Manifestacja KOD w Olkuszu

W kilkudziesięciu miastach Polski w minioną sobotę odbyły się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Do grona tego dołączył także Olkusz, gdzie na rynku miała miejsce demonstracja osób niezadowolonych z działań nowego rządu. Protesty związane były m.in. z wprowadzonymi ostatnio zmianami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych.

Pomagają na kilka sposobów

5 lutego w Zimnodole, w "Dworku Przy Lesie" odbędzie się 5. Jubileuszowy Bal Charytatywny, którego organizatorem od samego początku jego istnienia jest olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”. Historia tej imprezy jest prosta, tak samo jak cała idea pomocy rodzinom z problemem niepełnosprawności dzieci. Z Marią Jędrysik – prezes i Anną Skręt – koordynatorką działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych, rozmawiamy o niełatwej codzienności organizacji pozarządowych i o tym, w co najmocniej angażują się ludzie związani ze Stowarzyszeniem.

Wywiad z Robertem Nielabą

Gościem pierwszego w tym roku programu w studio Przeglądu Olkuskiego był radny Rady Powiatu i Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej „Bolesław”, Rober Nielaba. Jakie ma plany związane z przedsiębiorstwem, którym kieruje? Na czym chciałby się skupić? Co ma do powiedzenia na temat budowy drogi łączącej Powiat Olkuski z autostradą A4? – Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Trzej Królowie w Gminie Bolesław

Już po raz drugi w Święto Objawienia Pańskiego, z Dworku w Krzykawce do kościoła parafialnego w Małobądzu przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Obok monarchów na trasie przemarszu nie zabrakło też szlachty i zwierząt. Na zakończenie w parafii pw. św. Barbary odbył się koncert góralskiego zespołu Ciupaga.

III Orszak Trzech Króli w Bukownie

Trzy lata temu w Bukownie odbył się premierowy Orszak Trzech Króli. Od tego czasu 6 stycznia przez miasto przechodzi kolorowy tłum wiernych prowadzony przez wielbłąda. Tradycyjnie nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz świątecznej mszy na zakończenie przemarszu w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli.