Komunikacją miejską do Trzebini

5
4
zwiazek ktory laczy 1

Od 2 stycznia jeden z kursów komunikacji miejskiej linii 457 kierunek: Lgota II został wydłużony do Trzebini. To nowość w tym połączeniu, o której wiedzą tylko nieliczni pasażerowie.

Mowa o kursie z godz. 18:15. Punktem docelowym autobusu odjeżdżającego spod Supersamu ZKG „KM” w Olkuszu jest Dworzec PKP w Trzebini. Podróż przez miasto, Żuradę, Niesułowice, Lgotę, Myślachowice, aż do przystanku końcowego trwa 40 minut. W drogę powrotną autobus wyrusza od razu po przyjechaniu na dworzec, a więc o godz. 18:55. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ZKG „KM” oraz na przystankach obsługiwanych przez tę linię.

Dlaczego informacja o zmianie w rozkładzie i wydłużonym kursie tego konkretnego autobusu nie została odpowiednio nagłośniona przez władze olkuskiego Związku? Pewnie dlatego, że ten kurs powstał z początkiem roku na wniosek Związku Komunikacyjnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie i to przez naszych sąsiadów jest dotowany.

Zainteresowanie nowym połączeniem wśród pasażerów trudno jak na razie oceniać. Na podsumowanie rentowności kursu przyjdzie czas. Pierwsze dane pojawią się z końcem miesiąca. Wydaje się jednak, że przy większej wiedzy pasażerów z możliwości dostania się do sąsiedniego powiatu skorzystałoby więcej osób. Choć z drugiej strony ciężko z Trzebini później wrócić, mając na uwadze, że jedyne stałe połączenie na tej trasie zapewniają prywatni przewoźnicy, którzy kursowanie pomiędzy Olkuszem i Chrzanowem kończą zanim wydłużony autobus linii 457 wyjedzie na trasę.

 

5 KOMENTARZE

  1. Wieczorami w Olkuszu smog jest taki że nie da się oddychać i musze maskę lub szalik nosić! Gaz jest w 90% mieszkań…tysiąc rocznie droższe jest palenie gazem od węgla…nie stać ludzi? bzdura! W Olkuszu chałupy jak zamki a w każdym podwórku 2 lub 3 niezłej klasy samochody, więc nie mieszkają tam same biedne staruszki które mają 800 zł renty 😆 😉 dla mnie ludzie trujący innych i palący w piecu węglem i śmieciami to buraki , wieśniaki i prostaki w jednym za nic mające ekologię, zdrowie ludzi i czyste powietrze…sprzedali by ludzkie zdrowie i rodzine za monety , byle tylko taniej głupi tysiąc rocznie palić w piecu węglem i byle czym …taka nasz poolska mentalna murzyńskość…zero wrażliwości społecznej 😀

  2. A jakie ma to znaczenie, że kurs powstał na zlecenie ZK „KM” Chrzanów skoro jeździ tam autobus „olkuski”, z olkuskimi oznaczeniami, naklejkami itp.? Do tej pory nigdzie nie ma napisane z jakim biletem tam można jechać…czy z biletem ZKG „KM” Olkusz czy ZK „KM” Chrzanów…