Więcej wypadków z udziałem jednośladów – raport UFG

O 8 procent wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba szkód spowodowanych przez kierujących jednośladami - wynika z raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W tym czasie policja odnotowała ponad 4 tysiące wypadków z udziałem motocykli i motorowerów, z czego ponad 46 procent spowodowanych zostało przez kierujących jednośladami.

Instytut Pileckiego szuka świadków epoki

W Kluczach gościła ekipa filmowa, która dla Instytutu Pileckiego w Warszawie dokumentuje wspomnienia z okresu II wojny światowej i nowszej historii na naszym terenie. Realizatorzy nagrań spotkali się na razie z członkami kluczewskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK, ale planują odwiedzić także kolejnych świadków historii.

Tajemnica wydarzeń Wielkiejnocy

Od czwartku aż do niedzieli, chrześcijanie obchodzą Pamiątkę Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa oraz Jego Zmartwychwstanie. Nadchodzący weekend przyniesie najpierw zadumę, a następnie radość. Wielkanoc to nie tylko rodzinne spotkania przy suto zastawionych stołach, ale także uroczysta liturgia w kościołach.

Nowe mieszkania socjalne jesienią

Od 17 maja ubiegłego roku na działce o numerze ewidencyjnym 1993 przy ulicy Witosa w Olkuszu trwa budowa nowych mieszkań socjalnych. Planowo inwestycja, dzięki której powstanie 21 lokali mieszkalnych, ma zostać ukończona do 30 września.