Olkusz ponownym przystankiem Family Cup

Już po raz ósmy wystartowała jesienna edycja zawodów Family Cup w pływaniu. Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pływaków-amatorów. Cykl zmagań na krytych pływalniach rozpoczęła rodzinna rywalizacja w województwie śląskim, natomiast w ostatnią sobotę w Olkuszu przy ul. Kochanowskiego odbyły się zawody o prymat w Małopolsce. Na sędziowskich listach znalazły się 164 osoby. Jak zwykle obok kilkulatków, znaleźli się też weterani. Wśród nich Andrzej Kuś, rocznik 1948.

Podsumowanie niezwykle krótkiej kadencji

Rozmowa z ustępującym Wicestarostą Powiatu Olkuskiego Pawłem Piasnym, który swój urząd pełnił tylko przez dziesięć miesięcy. Dla jednych to zbyt krótko by mogło dojść do istotnych zmian, jednak dla naszego rozmówcy, to wystarczający czas do obrania nowej strategii działań Starostwa. Urząd stał się bardziej ludzki, a słowa rzeczywiście poszły w czyny. Co udało się zrobić, a nad czym ciągle należy pracować w usprawnianiu powiatu? Zapraszamy na podsumowanie niespełna rocznej kadencji wicestarosty Piasnego.

Olkusz stawia na rower

Rower to nie tylko pasja, to także alternatywny środek transportu, który jak mówią statystyki wybiera coraz więcej osób. W większych miastach Polski rowerzyści mogą liczyć na wiele przywilejów, jak choćby wytyczone ścieżki czy stojaki w formie parkingu dla jednośladów. Olkusz na tle innych miejscowości wypada bardzo blado. Członkowie grupy "Rowerowy Olkusz" chcą to zmienić!

No promil, no problem

Kilkuset uczniów olkuskich szkół wzięło udział w happeningu zorganiowanym w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "No promil, no problem". Dzieci i młodzież przemaszerowali z olkuskiego rynku na przejścia dla pieszych. Tam apelowali do kierowców, by nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu.