Czwartek dla biznesu w Olkuszu

W czwartek 15 marca w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków – wspólnej inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz. Inauguracyjny wykład dotyczący unijnego rozporządzenia RODO przyciągnął liczne grono zainteresowanych pracowników firm oraz reprezentantów instytucji publicznych. Organizatorzy zapowiadają, że Biznesowe Czwartki staną się wydarzeniem cyklicznym.

Od portretu do selfie

13 marca w MOK-Centrum Kultury odbyło się spotkanie w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018 „Od fotografii portretowej do selfie”. Spotkanie miało formę warsztatów, na które licznie przybyła młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką Iwony Rams.

Olkusz tłem dla kryminału

Z krakowskim pisarzem Kazimierzem Kyrczem Jr. rozmawia Agnieszka Zub
Z wykształcenia rusycysta, z powołania prozaik, felietonista i... policjant. Autor zbiorów opowiadań "Femme fatale" (Szczecin, 2015), "Okruchy mroku" (Warszawa, 2017) i powieści kryminalnych: "Podwójna pętla" (Żywiec, 2013) oraz "Dziewczyny, które miał na myśli" (Warszawa, 2017). Ponadto współautor pięciu zbiorów opowiadań i czterech powieści. Akcja jego najnowszego kryminału będzie się rozgrywać m.in. w Olkuszu.

Piłkarskie przepisy, a dobra wola

Chcesz zrealizować marzenia swojego dziecka o piłkarskiej karierze? Zapisanie pociechy do klubu to nie wszystko. Warto dokładnie zapoznać się z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby przy zamiarze przepisania dziecka do innego klubu nie napotkać kłopotów. Niedawno spore problemy z przenosinami swoich synów miała grupa rodziców jednego z podolkuskich klubów. Sytuacja, która znalazła swój szczęśliwy finał, niech będzie przestrogą dla innych.

II Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate

W dniu 11 Marca 2018 r. w Hali Sportowej przy ZSP Nr 1 w Wolbromiu odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, w których wystartowało ponad 170 zawodników z 8 klubów OYAMA Karate.