Już w ten weekend wielkie otwarcie Guantanamera Cafe Club, Wine & Cigars

Artykuł sponsorowany
Guantanamera to miejsce, gdzie historia Olkusza spotyka się z egzotyczną Kubą. Lokal powstał bowiem w otoczeniu murów obronnych miasta i zabytkowej piwnicy z XVI wieku. Odwiedzający mają więc świetną okazję, by przenieść się w czasie – zarówno do Olkusza sprzed wieków, jak i na perłę Karaibów.

Budżet Obywatelski 2018 - lista zadań

Ogłoszenie UMiG
Prezentujemy pełną listę propozycji zadań do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 25 września do 6 października 2017 r. Już teraz gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

Plac zabaw do pilnej poprawki

Grupa rodziców z olkuskiego osiedla Młodych chce, aby ich pociechy mogły bezpiecznie spędzać czas na placu zabaw w Dolince (na wysokości ul. Reja 1). Dlatego też postulują o wykonanie tam kilku prac. Co na to magistrat?

W 100. rocznicę urodzin „Hardego"

15 września 1917 r. urodził się Gerard Woźnica, późniejszy „Hardy" – dowódca największego na ziemi olkuskiej oddziału partyzanckiego Armii Krajowej. W 100. rocznicę jego przyjścia na świat w olkuskiej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczystości przybliżające bogatą historię podziemia niepodległościowego na naszych, lokalnych terenach.

Przedsiębiorco masz dług w ZUS - zgłoś się do doradcy ds. ulg i umorzeń

Od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki jedną wpłatą. Wpłata zostanie podzielona na wszystkie opłacane ubezpieczenia i fundusze począwszy od najstarszego zadłużenia, na podstawie składek za ostatni miesiąc, wpisanych w deklaracji rozliczeniowej. Przedsiębiorcy, którzy zachorują a mają zaległości w ZUS mogą stracić prawo do zasiłku chorobowego. W chrzanowskim Oddziale ZUS to ponad 1000 takich płatników. Połowa z nich już otrzymała pismo.