Piłka ręczna w mikołajkowym wydaniu

0
4
mikolaj spr1

Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 została zwycięzcą IX Mikołajkowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz w piłce ręcznej. W drodze po triumf, podopieczne Katarzyny Krawczyk wygrały wszystkie swoje spotkania.

W tym roku do rywalizacji na parkiecie przy ul. Korczaka stanęło sześć drużyn. Podzielono je na dwie grupy. W pierwszej równych sobie nie miało SP 4. Dziewczęta z „Czwórki” 7:5 pokonał SP 3, by w drugim meczu 12:0 rozgromić rówieśniczki z Kosmolowa. Drugie miejsce dla SP 3 po wygranej 13:1 nad najsłabszą ekipą z SP Kosmolów.

W grupie drugiej rywalizację od wysokiego zwycięstwa 12:1 nad SP 1 rozpoczeły dziewczęta z SP 9. W drugim meczu komplet punktów zgarnęły dzięki wynikowi 3:1 z SP 2. Dziewczyny z „Dwójki” zapewniły sobie udział w spotkaniu o 3. miejsce, pewnie 7:0 rozprawiając się z „Jedynką”.

Zanim jednak doszło do najważniejszego pojedynku, sprawę dalszych pozycji rozstrzygnęły między sobą drużyny, którym w grupach się nie wiodło. Po dwóch wysokich porażkach, w meczu o 5. miejsce zrehabilitowały się dziewczęta z Kosmolowa, wygrywając 6:2 z SP 1. Więcej emocji towarzyszyło meczowi o brąz, w którym ostatecznie lepsze okazały się uczennice SP 3 (7:4 z SP 2). Finał trzymał w napięciu do ostatnich sekund. O triumfie SP 9 nad koleżankami z „Czwórki” zadecydowała jedna bramka – 5:4 dla faworytek.

Najskuteczniejszą zawodniczką z 15 bramkami na koncie okazała się Nikola Sołościuk z SP 4. Najlepiej między słupkami radziła sobie za to Izabela Łukasiewicz z SP 2.

Jak zwykle organizatorem mikołajkowych zmagań był SPR Olkusz. W imieniu gospodarzy wszystkich uczestników powitali Anna i Marcin Kubiczkowie, a także Katarzyna Polak. W trakcie zmagań na boisku pojawił się też św. Mikołaj, który obdarował dziewczęta słodkościami. Firma EMK Kiełtyka ufundowała natomiast dla uczestniczek turnieju drożdżówki.

mikolaj spr2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj