Gminno-Parafialne Dożynki w Golczowicach

W tym roku mieszkańcy gminy Klucze dziękowali za plony w Golczowicach.Uczestnicy imprezy mogli podziwiać dożynkowe wieńce z wszystkich piętnastu sołectw. Dożynki były też okazją do wręczenia nagród laureatom trzech gminnych konkursów.

Przyjdź na Olkusz Silver Games!

Sporym zainteresowaniem cieszył się szkoleniowy obóz "Day Camp", jaki dla dzieci i młodzieży zorganizował olkuski MOSiR oraz BXP Event. Poza ćwiczeniami odbywały się tam również gry, zabawy i różnego rodzaju zawody. W przyszły weekend (6 - 7 września) Silver Park zostanie oficjalnie otwarty. Z tej okazji zaplanowano pierwszą edycję festiwalu „Olkusz Silver Games". MOSiR zapowiada dwa dni wspaniałej zabawy, z licznymi sportowymi i muzycznymi atrakcjami.

Łączą historię z rodzinną rekreacją

Mało kto wie, jak pasjonujące opowieści wiążą się z losami ludzi żyjących przy szlaku kordonów granicznych Galicji i Kongresówki. Stąd spotkanie z osobami, które pielęgnują te historie i w ciekawy sposób przekazują je innym. Nawet jeśli nie są Państwo miłośnikami regionalizmu, warto obejrzeć ten materiał do końca, bowiem rozmowa przybrała bardzo zaskakujący obrót.

Na rowerach szlakiem kordonów granicznych

Ponad sto osób wyruszyło rowerami szlakiem historycznego kordonu granicznego Galicji i Kongresówki. Trasa wiodła z Niesułowic. Liczyła prawie 20 kilometrów. Na starcie, organizowanego po raz czwarty rajdu, stanęły całe rodziny, również z małymi dziećmi.