SPR. Spektakl z najwyższej półki!

Kiedy w 52. minucie piłkarki ręczne nowosądeckiej Olimpii prowadziły 28:23 wydawało się, że ich zwycięstwo w hicie 3. kolejki kobiecej I ligi jest niezagrożone. Wtedy jednak wydarzyło się coś, co sprawiło, że podopieczne Marcina Księżyka obok AZS-u AWF Warszawa wskoczyły na szczyt tabeli, udowadniając jednocześnie, że w sporcie niemożliwe nie istnieje.

Piłkarska jesień 2017 (9)

Czwarte kolejne zwycięstwo zapewniło piłkarzom KS-u Olkusz awans na 9. miejsce w hierarchii IV ligi. Podopieczni Romana Madeja w środku ubiegłego tygodnia 2:0 wygrali w Krakowie z Orłem Piaski Wielkie, a w minioną sobotę przed własną widownią po niezwykle atrakcyjnym meczu 5:4 ograli TS Węgrzce. Hattricka skompletował Konrad Spurna, który jednocześnie zapewnił triumf swojej drużynie w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Wspierają protest lekarzy

W niedzielne popołudnie przed olkuskim szpitalem spotkała się grupa mieszkańców, aby wyrazić swoją solidarność z protestującymi lekarzami – rezydentami. Do zgromadzonych dołączyła posłanka Lidia Gądek.

Budynki pod kontrolą

Właściciele i zarządcy dużych budynków powinni do końca listopada skontrolować ich stan techniczny. Jeśli nie wywiążą się z tego obowiązku, obiekty sprawdzą pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Dziękowali za trud nauczania i wychowania

Po latach indywidualnego świętowania w poszczególnych placówkach oświatowych w gminie Trzyciąż już drugi rok z rzędu - wzorem tradycji z ubiegłego wieku - powrócono do wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej w ramach obchodów gminnych. Tym razem blisko 200 zaproszonych osób związanych z oświatą ugościła Szkoła Podstawowa w Jangrocie.