spr

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę pokonały przed własną publicznością 28:24 MKS PR URBIS Gniezno w spotkaniu 5. kolejki Pierwszej Ligi grupy B. Najwięcej bramek dla olkuskiej drużyny rzuciły: Natalia Kolonko 10 oraz Paula Masiuda 7. Dzięki wygranej z Gnieźniankami SPR umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek.

Spotkanie drużyny SPR Olkusz z MKS PR URBIS Gniezno dość niespodziewanie, na początku miało bardzo wyrównany przebieg. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. W 6. minucie po rzucie Moniki Łęgowskiej URBIS Gniezno prowadził 3:2. Na odpowiedź ze strony podopiecznych Kamila Zawady nie trzeba było długo czekać. Dzięki duetowi Natalia Kolonko – Paula Masiuda, olkuskie zawodniczki wróciły na właściwe tory i z każdą minutą przewaga SPR-u stawała się coraz bardziej widoczna. W 26. minucie po rzucie Sabiny Radlak Lwice prowadziły już 12:8. Wynik pierwszej połowy spotkania na 15:11 ustaliła zawodniczka drużyny przyjezdnej Karolina Kasprowiak.

Druga połowa w wykonaniu Szczypiornistek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz była niemal bezbłędna. Kolejne bramki dorzucał duet wyborowych strzelczyń Natalia Kolonko – Paula Masiuda. Od 38. minuty gospodynie musiały sobie radzić bez Pauliny Marszałek która w wyniku gradacji kar otrzymała czerwoną kartkę. Po rzucie w 53. minucie Patrycji Jałowickiej było już pewne że to SPR zdobędzie w tym dniu komplet punktów. Trzeba podkreślić koncertową grę w bramce Dagmary Knapik która w spotkaniu z URBISEM broniła z ponad 50 procentową skutecznością. Ostatnie minuty na boisku należały głównie do młodzieży Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz, swoje kolejne bramki na parkietach pierwszej ligi rzuciła Weronika Gęgotek, ustalając wynik końcowy spotkania na 28:24.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają już za tydzień 26 października o godzinie 17:00 a zmierzą się w nim na wyjeździe z beniaminkiem 1. Ligi KS Cracovia 1906 Kraków. Trzymamy kciuki za zdobycie w „Derbach” Małopolski kompletu punktów przez szczypiornistki SPR Olkusz.

SPR Olkusz – MKS PR URBIS Gniezno 28:24 (15:11)

Hala MOSiR Olkusz ul. Wiejska 1A, godzina 17:00 19.10.2019 r.

SPR Olkusz: Nowicka Aleksandra, Knapik Dagmara – Barczyk Magdalena, Sioła Wiktoria 1, Mrozowska Julia, Wójcicka-Dudek Klaudia 1, Masiuda Paula 7, Żur Zuzanna, Jałowicka Patrycja 2, Sołościuk Oliwia, Gęgotek Weronika 2, Marszałek Paulina 3, Kolonko Natalia 10, Kasprowicz Kinga, Kasprowicz Adriana, Radlak Sabina 2

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 10 minut Karne: 4/3

Gniezno: Konieczna Daria, Kobyłecka Lidia – Kasprowiak Karolina 8, Siwka Agnieszka 1, Sawicka Joanna 1, Giszczyńska Marta 3, Bigoszewska-Jackowiak Martyna 1, Matysek Martyna 4, Ślęzak Alicja 2, Łęgowska Monika 4

Trener: Robert Popek Kary: 8 minut Karne: 5/4

Sędziowie: Aleksandra Pytlik, Agnieszka Skowronek (Śląski ZPR) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:2, 10 minuta: 3:5, 15 minuta: 6:7, 20 minuta: 10:8, 25 minuta: 12:8, 30 minuta: 15:11, 35 minuta: 16:13, 40 minuta: 20:14, 45 minuta: 22:15, 50 minuta: 23:17, 55 minuta 25:20, 60 minuta: 28:24