Ambitne prace na Czarnej Górze w Olkuszu

Pełną parą trwają prace rewitalizacyjne Parku „Czarna Góra" w Olkuszu. Trwają zaawansowane prace ziemne, a wcześniej ze stadionu zwinięto trawę. Jest to największy projekt, realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Jego wartość to 14 mln złotych, przy dofinansowaniu sięgającym 9 mln złotych. Prace mają zostać zakończone na jesień przyszłego roku.

SPR Olkusz liderem rozgrywek

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę pewnie pokonały 38:26 TS MKS San Jarosław na wyjeździe w spotkaniu 8. kolejki Pierwszej Ligi. Najwięcej bramek dla SPR-u rzuciły: Natalia Kolonko 9 oraz Paula Masiuda 8. Dzięki wygranej w Jarosławiu nasz zespół wskoczył na fotel lidera rozgrywek.

Czy ktoś widział to zdarzenie?

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu poszukują świadków zdarzenia z dnia 15.11.2019 roku, do którego doszło około godziny 19.00 w rejonie ulicy Staszica a zajezdni PKM przy ulicy Kościuszki w Olkuszu.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni 2019

Po trzech miesiącach dobiegła końca piłkarska runda jesienna. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionych tygodni na zielonych boiskach. Drużynom z Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu wiodło się ze zmiennym szczęściem.

Czy można umrzeć od smogu?

Zanieczyszczeniom powietrza było poświęcone spotkanie, które odbyło się w piątek 15 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolesławiu. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się, jaki jest wpływ smogu na zdrowie, a także uzyskać informacje o czujnikach jakości powietrza zainstalowanych na terenie Gminy Bolesław.