spr

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę pokonały 32:26 Cracovię 1906 Kraków na wyjeździe w spotkaniu 6. kolejki Pierwszej Ligi. Wygrana tym bardziej prestiżowa iż starcie to określane było mianem „Derbów” Małopolski. Najwięcej bramek dla SPR-u w meczu z „Pasiaczkami” rzuciła Patrycja Jałowicka 6.

Trener SPR-u Kamila Zawada od pierwszego gwizdka sędziego dał dużo pograć juniorkom, które ku zdziwieniu Krakowskiej publiczności wypracowały kilku bramkową przewagę. W 4. minucie po rzucie Patrycji Jałowickiej Olkuszanki prowadziły 4:0. Potem gospodynie za sprawą rzuty Katarzyny Kawy w 9. minucie doprowadziły do wyniku 4:5, ale to by było na tyle jeśli chodzi o zagrożenie ze strony zawodniczek Cracovii. W drugiej połowie na parkiecie w drużynie SPR-u pojawiły się już doświadczone zawodniczki takie jak Paulina Marszałek, Dagmara Knapik, Paula Masiuda czy Natalia Kolonko. Gdy w 53. minucie bramkę na 28:20 rzuciła Natalia Kolonko było już pewne to że w „Derbach” Małopolski zwyciężą szczypiornistki SPR Olkusz. Wynik spotkania na 32:26 ustaliła zawodniczka Cracovii Laura Świątek.

Sport pisze różne historie, więc nie można być pewnym siebie, choć wiedziałem, że przewaga doświadczenia jest po stronie moich zawodniczek. Chciałem zobaczyć, jak juniorki się zaprezentują na tle zespołu z dołu tabeli. Młode zawodniczki dostały cenne 30 minut i sprawdziły się. Potem weszły seniorki, które były pierwszy raz w takiej sytuacji i wiedziałem, że będzie im trudno się w pełni się skoncentrować. Nie zagraliśmy na swoim, wysokim poziomie. Nie było to to, czego oczekuję, ale zwycięzców się nie sądzi. – powiedział po spotkaniu trener SPR Olkusz Kamil Zawada.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają 9 listopada o godzinie 17:00 a zmierzą się w nim przed własną publicznością z rewelacją rozgrywek JTC AZS Poznań. Przyjdź i bądź „ósmym” zawodnikiem SPR-u Olkusz w walce o ligowe punkty!!

Cracovia 1906 Kraków – SPR Olkusz 26:32 (13:16)

Karcher Hala Cracovia 26.10.2019 r. godzina 17:00

Cracovia: Stępnik Joanna – Staroń Justyna 6, Herman Milena 6, Świątek Laura 5, Dzidek Kamila 4, Andrzejczyk Anna 2, Kawa Katarzyna 1, Kamusińska Katarzyna 1, Wojas Natalia 1

Trener: Krzysztof Kutrzeba Kary: 10 minut Karne: 4/2

SPR Olkusz: Knapik Dagmara, Nowicka Aleksandra – Jałowicka Patrycja 6, Kolonko Natalia 4, Barczyk Magdalena 3, Masiuda Paula 3, Żur Zuzanna 3, Marszałek Paulina 3, Gęgotek Weronika 3, Sioła Wiktoria 3, Mrozowska Julia 2, Sołościuk Oliwia 1, Kasprowicz Kinga 1, Radlak Sabina, Wójcicka-Dudek Klaudia

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 4 minuty Karne: 2/2

Sędziowie: Andrzej Kierczak, Tomasz Wrona (Małopolski ZPR) Widzów: 230

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:4, 10 minuta: 4:6, 15 minuta: 6:9, 20 minuta: 9:12, 25 minuta: 10:14, 30 minuta: 13:16, 35 minuta: 16:19, 40 minuta: 17:21, 45 minuta: 29:23, 50 minuta: 19:26, 55 minuta 23:29, 60 minuta: 26:32