sport reka

W wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki Pierwszej Ligi grupy B drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokonała Koronę Handball Kielce 29:27. Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzuciły: Natalia Kolonko 9 oraz Paula Masiuda 8.

Spotkanie drużyny „Srebrnych Lwic” z Koroną Handball Kielce od początku miało wyrównany przebieg. W 9. minucie po rzucie kapitan drużyny Pauli Masiuda na tablicy widniał wynik remisowy 4:4. Z każdą kolejną akcją widać było ogromne zaangażowanie i wiarę w końcowy sukces drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Zawadę. Po rzucie Pauliny Marszałek SPR prowadził 12:9. Po rzucie w 29. minucie Natalii Kolonko goście jeszcze zwiększyły prowadzenie do 15:11. Wynik pierwszej połowy spotkania na 16:12 ustaliła młoda wychowanka SPR-u Olkusz Weronika Gęgotek.

Zawodniczki SPR Olkusz na drugą połowę spotkania wyszły z jeszcze większą wiarą w końcowy sukces co poskutkowało kolejnymi bramkami zdobytymi przez trio: Paula Masiuda, Paulina Marszałek oraz Natalia Kolonko to po rzucie tej ostatniej „Srebrne Lwice” prowadziły w 56. minucie aż 27:22. Końcowy wynik spotkania ustaliła na 29:27 zawodniczka SPR-u Paula Masiuda. Wygrana na ciężkim terenie w Kielcach jest tym cenniejsza iż przed meczem to piłkarki miejscowej Korony były stawiane w roli bezwzględnego faworyta i pozwoliła naszej drużynie na utrzymanie miejsca w ligowej czołówce.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają 12 października o godzinie 16:30 a zmierzą się w nim na wyjeździe z SPR Gliwice. Trzymamy kciuki za podtrzymanie dobrej passy i wywiezienie ze Śląska kompletu punktów przez szczypiornistki SPR Olkusz.

Korona Handball Kielce – SPR Olkusz 27:29 (12:16)

Hala MOSiR Kielce ul. Krakowska 72, godzina 18:30 05.10.2019 r.

Korona: Hibner Małgorzata – Zimnicka Sandra 2, Więckowska Dominika 9, Młynarska Agnieszka 4, Więckowska Magda 6, Skowrońska Magdalena 1, Syncerz Honorata 2, Charzyńska Edyta 1, Mochocka Karolina 2

Trener: Paweł Tetelewski Kary: 2 minuty Karne: 7/1

SPR Olkusz: Nowicka Aleksandra, Knapik Dagmara – Barczyk Magdalena, Sioła Wiktoria, Mrozowska Julia, Wójcicka-Dudek Klaudia 1, Masiuda Paula 8, Żur Zuzanna, Jałowicka Patrycja, Sołościuk Oliwia, Gęgotek Weronika 2, Marszałek Paulina 6, Kolonko Natalia 9, Kasprowicz Kinga, Kasprowicz Adriana, Radlak Sabina 3

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 8 minut Karne:2/2

Sędziowie: Aleksandra Pytlik, Agnieszka Skowronek (Śląski ZPR) Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:2, 10 minuta: 4:5, 15 minuta: 6:7, 20 minuta: 7:10, 25 minuta: 9:13, 30 minuta: 12:16, 35 minuta: 14:18, 40 minuta: 16:20, 45 minuta: 17:23, 50 minuta: 19:24, 55 minuta 21:26, 60 minuta: 27:29