwóch latach przerwy, pod rabsztyńską warownią znowu rozbito barwny obóz, a 124 kontynuatorów średniowiecznych myśli i obyczajów, wzięło udział w XI Turnieju Rycerskim. Zamek na Kruczej Skale przez dwa dni ostatniego weekendu został oblężony nie tylko przez wojów, ale również przez widzów, którzy jak zwykle nie zawiedli i ochoczo ruszyli pod mury, aby przyjrzeć się rywalizacji bractw.