e mail

Po naszej wczorajszej publikacji na temat pierwszej sesji Rady Powiatu do tematu odniósł się wicestarosta Paweł Piasny. Jego zdaniem zawiadomienia do wszystkich radnych zostały doręczone prawidłowo.

Na swoim profilu na Facebooku wicestarosta upublicznił listę potwierdzającą odbiór zaproszeń i materiałów na sesję.

– Dostarczenie zawiadomienia wraz z dokumentacją odbyło się w taki sam sposób, jak przez ostatnie 15 lat. Powoływanie się na statut i termin 5 dniowy jest dobitnym przykładem, że znaczna część radnych nie zapoznała się z elementarzem, jakim jest Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym oraz z Kodeksem Wyborczym. Zachęcam do odszukania szczegółowych zapisów mówiących o tym kto, gdzie i w jakim trybie zwołuje pierwszą sesję. Jest tam także mowa o tym, że pracodawca ma obowiązek zwolnić radnego na obrady sesyjne. Jeżeli wiedzieliście, że przez pełnienie funkcji radnego będziecie mieć problemy z pracodawcą, to po co decydowaliście się na start? Tutaj pracuje się dla społeczeństwa, nie dla siebie! – komentuje Paweł Piasny.

W mailu nadesłanym do naszej redakcji wicestarosta zaznacza, że zarzuty o braku konsultacji czy jednostronnym podejmowaniu decyzji pozostawia bez komentarza. – Swoją drogą ciekawym jest fakt, że te dziewięć osób zebrało się, aby napisać protest i wysłać go do Komisarza. Świadczy to o tym, że znaleźli czas na knowania. Czas, którego im zabrakło na przybycie na sesję inaugurującą V kadencję Rady Powiatu. Gdzie szacunek do Wyborcy, do funkcji? Przykro mi, ale ja go nie widzę – dodaje Paweł Piasny.

O dalszym ciągu tej sprawy będziemy informować na bieżąco.

 

12
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
12 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
AndreabolekAnielabacanie ta rada Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrea
Andrea

Nareszcie silna RADA POWIATU -apeluję o odpowiedzialność i WZAJEMNY SZACUNEK..a zwłaszcza dla STANOWISKA starost y kto kolwiek by nim niebył [molże być Piasny lub Ściążko]

Aniela
Aniela

[quote name=”bolek”][quote name=”Aniela”][quote name=”baca”]To Pan Piasny …..Może jednak powinien wrócić do pługa.[/quote].. Piasny był najlepszym starostą. .. zdążył zrobić więcej dobrego .. pierwszy kompetentny starosta z właściwym wykształceniem oraz doświadczeniem w biznesie.. Piasny był pierwszym który odniósł sukces .. Człowiek z pomysłem na wyciągnięcie powiatu z bagna zadłużenia ..[/quote]Uwagi do kilku zwrotów „wyrwanych z kontekstu”:Starosta: Paweł Piasny nie był starostą lecz wicestarostą.Wiele dobrego: Nie wiem dla kogo zdążył zrobić tyle dobrego. Na pewno nie dla Olkusza.Wykształcenie: Z takim wykształceniem 20 lat po maturze proponuję nie przesadzać.Pomysł na biznes: Jeżeli ma pomysł na biznes to niech się zajmie tym biznesem.$ukce$ –… Czytaj więcej »

bolek
bolek

[quote name=”Aniela”][quote name=”baca”]To Pan Piasny …..Może jednak powinien wrócić do pługa.[/quote]Uważam, że Piasny był najlepszym starostą. W ciągu paru miesięcy zdążył zrobić więcej dobrego dla nas wszystkich niż pozostali razem wzięci. Był to pierwszy kompetentny starosta z właściwym wykształceniem oraz doświadczeniem w biznesie. We władzach Olkusza zasiadało już wiele osób z doświadczeniem w prowadzeniu przedsiębiorstwa ale Piasny był pierwszym który odniósł sukces i nie uciekł w politykę w poszukiwaniu łatwego chleba. Człowiek z pomysłem na wyciągnięcie powiatu z bagna zadłużenia w które wpakowali nas jego poprzednicy. Ci którzy go obszczekują i wyśmiewają pracę na roli nie nadają się nawet do… Czytaj więcej »

Aniela
Aniela

[quote name=”baca”]To Pan Piasny już nie chce być burmistrzem, znów chce być wicestarostą?[/quote]
Na mieście wszyscy mówią, że Piasny chce koniecznie być Starostą. Może jednak powinien wrócić do pługa.

baca
baca

Najwyższy czas pozbyć się kuli u nogi jakim jest starostwo, przechowalni cwaniaczków i zaoszczędzić pieniędzy na takich jak ci z ostatniej sesji.To oburzające co ci wyprowadzacze kur do szczania wyprawiają za nasze pieniądze.Powołajmy jakąś organizację i pozbądźmy się tego nakręcacza długów.

baca
baca

To Pan Piasny już nie chce być burmistrzem, znów chce być wicestarostą?

nie ta rada
nie ta rada

Pan Piasny zapomniał, że odbyły się wybory i skład rady uległ diametralnej zmianie. W tej radzie nie będzie się popisywał jak w poprzedniej. Już na pierwszej sesji 14 radnych nauczyło go pokory. Piasny we wtorek, późnym popołudniem, posłańcem dostarczył nowym radnym wezwanie na sesję na dzień następny, tak jak wezwanie do wojska w stanie wojennym. Nie było potrzeby aby w takim pośpiechu organizować pierwszą sesję rady powiatu.Nie było zagrożenia życia i zdrowia dla mieszkańców powiatu .Sześciu radnych nie mogło wziąć udziału w tej sesji bo biorą udział w II turze wyborów na wójtów i burmistrzów i należało zaproponować komisarzowi zwołanie… Czytaj więcej »

Pan Trolololo
Pan Trolololo

No proszę,jak porażkę można propagandowo przekuć na zwycięstwo. Na sesję przyszli sami swoi,ale coś ich za mało chyba było, żeby przeforsować przed wynikami wyborów na burmistrza swoje cele? Nie udało się to można pojechać po nowych radnych, jak to mają pracować nie dla siebie a dla innych. Czyżby Piasny był altruistą? Zaspokajanie własnych ambicji i żądzy władzy jest dla niektórych takim samym interesem, jak korzystanie z tej władzy w celu osiągania korzyści materialnych. A żądzy władzy i chęci zaspakajania swoich wygórowanych ambicji Piasny raczej nie ukrywa. Mało tego, potrafi być w tym bezwzględny i bardzo skuteczny, czego dowodzi fakt jak… Czytaj więcej »

oooeech
oooeech

Jeżeli to prawda, że w godzinach pracy starostwa pan Piasny publikował listę obecnych na zebraniu, to pewnie będzie się tłumaczył, że ma nie normowany czas pracy i zrobił to akurat w wolnym czasie. Pewnie zrobił to jeszcze ze swojego prywatnego laptopa, więc nie będą tu miały zastosowania wymagania, jakie on sam stawia pracownikom w starostwie, by nie korzystali w celach prywatnych ze służbowych komputerów i broń boże nie komentowali tego co się dzieje w starostwie. Widać jednak, że nie może on przeboleć, że na wczorajszej sesji nie było quorum, które mogłoby podjąć …hoho- Bóg wie jakie uchwały, oprócz tych o… Czytaj więcej »

demostenes
demostenes

Pan Paweł Piasny na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych zamieścił zeskanowaną listę z imionami, nazwiskami i podpisami radnych.W komentarzu do tego skanu kpi z radnych, że nie zapoznali się z ustawą o samorządzie powiatowym i z Kodeksem Wyborczym.Z podanego czasu zamieszczenia skanu wynika, że uczynił to dzisiaj ok. godz. 9.00., czyli w godzinach swojej pracy w Starostwie.W związku z tym mam do Pana „mecenasa” Piasnego następujące pytania: 1.Czy redagowanie w godzinach pracy notek na prywatnych profilach portali społecznościowych nie jest wykroczeniem przeciwko kodeksowi pracy? 2.Czy na zeskanowanie i zamieszczenie na swoim prywatnym profilu urzędowego dokumentu Pan Paweł Piasny… Czytaj więcej »

Aldo Hipster
Aldo Hipster

I bardzo dobrze, że nie przyszli.Są jeszcze wybory na burmistrza i trzeba poczekać na ich wyniki.Dopiero gdy będzie wiadome przyjdzie czas na konstytuowanie się nowej rady powiatu, a nie na chybcika.Panie Piasny,co się panu tak śpieszy?Chce pan zająć jakąś kluczową funkcję w powiecie?Jakie ludzie mają zdanie o Panu można się było przekonać przy wyborach na burmistrza.Nie wszedł pan nawet do drugiej tury.Taka jest pana legitymacja do sprawowania władzy.Gdyby w taki sam sposób wybierano starostę, też by pan by nim nie został.Zbierze się cała rada powiatu i na spokojnie wybierze ze swego grona i prezydium i zarząd i starostę. To nie… Czytaj więcej »

......
......

No i znowu się naprodukował.